Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Gwiezdne wojny
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Niebo w tym ujęciu 3PO zmieniało się już chyba ze 4 razy. Och, George...
Dźwięk atmos w EP 1-3 robi robotę. Nie jestem fanem GW ale oglądało mi się to super.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
(09-04-2020, 11:25)misfit napisał(a): [ -> ]Jest też kilka słabszych momentów jak np. #11.

To niekoniecznie będzie słabszy moment, ta scena zawsze odstawała od filmu - zwłaszcza w SE (CGI).
Teraz jest szansa, że nie będzie tak kłuć w oczy Smile

(08-04-2020, 20:00)Nfsfan83 napisał(a): [ -> ]Mam pytanie do tych co są wielkimi fanami SW czy te kolory z 4K są już bliższe tym co znali z vhs i kin? Jak dla mnie to co mam na DVD (ten sam master co na BD) mi odpowiada bardzo [...]

Podstawowy problem jaki miałem z DVD, to fakt, że ucięto sporo materiału po bokach kadru.
Chodziłem wiele razy do kina, więc widziałem że nie wszystko się zmieściło.
Sprawa wyjaśniła się, gdy reklamowali wydanie BD. Okazało się, że materiał na brzegach kadrów był słabej jakości, więc w wydaniu DVD, zamiast odnowić, po prostu wykadrowali sobie odcinając boki.
Wszystko w ramach AR 2.35:1
https://caps-a-holic.com/c.php?a=1&x=916&y=294&d1=13916&d2=13917&s1=141104&s2=141118&l=0&i=10&go=1

DVD (AR 2.35:1) = "zoom"

Na BD (AR 2.35:1) widzimy więcej, ale nadal nie wszystko.
OAR to 2.39:1 i tak też podają dla Ultra HD

Czy teraz będzie tak jak w kinie?
Wygląda na to że nie.

Z tego co widzę uzyskali proporcje 2.39:1, ucinając górę i dół, zamiast dodać boki.
https://caps-a-holic.com/c.php?a=1&x=140&y=378&d1=13918&d2=13916&s1=141135&s2=141104&l=0&i=10&go=1

Wiem, że dla ludzi którzy wszystko oglądają w wymuszonym trybie 16:9, to błahostka Smile
Mnie jednak mocno utkwiło w pamięci kilka scen z ANH i TPM, które wykorzystywały całą szerokość klatki, więc będę mógł porównać z UHD i zobaczę czy ten OAR to ściema.
Imperium to wygląda jakby mu zarówno boki jak i góre i dół poobcinali na UHD.
(28-03-2020, 15:25)Kirek napisał(a): [ -> ]Udostępniona grafika sugeruje zdjęcia (klik w okładkę=wydanie w filmoskopie)

[Obrazek: thumb-lg-8053661-gwiezdne-wojny-skywalke...lu-ray.jpg]

Dopiero teraz zwróciłem uwagę:
Dźwięk wersji oryginalnej filmu: Dolby Digital 5.1

http://www.galapagos.com.pl/film-8437.html
"GRUBO"
To chyba nie powinno nikogo dziwić biorąc pod uwagę jakie praktyki Disney stosuje wobec krajów które uważa za trzeci świat Smile
Przy czym to nie musi być prawidłowa i ostateczna specyfikacja... ale może. Poza tym podejrzewam, że akurat ten film, za całe wyrządzone zło na to zasługuje (w przeciwieństwie do Infinity War).
W disneyowskich wydaniach BD dostępnych u nas oryginalne audio z bitrate'em 640 kbps występowało także przy filmach familijnych, czego przykładem jest wydanie sklepowe Dziadka do orzechów i czterech królestw sprzed nieco ponad roku.

A co do Odrodzenia, wolałem zamówić brytyjskie wydanie przez Zavvi (podobnie zrobiłem z nową częścią Jumanji). Jak na razie w Anglii nie opóźnili tak premiery wideo jak np. w Hiszpanii, gdzie z uwagi na problemy epidemiologiczne przesunęli ją aż na czerwiec.
Czy wydanie zbiorcze GW Skywalker Saga w wersji UHD w innych krajach niż UK to tekst na pudełkach... tył, przód, bok, grzbiet itd. to będą miały też po angielsku czy każde z wydań krajowych w danym języku? Widze, że Niemcy mają na pudełko Die Skywalker Saga ale nie wiem czy jest to na jakimś zdejmowalnym j-cardzie czy niestety na stałe na pudełku?