Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: misfit - kolekcja
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Gremlins 2 Tongue
Między słowami i Idź i patrz - gratuluję, świetne filmy.”Idź i patrz”, mocny do dziś.Dobry update - miłego seansu.
(08-02-2021, 15:31)misfit napisał(a): [ -> ]Pewnie zgodnie ze zwyczajem niedługo ktoś ogłosi remastera zaraz po moim zakupie "starocia"
Miałem ostation to samo z "Tremors" i "Speed".

(08-02-2021, 20:00)misfit napisał(a): [ -> ]Mi w sumie pasi bo Playera nie miałem, a chciałem kiedyś tam mieć
"Player..." daje radę w 3D. HDR też może dodać co nieco do przyjemności z seansu. A sam film spoko. Nie jest to najlepszy film Spielberga, ale przyjemnie się ogląda.

Fajna aktualizacja.
(08-02-2021, 20:00)misfit napisał(a): [ -> ]A co byś tam najlepiej widział zamiast niego w tym pakiecie ?
Ciekawe pytanie. Chyba jednak wydałbym te 3 filmy pozostałe tylko. Patrząc na releasy z Warnera z lat 80 o charakterze mrocznej komedii, nie-zawsze-do-końca-dla-dzieci to może "Mały sklepik z horrorami". Ewentualnie wyszedłbym do lat 90-tych. Ale na miłość boską nie Player. Ten film tak strasznie żebrze o uwagę widowni podszywając się pod coś czym nie jest.

(08-02-2021, 20:39)Gieferg napisał(a): [ -> ]Gremlins 2
To właśnie już lata 90te. Formalnie nie pasuje do pozostałych ale i tak byłby to o niebo lepszy wybór niż Player Wink
Sęk w tym, że ani Gremlins 2 ani Little Shop of Horrors nigdy nie wyszły na UHD BD więc z tego powodu nie mogły się znaleźć w tym pakiecie filmowym, ani żadnym innym Tongue
Próbuję coś wymyślić z tego co już wyszło na UHD (+ oczywiście od Warnera) i dużo bardziej pasowałoby do tej trójki i nie mam pomysłu co tam mogłoby się znaleźć.

(09-02-2021, 01:50)sebas napisał(a): [ -> ]Miałem ostation to samo z "Tremors" i "Speed".

U mnie Amores Perros i Blaszany bębenek + coś tam jeszcze z ostatnich zakupów.
Wielokrotnie tez było tak, że kupuję coś w nowym transferze, a po jakimś czasie pojawia się to na UHD. Ale tutaj póki co jestem mocny i niezmiernie rzadko decyduję się na upgrade, chyba, że wcześniej znajdzie się kupiec na BD i odzyskam całość lub niemal całość wydanej kwoty w dany tytuł.

Cytat:"Player..." daje radę w 3D. HDR też może dodać co nieco do przyjemności z seansu. A sam film spoko. Nie jest to najlepszy film Spielberga, ale przyjemnie się ogląda.

Fajna aktualizacja.

W pamięci wryła mi się głównie scena wyścigu pojazdów na początku filmu - pamiętam, że to była audiowizualna uczta w kinie więc już jestem ciekawy co tam HDR dodatkowego wniesie do obrazka.

(08-02-2021, 23:22)shaman72 napisał(a): [ -> ]Między słowami i Idź i patrz - gratuluję, świetne filmy.”Idź i patrz”, mocny do dziś.Dobry update - miłego seansu.

Dzięki.
Idź i patrz już obejrzany. Film rzeczywiście mocny - nie patyczkuje się w ukazaniu okrucieństw wojny.
Cytat:Sęk w tym, że ani Gremlins 2 ani Little Shop of Horrors nigdy nie wyszły na UHD BD więc z tego powodu nie mogły się znaleźć w tym pakiecie filmowym, ani żadnym innym Tongue
Próbuję coś wymyślić z tego co już wyszło na UHD (+ oczywiście od Warnera) i dużo bardziej pasowałoby do tej trójki i nie mam pomysłu co tam mogłoby się znaleźć.

Batman Wink
Co prawda nie ma za bardzo sensu wpychać Batmana do tego typu boksu, skoro jest częścią serii ale by pasował bardziej niż Player.
Trzeba było zrobić box trzech filmów, jak nie ma sensownego kandydata na czwarty.
(09-02-2021, 11:23)misfit napisał(a): [ -> ]Sęk w tym, że ani Gremlins 2 ani Little Shop of Horrors nigdy nie wyszły na UHD BD więc z tego powodu nie mogły się znaleźć w tym pakiecie filmowym, ani żadnym innym
Wydać i dołączyć. To nie jest zestaw zbudowany przez kolekcjonerów tylko wydawcę, który może film... wydać Smile

(09-02-2021, 11:23)misfit napisał(a): [ -> ]Próbuję coś wymyślić z tego co już wyszło na UHD (+ oczywiście od Warnera) i dużo bardziej pasowałoby do tej trójki i nie mam pomysłu co tam mogłoby się znaleźć.
Nawet jeśli patrzymy na releasy Warnera z lat 80tych to już nic więcej pasującego klimatem chyba nie znajdziemy. Dlatego:
(09-02-2021, 11:34)Gieferg napisał(a): [ -> ]Trzeba było zrobić box trzech filmów, jak nie ma sensownego kandydata na czwarty.

Ale oczywiście to jest próba opchnięcia Playera - fragment kampanii marketingowej żerującej na nostalgii. Nawet sam film sam tak żeruje. Masakra...
Nie no, taki jest porządek rzeczy, że jak coś wychodzi to najpierw w indywidualnym wydaniu, do tego steelbooki, siakieś kolekcjonerki, itd. a plastik który zalega w magazynach ładuje się do pakietów i oferuje atrakcyjną cenę za całość. Dałem za niego 40 EUR, a pewnie jeszcze w tym roku zejdzie do 35 EUR, jeśli nie niżej.

Nierzadko filmy w tych pakietach są z zupełnie różnej parafii Smile
Ale to co mi się podoba w tych francuskich zestawach z którymi miałem do czynienia jest to, że nie ładują płyt do jakiegoś zbiorczego amaraya lecz każdy film ma swoje osobne pudełko więc jak komuś jakiś film w takim pakiecie nie przypasił to bez problemu może go komuś sprezentować czy odsprzedać.
Ostatnie zakupy:

[Obrazek: fL9VbiQ.jpg]

Limey UHD steel z Francji - z jednej strony z tytułem po francusku, a z drugiej po angielsku. Więcej fotek steela na filmoskopie -> http://filmozercy.com/filmoskop/edition/13782095.
Ktoś może poratować polskimi napisami ? Jeśli nie to trzeba będzie się poświęcić dla rodzinki i ręcznie przepisać kwestie dialogowe do postaci tekstowej ze ścieżki lektorskiej Big Grin

Przy okazji przestrzegam przed nowym BD z UK - Svet dał mu ocenę 5/5, ale nie zauważył, że tam są skopane kolorki w wyniku nieprawidłowej konwersji DCI-P3 do Rec.709.
Dołączone BD do francuskiego wydania ma już prawidłowe kolory, ale z kolei tutaj komprecha jest na poziomie najgorszych wypustów od Studio Blu Big Grin

King of New York to wydanie UHD od Arrow - slipcover w dotyku podobny do tego od Weird Science. Średni bitrate obrazu ~94,6 Mb/s - nie mam pytań Big Grin

Strangers - po LOTRach przypomniał mi się ten horrorek z Liv Tyler. W środku BD z wersją kinową oraz 2 min. dłuższą wersją uncut, której nie znajdziecie w polskim wydaniu od Monolith. Poza tym OAR i sporo nowych i świetnych dodatków vs przeformatowany do 16:9 golas z PAL Speedup w PL. Do tego typowo plakacik oraz książeczka. Kompresja - David Mackenzie.

[Obrazek: GS5GWaS.jpg]

300 - upgrade z BD, a Coco to mój pierwszy Pixar na UHD (i na pewno nie ostatni). Idealne przykłady do pokazania, że obraz z 2K DI potrafi niszczyć BD pod względem szczegółowości.

Rogue One - świetny HDR.

[Obrazek: A9alGuq.jpg]

Malowany Ptak z polecenia Preda - seans przede mną. Niestety brak książeczki Sad
Jeśli chodzi o BFI to w bookletach 3/3. Wages of Fear to nowszy transfer w stosunku do Criteriona i 5 minut dłuższa wersja - do tego kompresja David Mackenzie (podobnie Orphee). Nie znalazłem nigdzie pasujących napisów w sieci więc trzeba było wziąć sprawy we własne ręce, ale z pomocą movie-censorship urobiłem się w niecałą godzinę (w tym tłumaczenie na polski dodatkowych kwestii dialogowych).

Children's Hour ma trochę zabrudzony obraz, ale poza tym ujdzie. Ten sam master co Kino Lorber z USA, tyle, że z lepszą kompresją u BFI.

I kolejna dawka seriali z Włoch:

[Obrazek: tdGNJV7.jpg]

Wciąż nie widziałem ostatniego sezonu House of Cards - może kiedyś... Big Grin

New Pope - nie tak dobry jak Młody papież, ale też fajnie się oglądało. Zarąbiste zdjęcia. Tym razem z przeplotem wszystko ok = brak aliasingu i utraty połowy rozdzielczości pionowej.

Ostre przedmioty - świetny miniserial od HBO z Amy Adams. Obawiam się, że dwie płyty to trochę za mało (wszystkie wydania tak mają) i będzie u mnie widoczna komprecha na OLED, ale to się jeszcze okaże w praniu.
(01-03-2021, 14:25)misfit napisał(a): [ -> ]Niestety brak książeczki Sad

No niestety, szansa na dostanie obecnie książeczki w wydaniach z 2019/20 jest już mizerna - no chyba, że tytuł na tyle niszowy, że mało popularny. Do mnie idą teraz trzy, w których po cichu liczę, że jeszcze się uda.