Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: misfit - kolekcja
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
(19-09-2022, 16:56)Mierzwiak napisał(a): [ -> ]
(19-09-2022, 16:18)misfit napisał(a): [ -> ]Wierzę na słowo Smile
Ile jeszcze zostało ci do końca gwarancji ?
Jakieś 14 miesięcy Tongue

Dla jasności - zgaduję, nie sprawdzałem czy innym posiadaczom OLEDów ten dysk dał we znaki, ale w kinie wielokrotnie myślałem "Oho" Big Grin
Było kilka momentów gdy C9 robił przysiady, a mi zgrzytały zęby  Big Grin
A samym filmem jestem lekutko zawiedziony.
No i imo pierwszy raz Eggers przestrzelił z castingiem.
Ale i tak oglądało się nieźle i na pewno jeszcze nie raz wrócę.
(19-09-2022, 16:18)misfit napisał(a): [ -> ]To jest edycja 2022 - różni się od 2021 tylko brakiem slipcovera

Aha, spoko - myślałem, że książeczki też brak.
(19-09-2022, 12:27)misfit napisał(a): [ -> ]Dawno temu w Ameryce już miałem, tutaj jest ta wersja rozszerzona z nowszym transferem ze skanu 4K. Kolorki na pewno nie każdemu podejdą (Ritrovata), ale tym razem ma to swój urok...
Kolorystyka włoskiego wydania prezentuje się imo fantastycznie. Film widziałem tylko raz, dawno temu w Polsce (hehe), chętnie bym powtórzył i widzę nawet że jest obecnie na Prime, ale czuję w kościach, że UHD jest tylko kwestią czasu, także czekam Smile
W Prime jest tylko kinówka z zupełnie inną kolorystyką w starszym transferze. Na HBO Max kinówka + PAL Speed-up.
Inna sprawa, że te dodatkowe sceny w tej dłuższej wersji są w wyraźnie słabszej jakości.

Kto ma obecnie prawa w UK, itd. po wygaśnięciu dystrybucji Warnerowej lata temu ? W kilku innych krajach, m.in USA w 2015 r. pokazały się edycje BD od Foxa, ale po przejęciu przez Disneya ten film nigdzie nie jest już dostępny, nie licząc Japonii (tylko kinówka jeszcze z Foxowej dystrybucji) i Włochów.
Heh, nie wiedziałem...

W UK to też Disney więc na ten moment pozostaje wypatrywanie Criteriona, ewentualnie UHD od Włochów na przykład?
Update:

[Obrazek: 0OR4sIF.jpg][Obrazek: AcgjqHC.jpg][Obrazek: CIJ9B0H.jpg][Obrazek: 3en8kCJ.jpg]

Mulholland Drive - zachwalaliście nowego remastera na UHD to się w końcu skusiłem. Trzeci z kolei upgrade i mam nadzieję, że już ostatni Wink

Ten steelbook z prawej to Trzy dni Kondora w 4K z Francji - całkiem spoko transfer jak na Studio Canal, nie licząc dwóch chwilowych momentów gdy obraz w HDR10 totalnie się rozwala w jego dolnej części. Potwierdzam, ze w DV nie ma tego typu kwiatków.

Petite Maman - nowy film pani od "Portretu kobiety w ogniu". Francuskie wydanie, bo ogólnie UK BD od Mubi bojkotuję (zwykle tragiczna kompresja), chyba, że nie ma wyboru...

2046 - od tego filmu, jakieś kilkanaście lat temu zaczęła się moja przygoda z Kar-Wai'em. Wówczas 2046 na tyle mnie zachwycił, że postanowiłem się przyjrzeć całej jego filmografii i tym sposobem trafiłem na kolejne perełki, w tym ulubione Chungking Express czy In The Mood for Love. Co do samego remastera - tak jak się spodziewałem po screenach Criterionowych jest on najmniej udany ze zbyt mocno odziarnionym obrazem, poza tym nie sądzę aby w użyciu był tutaj negatyw, lecz coś starszej generacji. Tym samym w 4K UHD nie ma praktycznie żadnych korzyści wynikających z wyższej rozdziałki, HDR zresztą też niemal nie istnieje - są za to nieco mocniej nasycone kolory i troszkę lepsze czernie względem Blu-ray'a.

I Wong Kar-Wai w pełni okazałości:

[Obrazek: wRWKIvz.jpg]

Brakuje Grandmastera i My Blueberry Nights, ale nie wiem czy chcę mieć te filmy na półce... na razie zwycięża opcja na nie.

[Obrazek: 14DQ9ri.jpg][Obrazek: CRez6zS.jpg][Obrazek: 47ZlAUM.jpg][Obrazek: IaEC20t.jpg]

Trochę mi wstyd, że moja kolekcja Kurosawy na BD jest mocno uboga (Rashomon, Ran i Dreams), ale cały czas czekałem na jakieś nowsze transfery - nie oczekuję cudów, w większości przypadków wystarczy mi to co jest dostępne, tylko bez widocznych zabrudzeń/uszkodzeń taśmy. Nie dopuszczam myśli, że się tego nie doczekam...
Mimo wszystko coś ostatnio we mnie pękło i skusiłem się na dwa hiszpańskie wydanka Sanjuro i Rudobrodego. Wkrótce napiszę o nich coś więcej we właściwym temacie.

Również Trainspotting w końcu trafił na półkę - hiszpańskie wydanie z tego roku i potwierdzam, że jest to nowy transfer ze skanu 4K. Oryginalna wersja filmu.

Z prawej "Czułe słówka", również z Hiszpanii. Starszy transfer, ale ogólnie ujdzie.

[Obrazek: Cj1NM2G.jpg][Obrazek: CShsPsy.jpg][Obrazek: 3zXQZWa.jpg][Obrazek: ldvMfEj.jpg]

Misja Morricone część druga - tym razem filmy "wojenne".

Bitwa o Algier z UK to nowszy remaster ze skanu 4K - w środku płyta BD i DVD oraz 30 stronicowa książeczka.

Queimada z Włoch - także nowy remaster, niestety ze słabiutką kompresją obrazu, na czym ucierpiało także dość mocno ziarno. Ciepła kolorystyka.

Pustynia Tatarów z Francji - w ruchu obrazek prezentuje się świetnie, aczkolwiek pojechany jest tealem (jak komuś to przeszkadza to zjazd z balansem bieli na zimniejsze nastawy rozwiązuje sprawę). Na płycie dostępne są również angielskie napisy.

Z prawej "Ofiary wojny" z Hiszpanii - są angielskie napisy.
(18-10-2022, 15:00)misfit napisał(a): [ -> ]Mulholland Drive - zachwalaliście nowego remastera na UHD to się w końcu skusiłem.

Słuszna decyzja i łapka w górę Big Grin
(18-10-2022, 15:00)misfit napisał(a): [ -> ]I Wong Kar-Wai w pełni okazałości

OK, robię Ci włam na chatę Big Grin

Cytat:Brakuje Grandmastera i My Blueberry Nights, ale nie wiem czy chcę mieć te filmy na półce... na razie zwycięża opcja na nie.

Grandmastera nie widziałem, MBN kiedyś miałem, ale w końcu poszedł pod młotek - kompletnie się od tego odbiłem. Ładny film, ale nic ponad to.
UP:

[Obrazek: 0uwhS1p.jpg][Obrazek: tpew22Z.jpg][Obrazek: MoexCtr.jpg][Obrazek: bJH6scs.jpg]

Zagubiona autostrada, czyli upgrade z niemeckiego BD i pierwszy Criterion w 4K UHD w kolekcji - nie mogłem się powstrzymać, biorąc pod uwagę, że to jest jeden z moich ulubionych filmów od jednego z najbardziej ulubionych reżyserów ever. Sam remaster pierwsza klasa, niestety nie wymodliłem braku zarysowanych płyt - porażka po całości i więcej prób z mojej strony nie będzie, przynajmniej dopóki nie dostanę informacji, że się ogarnęli w tym temacie.

Legenda od Arrow - upgrade z BD UK, dzięki któremu otrzymałem lepszą jakość obrazu, bezstratne audio w wersji reżyserskiej i masę materiałów dodatkowych.

Alabama Monroe - film podpatrzony już jakiś czas temu u Ethana. Trochę było historii z jego nabyciem, najpierw zamówiłem wydanie francuskie od prywatnego sprzedawcy (bo wszędzie indziej się wyprzedało), ale niestety nie dotarło. Później po jakimś czasie spróbowałem z włoskim i tym razem doszło po 6 tygodniach. Więcej o samym wydaniu napiszę w odpowiednim temacie, na razie tylko informuję aby pod żadnym pozorem nie kupować tego filmu z Niemiec - olbrzymiasty black crush, słabiutka kompresja obrazu + brak bezstratnego audio.

[Obrazek: sOCNpX4.jpg][Obrazek: jFEfmSf.jpg][Obrazek: 8UzjVn3.jpg][Obrazek: EsA1TGJ.jpg]

Paddington 2 z rekomendacji Nicolasa Cage'a Big Grin

Kingpin - nie wiedzieć czemu wyszedł na BD tylko w USA i Kanadzie. Wersja kinowa + rozszerzona. Tym samym mam już wszystkie filmy braci Farrelly, które chcę mieć.

Negocjator też z USA - dzięki za info dla forumowiczów w podjęciu decyzji zakupowej co do BD od Warnera. Z filmów z udziałem Kevina Spaceya wciąż kilka must have'ów czeka na upgrade z DVD, w tym Glengarry Glen Ross (poluję na remastera od Shout Factory), American Beauty (dotychczasowe BD jest dla mnie nieakceptowalne) czy K-PAX, który nigdzie nie wyszedł na BD. Mam nadzieję, że po ostatnich wydarzeniach może coś się ruszy w tym względzie...
Dlaczego cały czas kupujemy te same filmy? Big Grin

Legenda pewnie region A tylko.