Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: misfit - kolekcja
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Dawno tych filmów nie widziałem, ale pamiętam, że pierwszy film mi się podobał. Amerykański remake też w miarę udany, ale wyżej stawiam oryginał (tak zwykle u mnie bywa). Reszty nie za bardzo już pamiętam.

Skoro ten box z wszystkimi filmami przerósł wszelkie oczekiwania jeśli chodzi o jego popularność to może też wydadzą te pozostałe filmy w pojedynczych wydaniach. Ale czy w steelu ? Bardzo wątpię.

EDIT: Kwietniowe zakupy.

[Obrazek: 0Y9DBEV.jpg]

Argo, czyli w końcu wpadł pierwszy film w UHD z polskiej dystrybucji. Lepiej późno niż wcale.

Predator z Niemiec (lektor i napisy na płycie UHD), może jeszcze dziś Wam podrzucę porównanie do UHE pod kątem woskowiny Big Grin

Oraz Tati i Fassbinder - również z Niemiec. Typowo wszędzie znajdują się dwustronne okładki więc można pozbyć się oznaczeń wiekowych.

[Obrazek: EVym9PQ.jpg] [Obrazek: tjCzp2N.jpg]

Tati - tak jak można było się tego spodziewać w niemieckim wydaniu są pudełka typu slim. Książeczka w języku niemieckim. Jak za tę cenę (~22 EUR) to jednak nie ma co narzekać Wink

Fassbinder - w 4 z 5 filmów nie ma jakichkolwiek napisów więc jeśli ktoś będzie chciał w OPPO dodać pl wersję to trzeba będzie szukać innych sposobów.
(26-04-2019, 18:54)misfit napisał(a): [ -> ]Ale czy w steelu ? Bardzo wątpię.
Też wątpię, dlatego kupiłem box. Są strasznie denerwujący pod tym względem. Hellraiser też nie wydali pozostałych, o innych wiekowych seriach nie wspomnę np Maniac cop. Nie chciałeś w kolekcji Predator 2 i 3?
Predator 2 widziałem w życiu może ze dwa razy, Predators i AVP po raz i starczy - nie mam ochoty do nich wracać.

Podobnie mam z większością kontynuacji... z nowszych np. Sicario chyba najwięcej razy oglądałem z filmów, które mam na UHD (będzie już ze 3 razy), Sicario 2 z kolei nie podszedł mi w kinie więc raczej skończy się na tym jednym razie.
Predator 2 jest bardzo dobrą kontynuacją i klimatyczną. Nic mu nie umniejszę w stosunku do jedynki z oddziałem komando-sterydy. Popularnymi ówcześnie. Sicario 2, a co z nim nie tak?
Cytat:Predator 2 widziałem w życiu może ze dwa razy

Respect: -50
Sequel na równi z oryginałem.
(27-04-2019, 15:07)Wolfman napisał(a): [ -> ]Sicario 2, a co z nim nie tak?

Kibicuję Sollimie, mam na półce Gomorrę i Suburrę, ale w przypadku Sicario 2 coś mi tutaj nie zagrało, głównie jeśli chodzi o scenariusz. Pod tym względem jedynka to też nie jest jakiś kozak, a postać grana przez Emily Blunt nie raz mnie irytowała przy pierwszym seansie, ale ogólnie kupuję całą historię jako taką, do tego klimacik filmu bardzo mi podszedł, w czym spora zasługa duetu Villeneuve & Deakins.

Co do Preda 2 to co ja mogę Wam odpisać - za czasów dzieciaka, czyli w latach 80-tych, ogólnie rzecz biorąc od Arniego dużo bardziej ceniłem filmy z Sylwkiem, Van Damme (No Retreat, No Surrender to był jeden z pierwszych filmów jakie katowałem niezliczoną ilość razy na VHS) czy Dudikoff - (tak do 12 roku życia każdy film z ninjami łykałem jak pelikan Big Grin ) A później gust przechylił mi się w kierunku kina bardziej ambitnego.
Tylko co mają Stallone, Arnie, Dudikoff czy Van Damme wspólnego z Predatorem 2?
Glover zagrał bardzo dobrze w tym filmie. Ogólnie bardzo dobry aktor z tamtych lat. Oczywiście wymienieni powyżej to pakerzy lub ninja. Może to ma wspólnego, że żaden nie grał w kontynuacji. Dla mnie seria Predator odżyła na nowo dzięki 4k. Nawet trójkę polubiłem. Dwójkę wysoko cenię za próbę przeniesienia Predatora do miasta.

(27-04-2019, 21:36)misfit napisał(a): [ -> ]ale w przypadku Sicario 2 coś mi tutaj nie zagrało, głównie jeśli chodzi o scenariusz
Chodzi o pewne przeskoki w czasie i itp? Film skomplikowali i pogmatwali bardziej niż jedynkę, ale wciąż u mnie ma miejsce na półce i obejrzę ponownie.
W jedynce fabuła była prosta, ale niemal wszystko miało ręce i nogi. I oglądało mi się ją w napięciu i z dużym zaciekawieniem. Tego samego nie mogę napisać o Soldado, który sobie cenię dużo niżej, ale fajnie, że Ci się podobał.
Czasami tak mam, że po powtórce ocena idzie w górę, ale obawiam się, że w tym przypadku niczego to nie zmieni.

(27-04-2019, 21:47)Gieferg napisał(a): [ -> ]Tylko co mają Stallone, Arnie, Dudikoff czy Van Damme wspólnego z Predatorem 2?

Nie pisałem, że mają coś wspólnego, poza Arnim. W tym przypadku - mea culpa. Tak jak pisałem Predatora 2 oglądałem w życiu może ze dwa razy i tak wrył mi się w pamięci, że prawie nic z niego nie pamiętam, nawet tego, że nie dogadali się (?) ze Schwarzeneggerem.
misfit czy to wydanie "Ring", ma napisy dodane do filmu, czy jest to opcja?