Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: misfit - kolekcja
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Aktualka - głównie upgrejdy z BD do UHD:

[Obrazek: uaRco0L.jpg][Obrazek: q3ftZtS.jpg][Obrazek: BmkAJqo.jpg][Obrazek: ygqh9Ti.jpg]

Trylogia Police Story - w środku trzy amaraye + blisko 100 stronicowa książeczka. Tradycyjnie mnóstwo dodatków i różnych wersji każdego z filmów z kompresją obrazu by David Mackenzie.

[Obrazek: stmdfZGl.jpg]

Ladykillers - w środku 5 płytowy digi-pack: płyty 4K UHD, BD i DVD z filmem + płyta BD z materiałami dodatkowymi + płyta CD z soundtrackiem + booklet. Na każdej z płyt z filmem do wyboru są dwie wersje filmu - z AR 1,66:1 oraz 1,37:1. Również kompresja obrazu by David Mackenzie.

Poltergeist z Hiszpanii, a Scarface z Francji - w tym drugim przypadku jest pl wersja na płycie 4K UHD. W obu filmach na dołączonych BD znajdują się także nowe transfery.

[Obrazek: pnSTRly.jpg][Obrazek: OKtaFDy.jpg][Obrazek: 1SI3wuW.jpg][Obrazek: dyT0X4z.jpg]

Gladiatora miałem już zwyklaka na UHD z Włoch, ale po fakcie okazało się, że brakuje w nim mnóstwa dodatków, więc w końcu zrobiłem wymianę (która wyszła bezkosztowo) na 3 płytową edycję z Hiszpanii. Na płycie UHD pl wersja, a na płycie BD z materiałami dodatkowymi - polskie napisy.

Shutter Island ze Skandynawii od dvdmax z pl wersją na płycie UHD.

Trading Places z UK to nowy remaster - skoro go kupiłem to spodziewajcie się wkrótce informacji od Paramount o edycji 4K UHD Wink
Masz/miałeś wcześniejsze wydanie od Eureki Police story?
Ja w końcu dokupiłem tylko super-cop na blu-ray, bo 2 pierwsze właśnie mam na blu.
Zastanawiam się czy jest spora różnica, nie chodzi mi o screeny, tylko w ruchu.
Ta trylogia w 4K jednak ciągle trzyma cenę...
No mi wyszło £45 za Police Story (wliczając w to -£5 za doładowanie konta).

Wcześniejszych BD od Eureki nie miałem, więc Ci nie powiem na ile edycje 4K podnoszą poprzeczkę, ale z tego co się orientowałem przed zakupem to różnic jest więcej niż można by się spodziewać i np. został poprawiony dźwięk oraz tłumaczenie angielskich napisów, a dodatkowe wersje filmów są w 1080p, podczas gdy na BD były one chyba w większości w SD? Poza tym w edycji UHD wszystkie te dodatkowe wersje 1080p bazują na tych nowszych masterach i otrzymały one nową korekcję barwną. PS1 i PS2 w 2160p to wciąż jednak Ritrovata (za duży koszt dla Eureki aby i to odkręcić), trochę boli też brak japońskiej wersji w PS1, ale przynajmniej te dodatkowe sceny znalazły się w HD w extrasach.
Według opisu Japanese cut 105minut jest u mnie w HD.
Jak chcesz możesz mi wysłać swój adres na priv, to Ci prześlę same płyty jak będę w PL.
Pewnie pamiętasz, że oryginalne miały coś nie tak z dźwiękiem chyba, już nie pamiętam dokładnie w której wersji. Przy okazji będziesz mógł porównać obraz. Ja i tak tych płyt nie używam, bo mam poprawione
Ok, dzięki.

(10-03-2023, 18:54)paniron napisał(a): [ -> ]Według opisu Japanese cut 105minut jest u mnie w HD.

Tak, pozostałe "dodatkowe" wersje PS1 i PS2 na BD są jednak w SD i zdaje się w starszych transferach... A HK cut z PS2 jednak warto mieć w porządnej jakości, wg. wielu jest to najlepsza wersja tego filmu i w sumie szkoda, że w nowym wydańsku nie jest ona w 4K/HDR, lecz w 1080p (co ciekawe w 10 bitowej głębi kolorów i w HEVC), ale przynajmniej z transferem po rekonstrukcji i z nową korekcją barwną - chociaż podobno ciut przefiltrowana... Wkrótce sprawdzę czy to bardziej jakieś mikroskopijne sprawy czy coś poważniejszego Wink
(10-03-2023, 13:05)misfit napisał(a): [ -> ]Trading Places z UK to nowy remaster - skoro go kupiłem to spodziewajcie się wkrótce informacji od Paramount o edycji 4K UHD
Dzięki! Na to właśnie czekałem! Wink
(10-03-2023, 13:05)misfit napisał(a): [ -> ]Trylogia Police Story - w środku trzy amaraye + blisko 100 stronicowa książeczka. Tradycyjnie mnóstwo dodatków i różnych wersji każdego z filmów z kompresją obrazu by David Mackenzie.

Liczę na to, że więcej filmów Jackiego Chana trafi na UHD, mam ogromne luki w jego filmografii Sad

paniron, ja niestety też nie pomogę w kwestii obrazu, bo w ogóle nie miałem wydań BD tej serii.
Chciałem wspomnieć, że Dragons Forever niedawno wyszło w fajnym wydaniu, ale widzę, że już masz Smile
Ogólnie z tego co obiło mi się o uszy to te azjatyckie wypusty w dużym stopniu pomagają wciąż się utrzymywać na powierzchni np. takiej Eurece (i nie tylko), więc pewnie będzie ich coraz więcej -  może też coś trafi się na UHD. Teraz widzę, że po sukcesie "Everything Everywhere All At Once" jest hype na Michelle Yeoh i tak sobie myślę co wziąć na próbę z tych filmów z lat 80. i 90. bo prawie niczego nie znam. Chyba trafi na Royal Warriors...

(10-03-2023, 19:49)sebas napisał(a): [ -> ]
(10-03-2023, 13:05)misfit napisał(a): [ -> ]Trading Places z UK to nowy remaster - skoro go kupiłem to spodziewajcie się wkrótce informacji od Paramount o edycji 4K UHD
Dzięki! Na to właśnie czekałem! Wink

Nie liczcie jednak na podobną akcję z Truman Show, bo jak dla mnie dotychczasowe BD to zbyt duży hardcore - niech inny "pechowiec" się poświęci Big Grin

Co do Police Story, poniżej na szybko porównanie kolorków i poziomów czerni z drugiej części pomiędzy wersją rozszerzoną (2160p po konwersji do SDR) vs HK cut (1080p przeskalowane do 2160p) znajdującym się także na płycie 4K UHD.
[Obrazek: MEJBL20_t.jpg] [Obrazek: MEJBL2G_t.jpg]
[Obrazek: MEJBL1Z_t.jpg] [Obrazek: MEJBL2D_t.jpg]
[Obrazek: MEJBL1X_t.jpg] [Obrazek: MEJBL28_t.jpg]
[Obrazek: MEJBL23_t.jpg] [Obrazek: MEJBL2I_t.jpg]

Nie muszę chyba dodawać, po której stronie jest Ritrovata, a po której Eurekowa korekcja barwna Smile
(11-03-2023, 10:33)misfit napisał(a): [ -> ]bo prawie niczego nie znam. Chyba trafi na Royal Warriors...

Polecam zdecydowanie Magnificent Warriors. Mam te 3 ostatnie od Eureki z Michelle (Yes Madam, Royal Warriors i wlasnie Magnificent Warriors). Moim zdaniem ten trzeci tytul najlepszy. Najwiecej tam akcji i jest typowo Hong-Kongski. Te wariacje Jackie Chan, Jet Li, Michelle Yeoh w Ameryce, czy Australi, lub z mieszanymi aktorami z roznych krajow srednio sie sprawdzaja jak dla mnie.
Z kolei w Royal Warriors gra mlody Hiroyuki Sanada...
Uzupełniłbym też znajomość "kopanej" filmografii Yeoh o klasyczne wuxia Wing Chun w reż. Yuen Woo-Pinga (świetna choreografia imho lata później rozwinięta fenomenalnie w Ukrytym smoku) z młodym Donnie Yenem.
Ad trójki wymienionej przez Panirona, to u mnie kolejność wręcz odwrotna - Yes Madam klasyczna komedia akcji w stylu JC lat 90-tych i Royal Worriors kryminał a la pierwsze dwie części Police Story JC, a dopiero na końcu Maginificent Worriors.