Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Panasonic UB420/UB820/UB9000 - dyskusja
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
To ja chyba używałem starego poradnika...
Ty użyłeś nie starego! bo stary też ma tylko kilka punktów, użyłeś poradnika napisanego przez jednego z userów na forum avforums, poradnika który powstał przed patcherem 176.
Przeczytaj proszę ten post https://www.avforums.com/threads/lets-try-again-to-put-the-free-in-regionfreedom.2441584/post-31906429 od deski do deski.

Pełny poradnik
https://forum.filmozercy.com/watek-panasonic-ub420-ub820-ub9000-dyskusja?pid=104380#pid104380
Wielkie dzięki za poradnik.Udało mi się przejść cały proces. Na razie mam problem z napisami bo je nie widzę.
Czyli nie przeczytałeś posta od deski do deski tak jak prosiłem Smile bo gdybyś to zrobił wiedział byś że

How to use external subtitles? usb drive FAT format, MBR partition table, folder sub and inside sub.srt file, UTF-8 / UTF-8 BOM format. Usb drive can be put to usb port any time, menu with external subtitles will be show only after detect subtitles.

Dodałem wpis do poradnika

Wskazówki dotyczące napisów srt
__________________________________________
Napisy muszą znajdować się na dysku usb sformatowanym w systemie FAT i z typem partycji w stylu MBR, plik z napisami musi mieć nazwę sub.srt i znajdować się w katalogu sub czyli ścieżka do pliku ma wyglądać następująco /sub/sub.srt. Napisy powinny być zakodowanie w formacie UTF-8 BOM i w formacie SubRip SRT (program Subtitle Edit będzie tu pomocny). Dysk z napisami może zostać podłączony do odtwarzacza w dowolnym czasie lecz dodatkowe menu dla napisów zewnętrznych wyświetli się tylko po poprawnym ich wykryciu.

Dodałem sporo obrazków do poradnika które mogą być pomocne tylko spowodowały one że instrukcja wygląda jakby to była ogromna ilość kroków i czynności do wykonania co tak na na prawdę jest łatwizną i sprowadza się do wykonania raptem kilku kliknięć Smile, proszę o opinię czy jakoś to poukładać inaczej lub może obrazki osobno jako dodatek a nie wtopione w tekst. ..
Udało się

Modyfikacja softu za pomocą instrukcji od prodarka już u mnie na odtwarzaczu śmiga.
Wielkie dzięki prodarek!!!
@prodarek
Czytalem post z twoja instrukcja i zrzutami ekranu. Jest bardzo ok.
Taka mala przyjacielska rada: mozna by pokusic sie o zrobienie PDF z ta instrukcja i zrzutami i zamiescic ( moze tutaj).
Bedzie latwo dostepna bez odwolywania sie do linku.
Ty jestes ” ojcem” tego takze do twojej decyzji Smile
Nie ma sensu ponieważ to wszystko non stop się zmienia niedługo większość łatek będzie już od razu zaaplikowana i znowu trzeba będzie edytować poradnik... dlatego też miedzy innymi wirtualna maszynie nie zawiera patchera ponieważ kolejna wersja znowu będzie za jakiś czas dostępna.... A to nie jest pięć minut roboty żeby wszystko przepakowywać, pakować i znowu robić upload.
(08-01-2024, 20:03)mik39 napisał(a): [ -> ]Ty jestes ” ojcem” tego
Ja nie jestem ojcem tego projektu mam tylko pewien wkład fajnie że znalazły się osoby które chcą trochę powalczyć i ulepszyć ten martwy już rynek.
Jak prosto sprawdzić w odtwarzaczu że poprawnie zainstalowało się te oprogramowanie?.Czy jest jakaś dodatkowa opcja w menu?. Mam mimo rad dalej brak napisów.Dysk w FAT,MBR,na pendrive w katalogu sub plik napisów sub.srt w w formacie UTF-8.
Gdyby się wgrało niepoprawnie nie miał byś teraz działającego odtwarzacza Smile. Jak sprawdzić? sprawdzając jedną z funkcji którą dodaje modyfikacja albo np jeśli stosowałeś
cp -i patch-1760/apl_lang.dat.patch.prodarek patch-1760/apl_lang.dat.patch
To podczas odtwarzania opisy ścieżek audio/napisów są po polsku i pisane są w całości https://forum.filmozercy.com/watek-panasonic-ub420-ub820-ub9000-dyskusja?pid=103783#pid103783
Czyli jak wyświetli mi się dźwięk: "Angielski DTS-HD MA Multi" to znaczy że jest dobrze zainstalowany system?.
Ten plik z napisami po rozpakowaniu ma nazwę: sub.srt. Wewnątrz niego jest plik : sub. Kombinuje z tym plikiem od wczoraj ale nie daję rady.