Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Oglądamy filmy z kolekcji...
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
(31-12-2018, 18:08)czuubakka napisał(a): [ -> ]
(31-12-2018, 15:36)Gieferg napisał(a): [ -> ]ale po genialnym Infinity War
Co tam było takiego genialnego? Naparzanka kolesi w rajtuzach. Coś więcej???

No jak to co było genialnego? Fabuła! Był gościu, zbierał sobie kolorowe kamyczki, na koniec pstryknął palcami i wyparowała połowa ludzkości. Nie no, tak na poważnie to głupszego filmu nie oglądałem;-) Dowolną część Jasia Fasoli ma głębszą fabułę. Sukces finansowy tego filmu pokazuje jak ludzie niewiele oczekują od kina.
Rzuciłem okiem jakie filmy kupujesz... Jesteś pewien że chcesz pozować na tego który dla odmiany wiele oczekuje od kina?
Dzisiaj oglądałem Kingsman Złoty Krąg w 4K i był to jeden z najlepszych filmów akcji jaki widziałem. Podobnie jak jedynka zrobiony jest z jajem. Zaczyna się jak u Hitchcocka, a potem jest jeszcze lepiej. Fabuła co chwilę zaskakuje i mamy kolejny WTF moment. Sceny akcji wyglądają jakby kręcił je Guy Ritchie gdzie kamera zmienia pozycję co chwilę. Efekty specjalne są na bardzo wysokim poziomie. Soundtrack też daje radę i mamy kilka znanych piosenek idealnie pasujących do klimatu. Ścieżka w Dolby Atmos była bardzo dobrej jakości. Polecam nawet jak ktoś nie był fanem jedynki Big Grin
Warto też dodać, że w wersji UHD film prezentuje się obłędnie.
Chłopi [Blu-ray/napisy], tak, niestety polskim filmom napisy się przydają. Bardzo wierna adaptacja, która cierpi na te same problemy co materiał źródłowy, to jest naprane wątków, z których nic ciekawego nie wynika, niektórym brakuje sensownego zakończenia, a końcówka olewa prawie wszystko by skupić się na wałkowaniu tylko jednej kwestii. Mimo to oglądało się nieźle (7/10), natomiast głównym problemem pozostawało nieszczęsne przekadrowanie z 4:3 na 16:9, zrobione niezbyt starannie, bo w wielu ujęciach dałoby się to zrobić zdecydowanie lepiej, tak, żeby nie straszyć widza poucinanymi głowami. Cóż, za 30 zeta ujdzie, ale spójrzmy prawdzie w oczy - to wydanie to klasyczny kastrat.

Justice League [Blu-ray/lektor], czwarty seans utwierdza mnie w przekonaniu, że mimo licznych problemów, ten film ma także kilka plusów (muzyka!, tempo, muzyka, Superman, Aquaman i Flash), a pod koniec seansu byłem bardziej usatysfakcjonowany niż po WW czy Aquamanie. Zapewne sympatia do Supermana-Cavilla ma tu nieco do rzeczy, choć nie tylko. 6/10 Wielka szkoda, ze nie w 2.40:1, na pewno pomogłoby stronie wizualnej bo niestety często wieje biedą. Chętnie bym zobaczył snyder cuta.

Pain & Gain [Blu-ray/napisy] - piąty seans, a film rozwala jak zwykle. Komediowe złoto i jedna z najlepszych pozycji w dorobku Michasia Zatoki (obok Twierdzy, Armageddonu i Transformers), Dwayne gra tu rolę życia, ale i reszta mu nie ustępuje. Rewelacja. 9/10
Ostatnio zrobiłem sobie powtórny seans Łowcy androidów, ostateczna wersja reżyserska DVD i powiem wam że warstwa audio, pomimo że to zwykły DD jest, została zrobiona genialnie w porównaniu z niektórymi Blu-ray które posiadam. Statki powietrzne latały dookoła mnie aż miło! Całe kino żyło że hej.
Obejrzałem nowość 303 bitwa o Anglię na blu i powiem od siebie, że gdyby nikt go nie nakręcił to nic by się nie stało. To co najważniejsze czyli walki powietrzne to zwykła kpina z naszych asów, są zupełnie wyprane z emocji i nudne. Robione w jeden schemat - widok samolotu z boku, kokpit i celownik , ktoś naciska spust i samolot wroga spada i tak w kółko. Sceny poza walką również są bezbarwne , większość postaci jest napisana nijako. Ogólnie strata kasy, za 20 zł owszem kupić by z ciekawości obejrzeć. 4/10
(11-01-2019, 17:05)Wolfman napisał(a): [ -> ]Obejrzałem nowość 303 bitwa o Anglię na blu i powiem od siebie, że gdyby nikt go nie nakręcił to nic by się nie stało. To co najważniejsze czyli walki powietrzne to zwykła kpina z naszych asów, są zupełnie wyprane z emocji i nudne. Robione w jeden schemat - widok samolotu z boku, kokpit i celownik , ktoś naciska spust i samolot wroga spada i tak w kółko. Sceny poza walką również są bezbarwne , większość postaci jest napisana nijako. Ogólnie strata kasy, za 20 zł owszem kupić by z ciekawości obejrzeć. 4/10

Ten naszej produkcji Dywizjon 303. Historia prawdziwa, podobno ciut lepszy, w sensie CGI troszkę lepsze Wink co dziwne, bo wydawać by się mogło, że angole mają więcej pieniędzy na takie produkcje.
(11-01-2019, 17:05)Wolfman napisał(a): [ -> ]Obejrzałem nowość 303 bitwa o Anglię na blu i powiem od siebie, że gdyby nikt go nie nakręcił to nic by się nie stało...4/10

Ha, dzięki. Twoja opinia zaważyła, Wolfman. Nie będę się spieszył z obejrzeniem tego filmu (może kiedyś „z nudów” w TV). Bodajże Tomasz Raczek, jeśli już, rekomendował tylko tę drugą produkcję.
Na marginesie. Polską „wersję” widziała moja żona. Oceniła ją jako dość poprawną (?), a opinie drugiej połowy także niekiedy biorę pod uwagę. Wink  
Magnificent Seven (1960) [Blu-ray / lektor - Matul TVP] wciąż przyjemnie się to ogląda, co jest w dużej mierze zasługą znakomitej obsady i genialnej muzyki (motyw przewodni ma stałe miejsce w moim skromnym harmonijkowym repertuarze Smile), choć razi mnie za każdym razem motyw z wielkodusznym Calverą i tym jak mu się "wspaniali" za jego zaskakujące miłosierdzie ładnie odpłacają. Tak czy inaczej do tego filmu nie przestanę wracać, czego nie da się powiedzieć o zupełnie niepotrzebnym remake'u tego remake'u, przez który pierwszy i ostatni raz ledwie przebrnąłem. 8/10

Armageddon [Blu-ray / lektor - Matul TVP] głupot w tym filmie tyle, że z powodzeniem można by obdzielić kilka innych produkcji ale... jak to się ogląda! Bay jeszcze nie popadł w skrajne ADHD jak w ostatnich odsłonach Transformers i był w szczytowej formie - nawet tak absurdalną historię był w stanie sprzedać tak, by wzbudzić w widzu szeroki wachlarz emocji. A ile przy tym zabawy? 9/10

Deadpool 2 [Blu-ray/ napisy - super duper cut] rozszerzona wersja ma sporo pozmienianych tekstów/żartów, ze trzy wymienione piosenki, dodane kilka mało istotnych scen ale i fajnie roszerzone niektóre sceny akcji (sauna!). W tym wypadku będę wracał na zmianę do wersji kinowej i rozszerzonej. 8/10

American Hustle [Blu-ray / lektor] - być może film rozkłada akcenty nie do końca tak, jakbym chciał, ale w ogólnym rozrachunku działa bardzo dobrze - spora w tym zasługa świetnej obsady. Fajny klimat daje muzyka i obraz z żółtawym filtrem. 8/10