Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: misfit - kolekcja
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Ostatnie zakupy:

[Obrazek: ZYUX8r4.jpg][Obrazek: tfxL9mP.jpg][Obrazek: pqNeLLj.jpg][Obrazek: fWxpQ1X.jpg]

True Romance chyba najlepszy HDR z filmów od Arrow, które póki co miałem przyjemność obejrzeć.

Almost Famous z USA - w środku dwie płyty UHD z wersją kinową i rozszerzoną. Jakimś cudem steel dotarł w stanie idealnym.

Tego samego nie mogę powiedzieć o steelu Ad Astra z dvdmax (dwa małe wgniecenia), ale nie będę im robił boruty ze względu na mocno promocyjną cenę Smile

Przekręt z USA - jeden z moich ulubionych filmów all time więc i jego nie mogło zabraknąć w najlepszej jakości. Jest pl wersja na płycie UHD.

[Obrazek: i0Q75c3.jpg][Obrazek: KNaAZ2k.jpg][Obrazek: WaGwLym.jpg][Obrazek: 4vb52dx.jpg]

Sylwkowy update + klimatyczny hiszpański horrorek od Del Toro (ten sam remaster co u Criteriona). Wiedzieliście, że w Australii również zdarzają się dwustronne okładki bez oznaczeń wiekowych ? Kręgosłup diabła to właśnie jeden z takich przypadków.

First Blood z Włoch bo ponoć jest trochę lepsza kompresja obrazu. Jak obejrzę to ustali się skąd brać kolejne części.

Creed 2 z Włoch - jest pl wersja na płycie UHD.

Cop Land z Niemiec - na płycie wersja kinowa oraz reżyserska, są też angielskie napisy jakby ktoś pytał.

[Obrazek: wl3A78h.jpg][Obrazek: QZ9KxEe.jpg][Obrazek: 8BmuHhB.jpg][Obrazek: qXykuat.jpg]

Chyba pisałem Wam kiedyś, że mam słabość do kukiełkowych animacji poklatkowych, więc pomału nadrabiam zaległości w tym względzie. Przy okazji świetne filmy - Mary i Max w szczególności.
Anomalisa z Czech z pl wersją.

Niemcy:

[Obrazek: F3elCmD.jpg][Obrazek: 2zwsE75.jpg][Obrazek: kA8pj2T.jpg][Obrazek: UwnyWyN.jpg]

Czechy:

[Obrazek: slCgcoe.jpg][Obrazek: GlZAiUg.jpg][Obrazek: v4tQHHu.jpg][Obrazek: C4bhTnf.jpg]

[Obrazek: 2sHUPyR.jpg][Obrazek: FASLm6i.jpg][Obrazek: wShcVPr.jpg][Obrazek: p9TP435.jpg]

Ruby Sparks i Nie czas na łzy z pl wersją.
Sporo rzeczy od Fox/MGM jest już ciężko dostępne skądkolwiek indziej więc te śmieszne okładki można jakoś przełknąć, zresztą i tak będzie ich podmianka Big Grin

I na koniec jak się prezentuje True Romance w środku (jeszcze jest plakat, który nie załapał się na sesję zdjęciową).

[Obrazek: iqFS3vym.jpg]
Stan łaski to jeden z moich ulubionych filmów gangsterskich. Oldman przechodzi w nim samego siebie, dokładnie widać czemu Besson obsadził go w Leonie.



W Leonie jest identyczny, no może nie co stonowany Smile Będę musiał zrobić jakiś upgrejd bo mam wersje BD z UK a tam nie ma żadnych napisów tak samo z Drabiną Jakubową.
(03-08-2021, 12:39)misfit napisał(a): [ -> ]Tego samego nie mogę powiedzieć o steelu Ad Astra z dvdmax (dwa małe wgniecenia), ale nie będę im robił boruty ze względu na mocno promocyjną cenę Smile
Ja odpuściłem bo nawet te 30 zł dla jednej tylko sceny (pościg na Księżycu) to za dużo, a jeszcze jak przypomniałem sobie o tej koszmarnej narracji Pitta (według mnie ewidentnie dodanej po tym jak Foxa przejął Disney) to już w ogóle mi się odechciało Tongue

Ja już obejrzałem swoje Almost Famous (na razie kinówkę) i film prezentuje się świetnie, tylko szkoda że ujęcia z napisami mają typowy spadek jakości, widać nie chciało im się wracać do ich negatywów?
Film ma wiele fajnych sekwencji np. jatka na Norweskiej stacji kosmicznej itp. Trzeba dać mu drugą szansę i przede wszystkim mieć nastrój na tego rodzaju snuje kosmiczne.
Durham jaki transfer?
Wiem czemu pytasz Big Grin

Stary transfer, pewnie dokładnie ten sam co od MGM bo też jest kompresja MPEG-2.
W ruchu obraz prezentuje się całkiem znośnie - remaster od Criteriona pewnie jest lepszy o co najmniej klasę, nie licząc trochę przegiętych kolorków, ale nie zależy mi aż tak na tym filmie aby go sprowadzać z USA, co w dzisiejszych czasach skończyłoby się na uszczupleniu portfela o ok. 150 zł.

(03-08-2021, 13:05)Mierzwiak napisał(a): [ -> ]Ja już obejrzałem swoje Almost Famous (na razie kinówkę) i film prezentuje się świetnie, tylko szkoda że ujęcia z napisami mają typowy spadek jakości, widać nie chciało im się wracać do ich negatywów?

U mnie będzie oglądanie w ten weekend, razem z Przekrętem, które dziś do mnie przyszły z importcds - cieszy brak opłat, mimo tego, że zakupik był jeszcze bez dodanego vaciku 23%. Pewnie zasługa tego, że przesyłka przeszła odprawę celną w Holandii, a nie w naszym pięknym kraju.
Co do Ad Astra to przy pierwszym seansie w kinie u mnie też było rozczarowanie, jeśli przy powtórce będzie tak samo to pójdzie na sprzedaż.

(03-08-2021, 13:02)pred895 napisał(a): [ -> ]W Leonie jest identyczny, no może nie co stonowany Smile Będę musiał zrobić jakiś upgrejd bo mam wersje BD z UK a tam nie ma żadnych napisów tak samo z Drabiną Jakubową.

Drabinę Jakubową też mam w planach - czekam aż u Niemców cena trochę spadnie. Chyba, że jest gdzieś lepszy transfer ?
Nope remaster od niemiaszków to obecnie najlepsze wydanie na rynku.
A z tym Breaking The Weaves od Artifficial Eye coś nie tak? ? Bo znając Ciebie nieprzypadkowo wybrałes inne wydanie.
W UK nie ma jakichkolwiek napisów, a to oznacza, że w OPPO nie mógłbym załadować polskich napisów z usb.
W niemieckim wydaniu z kolei okazało się, że brak możliwości wyłączenia niemieckich napisów przy wyborze oryginalnej angielskiej ścieżki dźwiękowej. Ale w OPPO jest taki myk, że można te niechciane napisy przesunąć na sam dół, a czasami nawet całkowicie je schować - jeśli mnie pamięć nie myli to tak właśnie było w tym przypadku, ale pewności nie mam. Jak ktoś chce wiedzieć na 100% to niech da znać to sprawdzę.

Aha - i nie wiem jak w Artificial Eye, ale u Criteriona szczegółowość obrazu jest trochę słabsza. Nie wiem czy to znowu efekt zbyt dużej kompresji obrazu czy może było jakieś filtrowanko...
Uff, brak napisów przeżyję. A tych niemieckich nie miałbym jak usunąć, więc chyba AE dla mnie lepsze. Dzięki