Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: misfit - kolekcja
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Sierpniowe zakupy:

[Obrazek: MIWWMh2.jpg][Obrazek: 6x9wufK.jpg][Obrazek: ygM7wRL.jpg][Obrazek: Y6sHq9h.jpg]

Obiecująca. Młoda. Kobieta. w ekskluzywnym wydaniu z odciskami palców Carey Mulligan na płycie - wiem, jestem złośliwy... Big Grin Odnośnie Carey to gdyby nie początkowe creditsy to chyba nie zajarzyłbym, że to ona gra w tym filmie Smile

Babadook - pierwsze UHD od Second Sight i na pewno nie ostatnie. Przepiękne wydanie w digipacku, a wisienką na torcie jest 150 stronicowa książka w twardej oprawie.

+ kolejne Wendersy w kolekcji. Standardowo slipcase, a w środku amaray + booklet (po niemiecku). A tak się całość na półce prezentuje:

[Obrazek: DvfyBx9l.jpg]

Wszystko nowe transfery ze skanu 4K, które w blisko połowie dostępne są tylko z Niemiec. Czekam jeszcze aż zrobią remastera "Tak daleko, tak blisko" i chyba starczy.

Misję Fellini czas zacząć:

[Obrazek: oIUIMO1.jpg][Obrazek: UXX1xDj.jpg][Obrazek: zM3zGFX.jpg][Obrazek: audWCbT.jpg]

Tak się zastanawiałem czy nie wykosztować się na zestaw od Criteriona i mieć święty spokój, ale przeważyła moja niechęć do tych "kieszonkowych" wydań.
Biały szejk, Miasto kobiet i Noce Cabirii z Hiszpanii. Osiem i pół + Amarcord z Włoch. Słodkie życie z Niemiec - na drugiej płycie 84 minutowy dokument "The Truth about La Dolce Vita".
Noce Cabirii niestety w jakimś starusieńkim transferze, a na okładce jak byk nowy skan 4K - niezły scam. Trzeba będzie domówić, np. wydanie UK.

[Obrazek: LIMcKzo.jpg][Obrazek: LGq8qIK.jpg][Obrazek: Lfi638x.jpg][Obrazek: zt5RSgd.jpg]

Reszta włoskich klasyków + na końcu Miasto bezprawia Johna Forda.
Claudia Cardinale  Heart

Babadook w pełnej okazałości:
[Obrazek: 5zbt20fm.jpg] [Obrazek: CArgR1ym.jpg] [Obrazek: m2iqaqbm.jpg]
Amerykański Przyjaciel ma ciut gorszy transfer od tego co prezentuje wydanie z UK, ale raczej w ruchu się tego nie zauważy. Tak czy inaczej chyba sobie go sprawie zwłaszcza że niemiecka edycja kosztuje aż 5 euro Smile
Za ten pakiecik 5 filmów dałem 23 EUR więc też całkiem przyjemna cena Smile

To było w 2017 roku, więc wtedy jeszcze UK nie było - ale tak, wygląda na to, że w Amerykańskim przyjacielu z UK jest trochę lepsza kompresja w ciemnych partiach obrazu. Chociaż ogólnie to te niemieckie remastery Wim Wendersa mają całkiem spoko kompresję obrazu, a Lisbon Story, Stan rzeczy, Paryż Teksas i Niebo nad Berlinem chyba tylko od nich są w nowych transferach.
Warto było tu zajrzeć. Dzięki Tobie dowiedziałem się nowych remasterach i wywaliłem z koszyka pierwszy box Wendersa z 2013. Zamieniłem na 5 odresaurowanych.
A może słyszałeś czy będą wznawiać z nowym obrazem Faraway, So Close!, Buena Vista Social Club, Million Dollar Hotel?
Million Dollar Hotel zdaje się w tym roku skończyli:

Cytat:For this restoration, the original camera negative was scanned in 5K resolution, in order to capture the entire anamorphic film frame including perforation and the narrow spacing between frames.Retouching and color grading were performed on the unreduced Wetgate scan data, before outputting the final 4K theatrical master.
The final mix had originally been recorded in 5.1 to 35mm and 2-inch multitrack tape. The audio was carefully cleaned up from noise and static clicks, while leaving the originally intended cinematic sound composition untouched.
All image restoration work was carried out at ARRI MEDIA and sound restoration took place at BASIS Berlin Postproduktion.

Zobaczymy jak długo trzeba będzie czekać na wydanie BD, a zwykle jest to kilka lat. Np. remastera Stanu rzeczy zrobili w 2015 roku, a na BD pojawił się dopiero 5 lat później. Podobnie było w przypadku Paryż, Teksas...
Co do reszty to pewnie kwestia czasu i wszystkie filmy Wendersa zostaną odrestaurowane.

Ogólnie do śledzenia wiadomości polecam tę stronkę -> https://wimwendersstiftung.de/en/digitization/

I jeszcze takie coś:

W końcu dotarły zamówienia z Arrow jeszcze z końca czerwca (powtórna wysyłka - pierwsza zagubiła się na kontroli celnej w WER Lublin) i deepdiscount. Do tego pierwsza partia filmów z amazon.pl.

[Obrazek: 36QLL2H.jpg][Obrazek: Be0ijy4.jpg][Obrazek: PEAPtlc.jpg][Obrazek: gRghxvp.jpg]

La Piscine - świetny remaster, nie miałem też potrzeby aby coś gmerać przy kolorkach w trakcie seansu. Niestety i mi trafiła się walnięta płyta UHD, w napędzie komputerowym udało się wykonać backupa, ale z błędami - więc pozostało zaopatrzyć się w kopię z innego źródła Wink

To my z Francji z pl wersją na płycie UHD. Nie tak udany jak Uciekaj, ale ujdzie...

Pakietu Hughesa miałem nie kupować, ale wyszedł niewiele więcej niż gdybym miał kupować osobno Pretty in Pink, na którym mi zależało, więc nie było się nad czym zastanawiać.

[Obrazek: S1j2fP8.jpg][Obrazek: mZCHA8o.jpg][Obrazek: rSLZB30.jpg][Obrazek: reQDxEu.jpg]

Kolejne filmy Billy Wildera + Rebeka Hitchcocka.
Lost Weekend specjalnie sprowadzany z USA dla nowszego transferu m.in. bez black crusha. Zresztą cała czwórka w ruchu prezentuje się bardzo fajnie.
Niestety nie udało się znaleźć polskich napisów do Major i mała, więc pozostało oglądanie solo - ten film nigdy u nas na DVD nawet nie wyszedł ?

[Obrazek: Q2exvFP.jpg][Obrazek: bE4trjZ.jpg][Obrazek: cykVxAl.jpg][Obrazek: 5XHEIv4.jpg]

Brakujące filmy w reżyserii Park Chan-wooka + Dragon Inn.
Pragnienie z Francji - chyba jedyne wydanie, w którym znajduje się wersja kinowa i reżyserska. Przy okazji podam jako ciekawostkę, że w tej drugiej wersji są zupełnie inne (IMO gorsze) kolorki.

Dragon Inn też z Francji - to co lubię w tych nowszych wydaniach od Carlotta to zwykle mistrzowska kompresja obrazu, często współpracują z Davidem Mackenzie więc nie zdziwiłbym gdyby to też była jego robota. Criterion pod tym względem wypada słabiej + jest w nim jakieś małe filtrowanko. Remaster od Ritrovata więc typowo trzeba było wykonać znaczną korekcję poziomów czerni.

Reszta Arrow:

[Obrazek: KLtfAQx.jpg][Obrazek: JV8JEKf.jpg][Obrazek: 1E8Wa0z.jpg][Obrazek: 77x71oN.jpg]

Primer i Upstream Color, czyli dwa zakręcone filimki Carrutha. Cenię sobie szczególnie tę pierwszą pozycję - motyw podróży w czasie to mój konik.

Rec to klimatyczny hiszpański horrorek, może też znacie jego amerykański remake pt. Quarantine.

Robocop to upgrade z BD MGM. Skoro go teraz kupiłem to spodziewam się, że niedługo Arrow ogłosi wydanie UHD Big Grin
Jak zwykle muszę pochwalić Billy'ego Wildera, no i Kinga Hu. Smile "Major i mała" to raczej dość niszowy film i raczej nigdy nie był wydany w Polsce. Szczerze mówiąc nie spodziewałem się też, że otrzyma wersję na BD - no ale na szczęście tak się stało.

No i King Hu - warte polecenia są właściwie wszystkie jego filmy wydane na BD, ale faktycznie "Smocza gospoda" to chyba dobry wybór na początek - dużo choreografii, ładne krajobrazy, niezbyt skomplikowana fabuła... Szkoda tylko, że to taka a nie inna rekonstrukcja, podobnie jak zresztą "Dotyk zen". Ja osobiście polecam jeszcze "Raining in the Mountain" (możliwe, że już gdzieś o tym wspominałem) - jak chcemy trochę odpocząć od bijatyk i pokontemplować scenerię i atmosferę. Smile
Lipa z tym "Basenem", taki piękny obrazek i wydanie z błędem Sad
Jak ktoś inny to wyda, to od razu biorę, bo bardzo mi się podoba, zwłaszcza pierwsza część filmu, ta nasłoneczniona  Heart
Może jeszcze gdzieś wypłynie...
Nawet nie próbowałem prosić o inną sztukę, bo znając Twoje i innych doświadczenia z tym wydaniem, byłaby to tylko strata czasu.

(02-09-2021, 15:26)Pan Anatol napisał(a): [ -> ]"Major i mała" to raczej dość niszowy film i raczej nigdy nie był wydany w Polsce.

A szkoda - sympatyczna komedia i aktorsko też bardzo fajnie wypada...
Ostatnio coraz częściej trafiam na tytuły, do których nigdzie nie ma polskich napisów, nawet nie da się poratować polskim dvd i z niego wyłuskać napisów bo po prostu takowego nigdzie nie ma. I ok, trochę niszowe, ale jednak dość cenione kino (np. Clouzot, Cocteau) więc dziwi mnie, że nawet amatorsko nie pojawili się śmiałkowie do tłumaczenia tego typu rzeczy dla dobra ogółu Wink

(02-09-2021, 15:26)Pan Anatol napisał(a): [ -> ]Szkoda tylko, że to taka a nie inna rekonstrukcja, podobnie jak zresztą "Dotyk zen". Ja osobiście polecam jeszcze "Raining in the Mountain" (możliwe, że już gdzieś o tym wspominałem) - jak chcemy trochę odpocząć od bijatyk i pokontemplować scenerię i atmosferę.

Dotyk zen też byłby we wczorajszej aktualizacji, ale anulowali mi zamówienie. Więc może innym razem...
Dzięki za tipa z "Raining in the Mountain", możesz napisać jak się prezentuje obraz od Eureki w ruchu ?
Za basen duży plus, no i Apartament - bardzo!!
Gratki