Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: misfit - kolekcja
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
(11-03-2023, 10:47)paniron napisał(a): [ -> ]Polecam zdecydowanie Magnificent Warriors
(11-03-2023, 11:24)pearlzfan napisał(a): [ -> ]na końcu Maginificent Worriors
to żeśmy pomogli... ;-) 
Swoją drogą widzę, że Police Story 3 się wyprzedało, więc ten box pozostaje w tej chwili jedyną słuszną opcją i zapewne też niedługo będzie OOP (na zavvi już brak).
Nowe nabytki:

[Obrazek: b4rb4AL.jpg][Obrazek: UatS5Ky.jpg][Obrazek: Lg32MKH.jpg][Obrazek: qQQBVqy.jpg]

Maltese Falcon z Włoch - upgrejdzik z BD. Jeśli natkniecie się na screeny porównawcze, to większość zapewne stwierdzi, że w 4K UHD poprawa w obrazie jest niewielka, z nieco większą ilością detali i tyle. Dopiero w ruchu uwidacznia się znacząca różnica, szczególnie jeśli chodzi o stabilność obrazu i ziarno, które na UHD prezentuje się niemal perfekcyjnie - na BD pod tym względem nie raz można odczuć, że mamy do czynienia z kilkunastoletnim transferem. Dodajmy do tego łagodniejsze przejścia pomiędzy jasnymi obszarami obrazu. Z audio też coś majstrowali, znacząco ograniczając zaszumienie ścieżki dźwiękowej vs BD. Więc w skrócie - polecam przesiadkę na UHD. Mały zonk - we włoskim wydaniu dołączona jest płyta DVD, a nie BD. Jest to o tyle trochę bolesne, że na UHD jest tylko komentarz audio, a na DVD nie ma wszystkich dodatków, które znajdują się na moim starym BD.

Cool Hand Luke - sean dopiero przede mną. Na pierwszy rzut oka także wygląda na znaczącą poprawę w obrazie. Korekcja barwna też jest zupełnie inna, z ogólnie chłodniejszą kolorystyką - wkrótce wrzucę Wam jakieś screeny porównawcze, skoro w caps-a-holicu strajkują Big Grin Tym razem bez jaj wydaniowych, dołączona jest płyta BD, jednakże staroć z 2008 roku - ale tak jest raczej wszędzie.

Rocky 1-4 - czyli akurat części do których zdecydowanie najczęściej powracam. Jak kiedyś pojawi się Rocky Balboa na UHD to się dokupi, o ile będą wystarczające powody za. Także włoskie wydanie, z pewnymi mankamentami dźwiękowymi w 1 i 2. Cóż, cena czyni cuda - a poza tym już sobie to poprawiłem, dodając dźwięk z wcześniej posiadanych BD. O obrazie nie będę się niepotrzebnie produkował, Geoff już wyczerpał temat w tym względzie.

Miasto zaginionych dzieci - nowy remaster miażdży pod każdym względem wcześniej posiadane przeze mnie BD UK z 2016 roku. Chciałem z ciekawości zrobić porównanie do 4K UHD od Sony, ale na razie płyta nie jest obsługiwana przez makemkv, ale to się pewnie wkrótce zmieni. Na pierwszy rzut oka jednak wygląda na to samo. Dołączona płyta BD to także nowy transfer.

[Obrazek: ngfpBXu.jpg][Obrazek: uxstQrU.jpg][Obrazek: TIwFnA4.jpg][Obrazek: XFsRlx8.jpg]

Silent Running w 4K UHD dziś przyszedł, więc obejrzy się w najbliższy weekend. W środku amaray z bookletem.

Do tego reszta zaległości z UK oraz IO, w którym także znajduje się booklet oraz dodatkowo płyta DVD z filmem. Niezorientowanym daję znaka, że przez ok. 20 minut w filmie występują włoskie dialogi, też z odrobiną innych języków. Więc do pełnego zrozumienia trzeba sobie samemu dorobić polskie napisy, skoro nie ma nigdzie polskiego wydania na nośnikach...
Odnośnie "Sokoła" to czytałem komentarze na włoskim amazonie o braku BD, ale z tego co mi wiadomo, to wszędzie dodają stare wydanie BD, które też posiadam, więc chyba wezmę steelbook od Włocha, bo raczej będzie miał najtaniej  Tongue

W każdym razie, to zakup obowiązkowy, więc gratuluję Smile
No i znowu podkradasz mi filmy. Aż musiałem sprawdzić czy leżą tam, gdzie je zostawiłem Tongue
Te Indicatory jednak tak pochowałeś, że nie sposób się do nich dobrać... Wink

HAL - no jak masz stare BD i nie zamierzałeś się z nim rozstawać to nie ma co się zastanawiać... Ten steel u Włochów niedawno był zdaje się za 18 EUR z hakiem.
Widziałem, "Luke Zimna Rączka" też był w tej cenie  Big Grin
"Sokoła" mam w czymś takim: https://filmozercy.com/filmoskop/edition/5557251
Kiedyś kupiłem "Troję" drugi raz, bo zapomniałem że tam była Big Grin
Kwiecień i maj:

[Obrazek: OASUm9V.jpg][Obrazek: 0YCpugK.jpg][Obrazek: KPpOQ9g.jpg][Obrazek: cQ7DjK3.jpg]

Czwarty sezon Westworld z UK - w środku wyłącznie płyty UHD. Pozdro dla idiotów z WB Discovery za usunięcie serialu (i nie tylko jego) z HBO. Wygląda na to, że pomysł podchwyciły inne platformy, więc zapowiadają się "ciekawe" czasy dla osób gustujących wyłącznie w streamingach.

Człowiek, który zabił Liberty Valance'a z polskimi napisami na płycie UHD. Dołączona płyta BD także w nowym transferze, na której przy okazji znajduje się pokaźna liczba materiałów dodatkowych. Natomiast w pozostałych wydaniach europejskich dołączone BD to nie tylko golas bez jakichkolwiek dodatków, ale też film w starym transferze - więc IMO warto dopłacić do edycji UK.
Przy okazji napiszę, że jest to kolejny film, którego kompresja obrazu w HDR10 miejscami niedomaga (np. znaczna część ósmego rozdziału). DV daje znaczną poprawę, ale płyta Blu-ray pod tym względem wypada najlepiej.

Cannibal Holocaust i Teksańska masakra piłą mechaniczną - czyli w sam raz zestaw dla degenerata Wink

Indicatory:
[Obrazek: 2ZSTjIX.jpg][Obrazek: 5u4EabY.jpg][Obrazek: sUGanmL.jpg][Obrazek: ejTxpro.jpg]

Wszyscho ładne transfery, aczkolwiek w Last Detail, widoczność detali w ciemnych partiach obrazu jest dość ograniczona, szczególnie w trakcie pierwszej połowy filmu - ale nie jest to nic czego nie dałoby się poprawić zabawami z gammą. Wiem, że 4K wyszło od Shout Factory, ale USA od pewnego czasu dla mnie nie istnieje, jeśli chodzi o zakupy filmów na nośnikach - z wiadomych względów...

Swimmer - w środku slipcase'a jest płyta BD w pudełku scanavo, 80 stronicowa książeczka oraz plakat.
Jak z dodatkami do Westworld w wydaniu z UK? Tylko te filmiki co były na YouTube dodawane, czy coś nowego?
Jest "Creating Westworld's Reality" dla każdego z odcinków, a poza tym:
- "Westworld on the Road" (16:47)
- "Westworld: An Exploration of Humanity" (14:42)
- "Westworld's Temperance: A Set Tour" (5:39)