Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: misfit - kolekcja
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
No i w czym jest tu problem dla niego poza ceną? Ma jak odtworzyć. Wiem , ze to amerykańskie bo je posiadam.
Czyli USA leży w Europie... Ok.

(23-11-2019, 22:12)Wolfman napisał(a): [ -> ]No i w czym jest tu problem dla niego poza ceną? Ma jak odtworzyć.

Nie, nie ma. Trzymaj tak dalej, a do końca roku wylądujesz u mnie na liście ignorowanych.
Nie wszystko jeszcze przyszło z Black Friday, ale co tam... Trochę rzeczy wpadło.

Włochy:

[Obrazek: GPlHvqN.jpg]

Helikopter w ogniu z pl wersją na płycie UHD.

Arrow:

[Obrazek: xcvHJMZ.jpg]

Uff, udało się trafić na oba slipcovery, ten z Weird Science to faktycznie istne cudo, zdjęcie nawet w 10% tego nie ukazuje. A w dotyku coś podobnego do kolekcjonerki trylogi Mrocznego rycerza. Wszystko to świetne remastery, które niszczą poprzednie wydania tych filmów na BD.
Z Johna Hughesa wciąż brakuje mi kilku filmów w tym przede wszystkim Planes, Trains & Automobiles oraz Ferris Bueller's Day Off - mam nadzieję, że dożyję porządnych transferów tych filmów Wink

Jeśli chodzi o książeczki to 3/3.

Eureka:

[Obrazek: TWkj33P.jpg]

Czyli kolejna porcja azjatyckiego kina. W książeczce dołączonej do Hausu można zobaczyć instrukcję dla Januszy Wink

[Obrazek: oWmVbK2m.jpg]

To jest standard w przypadku wydań Eureki ? Pytam bo to mój pierwszy booklet od nich.

Niemcy:

[Obrazek: oFMWOdT.jpg]

Wszystko przepiękne remastery ze skanu 4K w slipcase i z dołączonymi książeczkami (w języku niemieckim).

Paris, Texas - niemieckie napisy. Długo czekałem na tego remastera na BD. Kompresja mogłaby być trochę lepsza głównie jeśli chodzi o ciemnie partie obrazu, ale jak na StudioCanal jest nieźle. W kilku scenach uaktywnia się turkus, ale ogólnie jeśli chodzi o kolorki (i nie tylko) to nowy transfer zjada na śniadanie poprzednie wydania. Poniżej macie porównanie do Criteriona, który korzysta ze starego mastera.

http://filmozercy.com/screencomp/paryz-teksas-paris-texas-1984-bd-studiocanal-z-2019r-bd-criterion-z-2010r-30998/

Bis ans Ende der Welt czyli po naszemu Aż na koniec świata w wersji reżyserskiej, która trwa "zaledwie" 289 minut. Na szczęście film główny został podzielony na dwie płyty BD50 więc jeśli chodzi o kompresję obrazu to nie ma tutaj praktycznie nic do zarzucenia, w przeciwieństwie np. do wydania francuskiego. Nie spodziewałem się, że będą w sieci dostępne polskie napisy do wersji reżyserskiej, ale jednak są i udało się je dopasować do niemieckiego wydania przy odrobinie roboty - jeśli ktoś potrzebuje to służę pomocą. Standardowo są tylko niemieckie napisy.
Poniżej mała zapowiedź czego można się spodziewać po obrazie niemieckiego wydania:

[Obrazek: 6yuxMaKm.jpg] [Obrazek: 6zbKxOUm.jpg] [Obrazek: rB1qEdqm.jpg][Obrazek: J4ZZeJym.jpg] [Obrazek: 88ThhANm.jpg] [Obrazek: JMPxWlqm.jpg][Obrazek: mtHU3lXm.jpg] [Obrazek: xDMbr0sm.jpg] [Obrazek: zCHd7lhm.jpg]

Na kadrze nr. 4 widać pionowe linie - część ujęć tak ma, ale to jest promil w stosunku do całości trwania filmu.

Zeszłego roku w Marienbadzie czyli odrestaurowany francuski klasyk z 1961r. Na płycie dostępne m.in. angielskie napisy. Średni bitrate dla obrazu wynosi niecałe 37 Mb/s - StudioCanal nie przestaje mnie zadziwiać aczkolwiek tutaj wcale bym się nie zdziwił gdyby David Mackenzie maczał palce przy tym wydaniu - w ruchu prezentuje się przepięknie.
Kilka kadrów z tego wydania:
[Obrazek: 82vVaqym.jpg]  [Obrazek: cOIAzjnm.jpg] [Obrazek: qCc7Qizm.jpg][Obrazek: x04r6qIm.jpg] [Obrazek: FwkWVWMm.jpg] [Obrazek: QarU7NAm.jpg][Obrazek: OILVp8Fm.jpg] [Obrazek: 0X53sd6m.jpg] [Obrazek: Q2xWRrQm.jpg]

Mam nadzieję, że jeszcze poprzychodzą zaległości do końca roku...
(20-12-2019, 16:38)misfit napisał(a): [ -> ]W książeczce dołączonej do Hausu można zobaczyć instrukcję dla Januszy Wink
To jest standard w przypadku wydań Eureki ? Pytam bo to mój pierwszy booklet od nich.

Tak, jest to w każdym wydaniu.
(20-12-2019, 19:27)Mefisto napisał(a): [ -> ]
(20-12-2019, 16:38)misfit napisał(a): [ -> ]W książeczce dołączonej do Hausu można zobaczyć instrukcję dla Januszy Wink
To jest standard w przypadku wydań Eureki ? Pytam bo to mój pierwszy booklet od nich.

Tak, jest to w każdym wydaniu.

Postawa godna pochwały Smile

Tegoroczne zakupy + kilka zaległości z BF.

[Obrazek: YQZ02Cj.jpg]

Hannibal - pierwszy i jak na razie jedyny film UHD od Kino Lorber. Prosimy o więcej. Milczenia owiec wciąż brak w kolekcji, spokojnie czekam aż ktoś wyda remastera na UHD BD.

American Gangster z Australii - pl wersja na płycie UHD.

La belle noiseuse aka Piękna złośnica - dwupłytowe wydanie z USA. Dzięki dla Shamana za info o filmie Smile

[Obrazek: AOHLRa1.jpg]

Niestety tym razem jeśli chodzi o booklety z Arrow to 0/2.

Paterson - IMO jeden z bardziej udanych Jarmuschów. Spoiler alert - Truposze nie zagoszczą u mnie w kolekcji. Nigdy Big Grin

[Obrazek: 72pUCdU.jpg]

Trochę nowszych rzeczy z Polandii + Seksmisja, czyli pierwsze DVD od dawien dawna.

I na koniec dwa rodzynki:

Das Boot kolekcjonerka z Niemiec, czyli jeden z kilkudziesięciu filmów któremu wystawiłem ocenę 10/10 na imdb.

[Obrazek: CDKIe9V.jpg]

[Obrazek: AsQoaCe.jpg]

Wcześniej miałem wersję kinową i reżyserską na BD z UK. O dziwo tej 5 godzinnej serialowej wersji nigdy nie widziałem, teraz będzie okazja. Seans przede mną.

Parasite z Francji.

[Obrazek: 781oAdW.jpg] [Obrazek: CuolimM.jpg]

[Obrazek: RXFVC9O.jpg] [Obrazek: GKsiNjf.jpg]

Wydanie 4-płytowe - jako jedyne z Atmosem i z HDR/WCG na płycie UHD (wydanie niemieckie ponoć tylko w SDR/Rec.709).
Pięknie wygląda ten steelbook Parasite. Widziałem zdjęcia zrobione pod światło i ma fajne wykończenie. Szkoda że na swój muszę czekać do 20 marca Wink Booklety to chyba tylko w pierwszych wydaniach Arrow. Mam kilkanaście filmów od Arrow Video w kolekcji i trafiłem booklet tylko w Carrie Wink
Ta wersja filmu Seksmisja jakaś najlepsza? coś obiło mi się o uszy że BD nie za bardzo im wyszła a jak wyglądają DVD które wydania można śmiało kupować?
Dzięki.
(04-03-2020, 13:21)Dziel napisał(a): [ -> ]Pięknie wygląda ten steelbook Parasite. Widziałem zdjęcia zrobione pod światło i ma fajne wykończenie. Szkoda że na swój muszę czekać do 20 marca

Tak, zdjęcia nie oddają jego fajności Smile No i każda płyta ma swoje miejsce, nie cierpię sytuacji gdy płyta jest umiejscowiona jedna na drugiej.
Dodam jeszcze dla posiadaczy OPPO, że nie ma żadnych problemów z wyłączeniem francuskich napisów i załadowaniem polskich. Dotyczy to zarówno płyty BD jak i UHD BD.


(04-03-2020, 13:25)prodarek napisał(a): [ -> ]Ta wersja filmu Seksmisja jakaś najlepsza? coś obiło mi się o uszy że BD nie za bardzo im wyszła a jak wyglądają DVD które wydania można śmiało kupować?

Ta wersja na pewno jest lepsza od mojej. Ten sam master sprzed rekonstrukcji, ale lepsza kompresja. Ogólnie i BD i DVD ma swoje zalety i wady (dość spore zanieczyszczenia obrazu) - dla mnie DVD jest mniej spartolone, tym bardziej, że większość jego wad mogę sam sobie poprawić/zamaskować.

Poniżej kilka przykładowych screenów z widocznymi grzeszkami wersji po rekonstrukcji, z tym, że to jest moje DVD z dodanym ziarnem vs HD po rekonstrukcji z Ipli. BD nie ma aż tak pojechanego obrazu DNR jak ta wersja z Ipli, a poza tym jego AR wynosi 1.85:1 co oznacza, że ma kilka procent więcej informacji po bokach obrazu w stosunku do Ipli i DVD. Co do reszty to BD i HD z Ipli prezentują się podobnie.

Podbity kontrast:
[Obrazek: 0520dc1336052281.jpg] [Obrazek: c602331336052197.jpg]

[Obrazek: 05cd1a1336052293.jpg] [Obrazek: efc1521336052202.jpg]

Co w połączeniu z podbitą jasnością daje miejscami przekomiczny efekt końcowy:
[Obrazek: 12e5951336052274.jpg] [Obrazek: 741d3b1336052238.jpg]
[Obrazek: d97c491336052288.jpg] [Obrazek: aa80c91336052245.jpg]

Różnice w kadrowaniu i co tracimy w wersji 16:9:
[Obrazek: 5952091336052256.jpg] [Obrazek: 545bec1336052191.jpg]
[Obrazek: 4326751336052297.jpg] [Obrazek: c97a691336052226.jpg]
[Obrazek: dc851c1336052300.jpg] [Obrazek: b6c6f01336052230.jpg]
[Obrazek: 70a90a1336052315.jpg] [Obrazek: 130bc11336052222.jpg]

Kolorki też ogólnie bardziej mi podchodzą w wersji sprzed rekonstrukcji, nie są aż tak wyprane ze zjechanym nasyceniem, chociaż czasami może jest zbyt ciepło. Ale dużo łatwiej uzyskać pożądany efekt końcowy z wersji sprzed rekonstrukcji niż na odwrót.
[Obrazek: 6827eb1336052304.jpg] [Obrazek: 1e9a8e1336052206.jpg]
[Obrazek: dfc9d61336052309.jpg] [Obrazek: 7c67f51336052214.jpg]
[Obrazek: d3886c1336052264.jpg] [Obrazek: 7514d21336052234.jpg]
[Obrazek: ba85eb1336052249.jpg] [Obrazek: 15162a1336052188.jpg]
Coś tam wpadło przez ostatnie dwa miechy.

Świeża paczuszka z Niemiec:

[Obrazek: FIk2xWv.jpg]

Czyli kolejna dawka kina azjatyckiego + dwa remastery, z tego Spoorloos to świeżak, również z angielskimi napisami.

[Obrazek: vCKIumb.jpg]

The Town z Włoch - na płycie UHD (pl wersja) jest wyłącznie wersja kinowa i tylko tyle mi trzeba. W wersji rozszerzonej kilka scen zostało dodanych bez żadnego ładu i składu. Miejscami ogromna różnica w widoczności detali w jasnych partiach obrazu.

Midsommar też z Włoch - jest to drugie wydanie UHD (pierwsze szybko się wyprzedało) bez dodatkowej płyty BD z wersją reżyserską. Seans przede mną.

Lady Bird i Nić widmo po dyszce z promocji w MM.

[Obrazek: udUIt6c.jpg]

Różnie to bywa z naszymi polskimi klasykami po rekonstrukcji na BD, ale tutaj jest całkiem spoko, nie licząc miejscami słyszalnych zniekształceń dźwięku w Dantonie i Dyrygencie.
Widziałem póki co Dantona, Dyrygenta i Korczaka (na stronie głównej filmożerców macie analizę techniczną obrazu i dźwięku i porównanie do starszych wersji) i pod względem jakości obrazu nie ma się czego wstydzić przed zachodnimi remasterami. Całą trójkę łączy to, że zajmował się nimi nasz FIXAFILM w 2015 i 2016 roku - wcześniej znałem ich z Aktorów prowincjonalnych z pierwszego pakietu Martin Scorsese Presents i widać, że goście znają się na swojej robocie.

[Obrazek: uPKVbjM.jpg]

Kenny i Stevie na poprawę humoru w nieciekawych czasach bo ileż można katować amerykańskiego The Office, znam już na pamięć wszystkie odcinki z serii od 1 do 5 Wink
Drugi rząd od góry - Doskonałość Wink Gratki, konkret update.