Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: misfit - kolekcja
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Zadaj sobie pytanie czy to takie super bezpieczne grzebać za każdym razem w menu serwisowym i ryzykować że kliknie ci się to co nie trzeba... także odpowiedz jest oczywista robisz to raz.
No i tak na prawdę nie musiałeś nic kupować tylko np użyć https://github.com/Maassoft/ColorControl, tych sposobów na dostanie się do menu serwisowego jest sporo.

https://www.reddit.com/r/OLED_Gaming/comments/sbords/how_to_access_lg_service_menu_without_the_service/
(06-12-2022, 17:49)Redrum napisał(a): [ -> ]Właśnie zamówiłem tego pilota, by uzdrowić swojego C1. Zaryzykuję utratę gwarancji bo to ściemnianie to jakaś farsa. Czy obie funkcje TPC i GSR wyłączyłeś na stałe? Czy wracasz do ustawień "on" po seansie problematycznego filmu?

Mam u siebie tylko TPC i u mnie do filmów wystarczy wyłączenie tej opcji aby otrzymać święty spokój. Mam zakodowane w głowie aby zaraz po włączeniu filmu w HDR wyłączyć tę opcję, a po jego zakończeniu z powrotem ustawić ją na "on". Nie rekomenduję jechanie cały czas wyłączonym TPC (te opcje przeciw wypalaniu po coś są, a nie tylko dla jaj) - chyba, że ktoś używa telewizora tylko do filmów Smile

Z wchodzeniem do menu serwisowego też dużo bezpieczniej czuję się mając w ręku fizycznego pilota, niż zabawy z aplikacją czy wchodzeniem na jakieś ruskie strony.
Przy okazji zakupy Black Friday i nieco starsze:

[Obrazek: JJ3VJvg.jpg][Obrazek: XBgZOnW.jpg][Obrazek: s9z72xV.jpg][Obrazek: gSoqVNB.jpg]

X z Niemiec (mediabook) i Green Knight z USA, czyli kolejne filmy od studia A24 - całkiem udane jak dla mnie. Dolby Vision - check. Atmos - check. Angielskie napisy - check.

Nowiutki remaster Wściekłych psów również z USA, zakup jeszcze sprzed mojego bana na płyty z USA. Na cztery płyty (z Zielonym rycerzem włącznie) wszystkie bez zarysowań, więc wydawać by się mogło, że Lionsgate nie korzysta z tej felernej tłoczni - ale wiem, że próbka trochę mała aby dojść do jednoznacznych wniosków...

Z prawej Życie Carlita - upgrade z BD.

[Obrazek: KfxIHyI.jpg][Obrazek: NOGM8tQ.jpg][Obrazek: izAoKjC.jpg][Obrazek: 4p07Xh7.jpg]

Doszedł Bohater, czyli najnowszy film Farhadi'ego na który jakiś czas już polowałem. Do tego kolejne dwa filmy Kurosawy - Dersu Uzala i Ukryta forteca. W tym drugim przypadku znajduje się ten lepszy transfer od Criteriona. Podobnie ma się sprawa w "Pokój z widokiem" - jest to ten sam remaster ze skanu 4K z którego korzysta Criterion.

Wszyscho hiszpańskie wydania od A Contracorriente, a więc brak możliwości wyłączenia hiszpańskich napisów po wyborze oryginalnego dźwięku. Można napisy przesunąć w dół, ale w OPPO nie na tyle aby całkowicie się ich pozbyć z ekranu. HTPC FTW.

[Obrazek: yxlUe0U.jpg][Obrazek: bWtv8j6.jpg][Obrazek: HGBb8Ce.jpg][Obrazek: U9fec68.jpg]

Człowiek z ziemi - pewnie mało kto wie z zainteresowanych tym filmem, ale wydanie BD USA z 2017 roku posiadało polskie napisy. Długo na nie polowałem, głównie dla dodatków i komentarzy audio, ale nigdy nie trafiłem na jakąś rozsądną cenę biorąc pod uwagę żałosność obrazu tego filmu (kręcony jakąś strasznie parszywą cyfrówką SD). Cieszę się więc, że w końcu trafiło się hiszpańskie wydanie w bardzo fajnej cenie, w którym znajdują się te same dodatki i komentarze audio co w USA. Do tego na drugiej płycie jest też "Holocene", którego jeszcze nie miałem okazji obejrzeć. Jest jednak jeden zonk w Człowieku z ziemi związany z dźwiękiem - angielska ścieżka DTS-HD MA 7.1 (nie ma innej, nie licząc komentarzy) to jest jakaś totalnie nieudana samoróbka i np. dialogi cały czas dochodzą też z kanałów efektowych. Więc jedyna rozsądna rzecz jaka pozostaje to puścić dźwięk w stereo.

Million Dollar Hotel z Niemiec, czyli jeden z nielicznych filmów Wendersa, którego jeszcze nie miałem na półce. Jest to świeżutki remaster ze skanu 4K z książeczką w środku (oczywiście po niemiecku). Trochę zdziwił mnie jednak brak slipcase'a, bo we wszystkich poprzednich niemieckich remasterach Wendersa był on obecny. Burzy mi to trochę kompozycję na półce... ach te problemy ludzi pierwszego świata.

Imię róży od Skandynawów z polskim lektorem i napisami. Długo zwlekałem z zakupem tego filmu (nie do końca byłem zadowolony z jakości obrazu), aż się całkowicie wyprzedał. Więc jak trafiłem na wznowienie to tym razem stwierdziłem, że nie popełnię tego samego błędu Smile
Znowu podkradasz mi filmy Tongue
W X są angielskie napisy?
W filmie głównym są (na 4K UHD i BD), w dodatkach nie ma.
HDR daje radę, aczkolwiek jest nieco mniej detali w cieniach niż w SDR. Będę jeszcze sprawdzał na bezpośrednim porównaniu czy mi to przeszkadza w tym przypadku.

Mefisto - widzę, że chyba też monitorujesz sprawy na amazon.pl Wink
Jestem ciekaw, jak się prezentuje obrazek w Dersu - kiedyś sprawdzałem, jak to mniej więcej wygląda w jakimś ripie (chyba z włoskiego wydania), i często był tam taki dziwny, mieniący się obraz, czy tutaj jest to samo?
Dersu jeszcze nie oglądałem - po zakończeniu mundialu na pewno wrzucę screeny i komentarz we właściwym temacie Smile

Chodzi Ci o te "zakłócenia" obrazu (kompresję pomijam - dramat), które widać już na creditsach początkowych w poniższym video?



Jeśli tak to w hiszpańskim wydaniu nic takiego na razie nie widzę.
"Co się zdarzyło Baby Jane?" ma jakieś materiały dodatkowe? Czy brytyjskie wydanie to tylko film?
Jest komentarz audio i ok. 2 godziny dodatków - w jakości SD.

[Obrazek: MEHA5YJ_t.jpg] [Obrazek: MEHA5YI_t.jpg] [Obrazek: MEHA5YH_t.jpg]