Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Panasonic UB420/UB820/UB9000 - dyskusja
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
(23-07-2021, 12:15)pearlzfan napisał(a): [ -> ]UB300
Skoro miałeś to może będziesz pamiętał czy podczas odtwarzania na nim filmów HDR przypominasz sobie aby interfejsu menu options, wtedy był nienaturalny kolorystycznie ciemny o zbyt wysoki kontrascie?
Ło panie, to bylo 3 lata temu. Nie pamietam niestety.
Pytam bo go mam u siebie teraz i tak jestem ciekawy czy naprawili to w którejś aktualizacji. Pomijając jestem w szoku jak szybciej uruchamiania się i wyłącza w porównaniu do ub424 ub820.. menu też chodzi szybko także nie zdążyli jeszcze zepsuć, no chyba że któraś aktualizacja zepsuje dlatego nie mam zamiaru ich robić.
Czy w Panasach można wyłączyć wymuszone napisy także na oryginalnym firmware, czy dopiero po wgraniu "alternatywnego" softu?
Dopiero po wygraniu.
Byłem tego pewien na 99,9%, ale wolałem się upewnić Smile

A jak ma się sprawa z przesuwaniem w pionie tychże wymuszonych napisów na oryginalnym firmware - można je w każdej sytuacji "schować" poza ekran, czy może tak jak w OPPO nie zawsze się to udaje?
Suwak może być na -31 jest to inaczej wyskalowane niż oppo ale, raczej nie sadzę aby jakiekolwiek przetrwały.
Pytanie zasadnicze po co to robić? w momencie gdy mod przynosi tak wiele korzyści, bez niego ten odtwarzacze to kupa mułu...

Na stronie 76 w poradniku i punkcie 4.3.2 została dodana informacja o nowej łatce dotyczy ona zmiany czcionki na Arial.
(27-01-2024, 22:27)prodarek napisał(a): [ -> ]Pytanie zasadnicze po co to robić? w momencie gdy mod przynosi tak wiele korzyści, bez niego ten odtwarzacze to kupa mułu...

Zgaduję, że są osoby, które wysiadają już przy pierwszym punkcie poradnika, a jeszcze inni uważają, że dodatkowa funkcjonalność jest im zbędna.
Jeśli jednak pytanie jest skierowane konkretnie do mnie - czy mając Panasa zdecydowałbym się na wgranie moda? Jasne.
Co zrobić.. nawet te osoby którym te wszystkie dodatki zbędne powinny załatać sobie np "tylko" same jądro aby odtwarzacz działał żwawiej. Podana rada tyczy się osób z modem od rattlebyte te osoby też mogą wgrać sobie tylko tą łatkę. Robi się to wykonując pkt 4.5 i edytując plik script.sh, zmieniamy PARTS=(4 5 7) na PARTS=(4) co spowoduje wgranie tylko załatanego jądra. Trwa to kilka sekund.
Czy poradnik ze strony 76:
1. Można zastosować do DP-UB820 w wersji firmware 1.76?
2. Umożliwi możliwość odtwarzania napisów z USB?
3. Czy może spowodować nieodwracalne uszkodzenie odtwarzacza?