Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: misfit - kolekcja
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
A co powiesz o Gilbercie, bo to rzecz, którą muszę sobie ogarnąć na blu i jak to wygląda?
Jeszcze nie widziałem całości, ale zerknąłem na obraz i we włoskim wydaniu Gilberta jest to samo co wszędzie, czyli już trochę leciwy transfer. Po taniości można wziąć...

(10-12-2021, 15:38)pred895 napisał(a): [ -> ]
(10-12-2021, 12:53)misfit napisał(a): [ -> ]Vanilla Sky to nowy remaster ze skanu 4K - wydanie niemieckie z identyczną płytą co z USA, która wyszła miesiąc temu.

Jest też wersja reżyserska ?

W dodatkach jest m.in. prawie 30 minutowy "Alternate Ending".
Na poprzednim BD można było wybrać wersję kinową lub tą z alternatywnym zakończeniem, ale to była trochę porażka bo już nawet przy tym starym transferze widoczne były drastyczne różnice w jakości obrazu, kolorkach, itd. jeśli chodzi o dodane sceny. W tym remasterze to by jeszcze bardziej kłuło w oczy, więc IMO dobrze, że zostawili to w materiałach dodatkowych.
(24-06-2021, 13:07)misfit napisał(a): [ -> ]
(24-06-2021, 11:49)pred895 napisał(a): [ -> ]
(23-06-2021, 14:51)misfit napisał(a): [ -> ]Kolejne wypieki

Doczekamy się w końcu obszernych zdjęć całej piekarni ?. Chyba nigdy nie publikowałeś, może być nawet w bałaganie Smile

Będą - do końca roku... Big Grin

W Ikei, pewnie przez koronkę, nie mogłem zamówić kolejnego regału, z serii którą mam. Jak już się dało to w międzyczasie okazało się, że będzie potrzebny kolejny.
Jeszcze trzeba w końcu do drukarni zawitać i powymieniać okładki ze śmiesznymi tytułami, które zebrały się przez ostatni rok. Wtedy zrobię zdjęcia całości Smile

[Obrazek: mr-bean-pointing.gif]
Pamiętam.
Przy okazji okazało się, że czwarty Billy jest potrzebny... Smile
(10-12-2021, 12:53)misfit napisał(a): [ -> ]Kieślowski to upgrade'y z BD i zarazem pierwsze "polskie" UHD w kolekcji. To są digipacki i dołączone są również zremasterowane płyty BD. Filmy dziś dotarły więc na razie zerknąłem pobieżnie i jest moc. Mogę wykonać screeny porównawcze UHD vs dotychczasowe BD jeśli zgłoszą się co najmniej dwie chętne osoby.

Gratuluję zakupu, z tego co widziałem wiele kontrowersji wywołuje - jak zwykle - poprawiona kolorystyka tych filmów  Tongue
https://screenshotcomparison.com/comparison/19662

https://screenshotcomparison.com/comparison/19663

https://screenshotcomparison.com/comparison/19664/picture:0

Wygląda jednak na to, że niesłusznie  Wink




Ja w każdym razie, dopisuję sobie do listy zakupów i czekam na dobrą okazję  Tongue  
Na tym krótkim filmiku z Niebieskiego widać, że wzorowali się na kopii 35 mm i dla mnie teraz wygląda jak typowy Idziak, z tymi jego wszystkimi filtrami - chociaż gdzieniegdzie rękę Francuzów też można zauważyć... Wink
Poza tym na starych transferach skopane było kadrowanie - click. Za dużo było widać u góry, a za mało u dołu. W remasterze zostało to poprawione. Podobnie ma się sprawa z Czerwonym, ale to już w mniejszym stopniu.

Biały wypada teraz trochę jak remaster Total Recall i nie sądzę aby to był zbieg okoliczności, że w obu przypadkach odpowiedzialna za nie była ta sama firma Smile
W każdym razie kilkadziesiąt sekund zabawy pilotem i bez problemu można uzyskać w miarę "naturalne" kolorki, jeśli ktoś ma taką potrzebę.

W Podwójnym życiu Weroniki kolorki przez większość czasu są podobne, czyli zielono-żółto-pomarańczowo-czerwono, z tym, że czasami zamiast zielonego jest sepia.

[Obrazek: wcnwiaTm.jpg] [Obrazek: wFxEnpam.jpg]

[Obrazek: 87qxYIQm.jpg] [Obrazek: WN1eRk5m.jpg]

Poza tym na starym BD czasami jest kolorkowa niekonsekwencja, np.

[Obrazek: Euqh7Efm.jpg]

a w następnym ujęciu:

[Obrazek: vuZA2ECm.jpg]

A na remasterze wygląda to tak:

[Obrazek: 4fNgmYBm.jpg]

[Obrazek: aXfxHVem.jpg]

Nie chcę tutaj rozstrzygać, która wersja jest bliższa wizji Idziaka, ale stawiałbym na remastera. Poza tym w ruchu szczegółowość i filmowość obrazka jest na sporo lepszym poziomie od wydania UK, które dotychczas posiadałem.
Z tego co widziałem na blu-ray.com, francuskie wydanie "Trzech kolorów" dalekie jest od doskonałości (kodowanie)  Tongue
Mam pytanie: jak to wygląda w praktyce?
Chodzi mi o to czy DV i w tym przypadku ratuje sytuację  Smile
Jest już "Blue" na caps-a-holic:
https://caps-a-holic.com/c.php?d1=16940&d2=16941&c=6340

Jeżeli obejrzałeś już całość, to daj znać, czy płyty płynnie chodzą na OPPO - nic się nie zacina itp.
Nie widziałem jeszcze w całości żadnej z części, ale z tego co sprawdzałem na fast forwardzie to Niebieski ma najwięcej słabszych momentów - nie wiem... max. kilka procent całości ? A pozostałe 90 kilka procent wypada świetnie. Kilka ujęć w Niebieskim i Białym najpewniej jednak przykuje Twoją uwagę - DV w tym przypadku raczej niespecjalnie robi różnicę vs HDR10.
Płyty są BD-66 więc luz.
(10-12-2021, 17:18)misfit napisał(a): [ -> ]Pamiętam.
Przy okazji okazało się, że czwarty Billy jest potrzebny... Smile

[Obrazek: 48hours-interrupting.gif]
[Obrazek: bDfzjun.png]