Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: misfit - kolekcja
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Dzięki za te recenzje wydań Wajdy, czekam jeszcze w takim razie na opis "Wszystko na sprzedaż". Ja na razie kupiłem tylko te filmy, na których mi najbardziej zależało, ale skoro tak ładnie się prezentują, to na pewno wkrótce zdobędę więcej, raczej się nie wyprzedadzą. Wink

Jeśli chodzi o dźwięk: myślisz, że we wszystkich wydaniach zrobili tą korekcję wysokości dźwięku i w "Dantonie" i "Dyrygencie" coś skopali? Rozumiem, że w wypadku "Korczaka" trudniej to sprawdzić ze względu na brak wydania do porównania, ale można by posłuchać, czy np. głos Pszoniaka jest bardziej piskliwy niż zazwyczaj.
(14-05-2020, 10:32)misfit napisał(a): [ -> ]Spoorloos to świeżak, również z angielskimi napisami.

Za miesiąc ma być premiera w UK od StudioCanal - pewnie zatem ten sam transfer. A jak dodatki?
Wszystko na sprzedaż będzie musiał troszkę poczekać bo obecnie mam inne rzeczy na głowie, ale tak na pierwszy rzut oka też jest nieźle.

Co do dźwięku w Korczaku to nie wychwyciłem aby były jakieś problemy z jego wysokością więc pewnie też musiała być korekta. A wytłumaczeniem dlaczego w związku z tym nie doświadczyłem żadnych jego zniekształceń może być to, że za dźwięk odpowiadała inna firma niż w Dantonie i Dyrygencie Smile

(14-05-2020, 11:01)shaman72 napisał(a): [ -> ]Drugi rząd od góry - Doskonałość Wink Gratki, konkret update.

Dzięki !

(14-05-2020, 14:37)Mefisto napisał(a): [ -> ]Za miesiąc ma być premiera w UK od StudioCanal - pewnie zatem ten sam transfer. A jak dodatki?

Taa, to pewnie będzie ta sama płyta. Jeśli chodzi o dodatki to mam złą wiadomość - golas. Criterion ma tutaj przewagę, ale z kolei kolorki mi bardziej podchodzą na tej nowej płycie.


EDIT:

Ostatnie zakupy:

[Obrazek: GQNAuQH.jpg]

Zebrowe rekonstrukcje, z którymi wcześniej się zetknąłem na tyle mi przypasiły, że postanowiłem coś jeszcze dokupić.

W międzyczasie Lighthouse zmienił wygląd.

Przed i po:

[Obrazek: yeOlaLn.jpg]   [Obrazek: Yr49ZSy.jpg]

Od razu lepiej, ale wolałbym inne czarne pudełko, jeśli wiecie co mam na myśli Tongue

[Obrazek: F0K4MVZ.jpg]

Black Book odgapiony od Mefisto. W środku booklet - click.

Dragged - filmy Zahlera mają swój specyficzny klimacik. Proszę o więcej.

Ten ostatni film o dziwnej nazwie to "Dusza i ciało", czyli mój pierwszy film produkcji węgierskiej (wydanie włoskie). Jeśli ktoś zna coś jeszcze ciekawego od nich ze współczesnego kina, nie licząc Syna Szawła, to proszę o info.

[Obrazek: e9psUtO.jpg]

Pakiecik Melville'a w końcu dorwany w dobrej cenie. W środku 7 płytowy digipack i booklet. W trakcie przeglądu płyt nie wierzyłem w to co widzę - jedna z płyt wyglądała tak jakby ktoś na nią nakichał, poza tym na połowie z nich były widoczne odciski palców. Tak więc jeśli narzekacie na Filmostradę to wiedzcie, że za granicą zdarzają się lepsze kwiatki Big Grin

Mr. Robot w końcu w całości, czyli mój najukochańszy serial od czasów Breaking Bad. Na zdjęciu tego nie widać, ale pudełko czwartego sezonu ma grubość ~2.5cm (w środku cztery płyty) - dziwny pomysł, że tak powiem...

Na koniec remastery Gliniarza z Beverly Hills - szkoda, że nie w 4K, ale co poradzić...
Dragged Across Concrete - W ciągu dwóch tygodni obejrzałem dwa razy, raz sam i następnie zaprosiłem tatę. Takie slow cinema, trochę ponury, brutalny, nietypowy heist movie. Długość filmu daje sobie czas na historię, relacje postaci, rosnącą akcję Smile W sumie póki co, każdy film Zahlera mi przypadł do gustu. Ciekawe czy teraz nad jakąś historią pracuje.

Mr. Robot już tyle osób mi o nim pozytywnie wspominało, że chyba czas się za niego zabrać.

Dobry up! Żałuje tylko, że Lighthouse nie doczekał się wydania 4K.
(26-06-2020, 14:10)misfit napisał(a): [ -> ]Jeśli chodzi o dodatki to mam złą wiadomość - golas.

Nie no, liczę, że Angole mogą jednak coś wykombinować.

Cytat:W międzyczasie Lighthouse zmienił wygląd.

Propsuję.

Cytat:Black Book odgapiony od Mefisto.

A jak cena, bo ja kupowałem w promce.
(26-06-2020, 14:10)misfit napisał(a): [ -> ]Mr. Robot w końcu w całości
Ja się jeszcze wstrzymuje i czekam naiwnie na jakiś fajny box wszystkich sezonów, ale coś czuję, że się nie doczekam (o UHD nawet już nie marzę).
Ps. Myślałem, że jestem jedynym w Polsce typem, który ubóstwia ten serial Wink
W USA mają fajny box Mr. Robota -> https://imgur.com/a/iG6abv7 Big Grin
Muszę sobie jakiegoś customa strzelić bo oryginalne okładki są ohydne.

(26-06-2020, 19:46)pearlzfan napisał(a): [ -> ]Ps. Myślałem, że jestem jedynym w Polsce typem, który ubóstwia ten serial

Przyznam, że w trakcie trzeciej serii miałem w pewnym momencie kryzys i wątpliwości czy Esmailowi uda się poukładać te wszystkie klocki, ale ostatni sezon przerósł wszelkie moje oczekiwania.
Gdyby świat był sprawiedliwy to w każdej kategorii powinien wygrać finałowy sezon Mr. Robot, a na pierwszych trzech miejscach losowo umieściłbym 405, 407 i Hello, Elliot (no dobra, Euforii od HBO też bym coś odpalił za zdjęcia), ale jest jak jest... Wink

(26-06-2020, 14:42)CivilWar napisał(a): [ -> ]Mr. Robot już tyle osób mi o nim pozytywnie wspominało, że chyba czas się za niego zabrać.

Czas najwyższy... Smile

(26-06-2020, 14:42)CivilWar napisał(a): [ -> ]Dobry up! Żałuje tylko, że Lighthouse nie doczekał się wydania 4K.

Dzięki.
Taka sprawiedliwość, że Czarownica skończona w 2K doczekała się wydania UHD, a Lighthouse skończony w 4K już nie. Tyle dobrego, że BD bardzo fajnie się trzyma, ale HDR na pewno dodałby tutaj sporo dobrego do obrazka.

(26-06-2020, 18:51)Mefisto napisał(a): [ -> ]
(26-06-2020, 14:10)misfit napisał(a): [ -> ]Jeśli chodzi o dodatki to mam złą wiadomość - golas.

Nie no, liczę, że Angole mogą jednak coś wykombinować.

To są te same płyty - nawet w trakcie ładowania menu jest wybór UK lub Niemcy.
https://setthetape.com/2020/06/17/the-vanishing-1988-blu-ray-review/

Za Black Book dałem £10 - przepłaciłem ? Smile
(26-06-2020, 21:38)misfit napisał(a): [ -> ]To są te same płyty - nawet w trakcie ładowania menu jest wybór UK lub Niemcy.

To lipa, zwłaszcza, że sobie wołają 15 funciorów. No sell.

Cytat:Za Black Book dałem £10 - przepłaciłem ? Smile

To tyle samo Smile
(26-06-2020, 21:38)misfit napisał(a): [ -> ]W USA mają fajny box Mr. Robota ->
Ooo! Kompletnie nie brałem USA pod uwagę, ale widzę na Blu-Ray.com, że ten box jest "region free", więc wygląda na to, że zrobię sobie prezent na początek wakacji Big Grin
Nie oplaca się nic zamawiać z USA, bo za wysyłkę z opłatami wychodzi zazwyczaj po 30$ Wink