Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: misfit - kolekcja
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
(28-06-2023, 15:33)misfit napisał(a): [ -> ]AR 8.00:1
To chyba przez wizjer Robocopa...
(28-06-2023, 15:33)misfit napisał(a): [ -> ]Nie wiem czy widziałeś Blu-ray'e Changeling z 2018 roku (od Second Sight bądź Severin), ale poprawa na 4K UHD jest dość spora w stosunku do nich...

Pierwszy raz oglądałem ten film, to był zakup w ciemno, ale jestem zadowolony Big Grin

(28-06-2023, 15:33)misfit napisał(a): [ -> ]Ale AR 8.00:1? Nie potrafię sobie tego wyobrazić, masz jakiegoś screena?

Niestety nie mam, czekam cierpliwie z nadzieją że kiedyś się pojawi na BD o UHD nawet nie marzę.
Ostro się tam bawią proporcjami, takie 1,33:1 potrafiło płynnie przechodzić z lewej strony na prawą, mając w skrajnym położeniu tylko jeden "czarny pas" zamiast dwóch  - mam nadzieję, że to co napisałem, jest zrozumiałe Tongue
Lipiec:

[Obrazek: QJk83lJ.jpg][Obrazek: KWGheB4.jpg][Obrazek: r5ig1vm.jpg][Obrazek: TOw6Jtl.jpg]

Babylon z Włoch - w środku trzy płyty, w tym bonusowa BD z dodatkami. Na 4K i BD z filmem są polskie napisy. Czy warto szarpnąć się na UHD? Zdecydowanie warto.

Trial - na DV nie zauważyłem aby coś było wyraźnie nie tak z kompresją obrazu, HDR10 nie sprawdzałem...

Vacation - bardzo ładny remaster. Dotychczasowy BD nie jest jakiś tragiczny, UHD jednak miażdży go pod każdym możliwym względem. Warnerowi chciało się nawet wrócić do negatywu w przypadku opticali, więc w ujęciach gdy np. pojawiają się napisy z nazwami lokacji (jest tego trochę) mamy gigantyczną poprawę obrazu. Do tego wyeliminowana "trzęsawka", dużo lepsza szczegółowość i filmowość obrazka (ziarno!) i te kolorki... Szkoda tylko, że dźwiękowo nie jest to oryginalna kinówka z I'm So Excited gdy pojawia się ładna pani w Ferrari w 25:45 i 47:17. Ogólnie jednak marsz do sklepu po Griswoldów na UHD!

[Obrazek: aIO6i3w.jpg][Obrazek: GFwMk0q.jpg][Obrazek: lVw1dfi.jpg][Obrazek: etgPxcW.jpg]

Nadrobione ubytki ze Studia Ghibli + Avatar, którego wcześniej się pozbyłem w oczekiwaniu na 4K UHD. Ale skoro Cameron oszalał z AI bzdurami to trzeba było wrócić do starego dobrego transferu, póki jeszcze w ogóle jest dostępny... Wcześniej miałem tylko kinówkę, a tu jeszcze jest wersja rozszerzona, której nigdy wcześniej nie widziałem.

[Obrazek: e9RmDpM.jpg][Obrazek: u4rCGAF.jpg][Obrazek: xxMyh14.jpg][Obrazek: 9xODvqJ.jpg]

Podziękowania dla Mefisto za cynk ze Snowtown, ostatnią sztukę wyrwałem Smile Pudełko scanavo + 28 stronicowa książeczka w twardym slipcase.

Red Rocket - wbrew temu co podaje blu-ray.com w UK są angielskie napisy (można wyłączyć). Pozostaje jeszcze wyrwać Tangerine od tego reżysera.

Duchy Inisherin - wielkie dzięki myszo za brak UHD jednego z najlepszych filmów zeszłego roku. Ale może za kilka lat u Criteriona, lub kogoś innego się pojawi...

Tak poza tym to zauważyłem, że ci więksi wydawcy odchodzą od grubych pudełek w UK - dotyczy to Duchów (Disney), Pearl (Universal) i Wakacji (Warner), chociaż w przypadku Pearl jest to eko gówno z dziurami po obu stronach pudełka, więc od razu poleciało do kosza.
Graty! Pearl - udany nabytek, widzialem na vodSmile
(28-07-2023, 11:48)misfit napisał(a): [ -> ]Nadrobione ubytki ze Studia Ghibli + Avatar, którego wcześniej się pozbyłem w oczekiwaniu na 4K UHD. Ale skoro Cameron oszalał z AI bzdurami to trzeba było wrócić do starego dobrego transferu, póki jeszcze w ogóle jest dostępny...
Już nigdy nie pozbędę się BD w ciemno, szkoda ryzykować a potem żałować.

Cytat:Wcześniej miałem tylko kinówkę, a tu jeszcze jest wersja rozszerzona, której nigdy wcześniej nie widziałem.
Nawet dwie wersje rozszerzone Smile Ta krótsza z dwóch zdecydowanie najlepsza.
(28-07-2023, 12:40)kulcikriu napisał(a): [ -> ]Podziękowania dla Mefisto za cynk ze Snowtown, ostatnią sztukę wyrwałem Smile Pudełko scanavo + 28 stronicowa książeczka w twardym slipcase.

No i jak tu nie przeklnąć. Mi anulowali, a nie byłem ostatni.
Przynajmniej 13 zł już zwrócili.
(28-07-2023, 12:40)kulcikriu napisał(a): [ -> ]Graty! Pearl - udany nabytek, widzialem na vodSmile

U Niemców ponoć ma wyjść edycja 4K UHD (zobaczymy czy też będzie zblackcrushowana, tak jak "X"), ale ja tam nie mogłem się doczekać żeby sobie zrobić powtórkę np. z tego blisko 8 minutowego monologu z końcowej części filmu Wink

(28-07-2023, 13:55)Mierzwiak napisał(a): [ -> ]Już nigdy nie pozbędę się BD w ciemno, szkoda ryzykować a potem żałować.

Byłem względnie spokojny o Avatara na UHD, a T2 wcześniej uznałem za wypadek przy pracy. Ale okazuje się, że to jednak nowa Cameronowa norma, przynajmniej w stosunku do remasterów jego filmów. Ale tak czy owak przesiadka na obecne wydanie wyszła na plus. Dobrze wiedzieć, że wersja 171 minutowa jest lepsza.
(28-07-2023, 11:48)misfit napisał(a): [ -> ]Trial - na DV nie zauważyłem aby coś było wyraźnie nie tak z kompresją obrazu, HDR10 nie sprawdzałem...

Dobra wiadomość, czekałem na takie info Smile
(28-07-2023, 11:48)misfit napisał(a): [ -> ]Vacation - bardzo ładny remaster. (...) Szkoda tylko, że dźwiękowo nie jest to oryginalna kinówka z I'm So Excited gdy pojawia się ładna pani w Ferrari w 25:45 i 47:17.

Podobno w którejś ścieżce dubbingowej pojawia się oryginalna "I'm So Exited" - możesz sprawdzić i potwierdzić/zaprzeczyć?
Tak, we francuskiej i hiszpańskiej ścieżce jest "I'm So Exited" w obu scenach.


EDIT:

Zakupy z ostatnich dwóch miesięcy.

[Obrazek: il8iYiJ.jpg][Obrazek: KH8qyyl.jpg][Obrazek: 2D5rpPE.jpg][Obrazek: c1HqtZH.jpg]

Facetów w czerni nie widziałem w poprzednim wydaniu 4K, więc nie wiem czy tutaj w puszcze poza DV i angielskim 5.1 jest jeszcze coś ciekawego...

Harry Angel i Człowiek słoń z Davidową kompresją, więc nie ma się czego bać, mimo, że to SC... Wink

Z prawej hiszpańska edycja Zabić drozda - również dołączony BD to nowy transfer. Płyta 4K wylądowała w steelbooku z BD, którego kupiłem kilka lat temu.

[Obrazek: tcp4lhB.jpg][Obrazek: LAwSt62.jpg][Obrazek: loIAllw.jpg][Obrazek: dx8gUYJ.jpg]

Warto było czekać na wielokrotnie przekładanego Żuławskiego od Eureki m.in. z poprawionym obrazem Diabła. Moja sztuka chyba jednak uległa zwężeniu w transporcie, bo żadne grawitacyjne sztuczki na nią nie działają i trzeba się bardziej pomęczyć z wyjęciem pudełka ze slipcase Big Grin

Zestaw 5 filmów Claude Chabrol kupiony głównie dla remastera L'enfer. W środku pięć digipacków oraz 80 stronicowa książeczka.

8 Diagram Pole Fighter od 88 Films myślałem, że to jest ten sam transfer co u Arrow, ale okazało się jednak coś gorszego - trochę nazbyt odziarnionego jak dla mnie. Więc nie do końca jestem  zadowolony z tego zakupu.

Ennio Morricone cz.3:

[Obrazek: myWmgQS.jpg][Obrazek: wu3qiId.jpg][Obrazek: WW7OINn.jpg][Obrazek: QuNZscK.jpg]

Z lewej The Big Gundown - trzy wersje filmu na dwóch płytach. W środku pudełko scanavo, książeczka i plakat. Niestety pierwsza sztuka trafiła mi się z dość konkretnie porysowaną płytą, więc trzeba było się bawić w zwroty. Poza tym po raz któryś z rzędu zauważam, że w tych limitkach Powerhouse stosuje zbyt mocny klej i trzeba się trochę pobawić aby pozbyć się śladu po odklejeniu tekturki od pudełka. Może macie na to jakiś sprawdzony patent?

Pasolini - w środku grubaśny amaray z trzema płytami i 32 stronicową książeczką. W każdym z trzech filmów są nowsze, dużo lepsze transfery w stosunku do tego co BFI wypuściło wcześniej w indywidualnych edycjach. Przykłady:

Arabian Nights
[Obrazek: MEP7N3F_t.jpg] [Obrazek: MEP7N39_t.png]
[Obrazek: MEP7N3E_t.jpg] [Obrazek: MEP7N3C_t.png]

Canterbury Tales
[Obrazek: MEP7N44_t.jpg] [Obrazek: MEP7N41_t.png]
[Obrazek: MEP7N43_t.jpg] [Obrazek: MEP7N42_t.png]

Decameron
[Obrazek: MEP7N5H_t.jpg] [Obrazek: MEP7N5E_t.png]
[Obrazek: MEP7N5G_t.jpg] [Obrazek: MEP7N58_t.png]

I... jak Ikar to także nowy transfer. Tutaj recka z porównaniami do poprzedniego BD. Gdyby ktoś pytał to na płycie są też angielskie napisy.

A "Zawodowiec" to nic nowego, a po cichu liczyłem, że może jednak... Smile

Na koniec nieco bardziej szczegółowe fotki Lies & Deceit i Big Gundown:
[Obrazek: 9Rgfyhtm.jpg] [Obrazek: fOh3RV5m.jpg] [Obrazek: ELV3X1Qm.jpg]

[Obrazek: yuno0SZm.jpg] [Obrazek: ouOI1u5m.jpg]