Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: misfit - kolekcja
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
(14-09-2022, 09:08)Gieferg napisał(a): [ -> ]
Cytat:Ukryte pragnienia z Niemiec - na płycie znajduje się wersja 2.35:1 OAR oraz 1.78 Open matte jako dodatek. W tym pierwszym przypadku angielskie napisy pojawiają się w nieangielskojęzycznych scenach dialogowych i są opcjonalne, a w 1.78:1 są wtopione w obraz, bez możliwości ich wyłączenia.

Ten "dodatek" zajmuje na płycie 19 GB, a "film główny" 14-15 Tongue
No nie bardzo Smile

Wersja 2.35:1 OAR:
Kod:
PLAYLIST REPORT:

Name:                   00004.MPLS
Length:                 1:58:10.083 (h:m:s.ms)
Size:                   33,569,714,304 bytes
Total Bitrate:          37.88 Mbps

VIDEO:

Codec                   Bitrate             Description    
-----                   -------             -----------    
MPEG-4 AVC Video        32941 kbps          1080p / 23.976 fps / 16:9 / High Profile 4.1

AUDIO:

Codec                           Language        Bitrate         Description    
-----                           --------        -------         -----------    
DTS-HD Master Audio             German          1037 kbps       2.0 / 48 kHz /  1037 kbps / 16-bit (DTS Core: 2.0 / 48 kHz /   768 kbps / 16-bit)
DTS-HD Master Audio             English         1951 kbps       5.1 / 48 kHz /  1951 kbps / 16-bit (DTS Core: 5.1 / 48 kHz /   768 kbps / 16-bit)

SUBTITLES:

Codec                           Language        Bitrate         Description    
-----                           --------        -------         -----------    
Presentation Graphics           German          19.026 kbps                    
Presentation Graphics           German          3.143 kbps                      
Presentation Graphics           English         3.137 kbps                      

Dodatek open-matte 1.78:1:
Kod:
PLAYLIST REPORT:

Name:                   00005.MPLS
Length:                 1:58:10.083 (h:m:s.ms)
Size:                   13,272,203,328 bytes
Total Bitrate:          14.98 Mbps

VIDEO:

Codec                   Bitrate             Description    
-----                   -------             -----------    
MPEG-4 AVC Video        10998 kbps          1080p / 23.976 fps / 16:9 / High Profile 4.1

AUDIO:

Codec                           Language        Bitrate         Description    
-----                           --------        -------         -----------    
DTS-HD Master Audio             German          1037 kbps       2.0 / 48 kHz /  1037 kbps / 16-bit (DTS Core: 2.0 / 48 kHz /   768 kbps / 16-bit)
DTS-HD Master Audio             English         1951 kbps       5.1 / 48 kHz /  1951 kbps / 16-bit (DTS Core: 5.1 / 48 kHz /   768 kbps / 16-bit)

SUBTITLES:

Codec                           Language        Bitrate         Description    
-----                           --------        -------         -----------    
Presentation Graphics           German          19.026 kbps                    
Presentation Graphics           German          1.929 kbps                      
Presentation Graphics           English         0.000 kbps                      
Cóż, widać DVDFab mi pokazał nie to, co sądziłem, że pokazał.

EDIT: wyjaśniło się. Fab był w trybie konwertowania plików do MP4, a nie kopiowania, po przestawieniu faktycznie pokazał 30+ GB.
Zakupy z ostatniego miesiąca:

[Obrazek: WHTUaJ6.jpg][Obrazek: qnOYvft.jpg][Obrazek: OFSg8wa.jpg][Obrazek: UByCtLh.jpg]

Miałem już Karate Kid na UHD, ale tutaj jest nowa płyta w DV + przy okazji doszły części 2 i 3. Wydanie włoskie z pl wersją w jedynce. Grzbiet opakowania bez tytułu, w UK chyba jest podobnie - trochę dziwne...

[Obrazek: ec4OtWz.jpg]

Wiking - trochę czuć, że tym razem Eggers musiał iść na kompromisy z wytwórnią z uwagi na dużo wyższy budżet niż w Lighthouse czy Czarownicy, ale IMO to wciąż kawał dobrego kina. Nie wiem czy jest to najlepszy film o Wikingach, ale IMO najlepiej się prezentujący (świetne zdjęcia z pokaźną ilością długich ujęć, czyli to co sobie bardzo cenię) również pod względem historycznym, w sensie scenografii, itd.

Chungking Express w UHD digi-pack z Niemiec - tym razem bez większych różnic w kolorkach względem zremasterowanego Criteriona.

Sens Życia w końcu trafił na półkę i mam nadzieję, że Universal nie każe sobie długo czekać na Żywot Briana. Oba filmy na BD nie przeszły mojej kontroli jakości i dlatego ich wcześniej nie kupiłem. Jak się prezentuje UHD ? Nieporównywalnie lepiej i to pod każdym względem, a przede wszystkim bardziej filmowo, bez sztucznego wyostrzania. Dźwiękowo też jest spora poprawa - weźmy np. takie "Every sperm is sacred", w którym dźwięk w końcu nie brzmi jak jakieś totalne kupsko.

[Obrazek: LwdkXf5.jpg][Obrazek: H6VgUaU.jpg][Obrazek: 0U2Gx4Q.jpg][Obrazek: fxqXtlp.jpg]

Zapowiadana misja Morricone część #1, tym razem głównie brakujące filmy od Tornatore i Sergio Leone.

Z prawej "Za kilka dolarów więcej" - czemu nie polska płyta MGM/Fox ? Bo wg mnie z dostępnych BD prezentuje się najbardziej cyfrowo z wyraźnie przeostrzonym obrazem, czego po prostu nie znoszę + jest nieco ucięta. Na capsie zresztą żadne wydanie do końca mnie nie przekonywało, więc wziąłem w ciemno nowszą włoską edycję i tym razem strzał był dość udany. Najbardziej filmowy obrazek + do tego ciepła kolorystyka, co akurat preferuję w westernach. Ale nie będę ściemniał - czasami niebo nie wygląda zbyt naturalnie Wink Koniecznie trzeba sobie poprawić poziomy czerni, które są mooocno podniesione, nie wiem czy celowo czy też nie. Do tego jeszcze zmieniłem gammę z 2.4 na 2.1 i balans bieli z ciepły2 na ciepły1 i po tych poprawkach jest całkiem spoczko (tak na 3.75/5) i wg mnie lepiej niż ta edycja 4K od Kino Lorber. Opakowanie tylko trochę lipne, jakieś papierowe eko gówno - podobnie jest w Dawno temu w Ameryce. Płyty już przełożyłem do amarayów i trzeba będzie wybrać się do drukarni po okładki. Na poniższym video kolorki prezentują się najbliżej tej mojej, ale wciąż ze sporymi różnicami.


W "Garść dynamitu" są dwie płyty z transferem od MGM oraz jakimś nowszym od Włochów z cieplejszą kolorystyką - jak się pewnie domyślacie preferuję tą drugą, aczkolwiek i tym razem nie obeszło się bez małych poprawek w poziomach czerni i balansie bieli.


Great Silence to nowy remaster - podobieństwa do Nienawistnej ósemki zupełnie nieprzypadkowe. W obu Eurekach jeszcze trafiły się książeczki.


My Name is Nobody z Niemiec - trochę starszy transfer, ale IMO najlepszy z dostępnych. Byłby całkiem ok, gdyby nie dość częste przeskoki obrazu przy zmianie ujęcia. Są angielskie napisy.



[Obrazek: mHLoCVF.jpg][Obrazek: MEcp14J.jpg][Obrazek: lmfwe0T.jpg][Obrazek: rLdsUkl.jpg]

1900: Człowiek legenda jest ciężko dostępny na BD, więc cieszę się, że w końcu udało się go kupić z Włoch i to w dość przystępnej cenie. Są też angielskie napisy.


Dawno temu w Ameryce już miałem, tutaj jest ta wersja rozszerzona z nowszym transferem ze skanu 4K. Kolorki na pewno nie każdemu podejdą (Ritrovata), ale tym razem ma to swój urok... Są też angielskie napisy jakby ktoś pytał.


Czysta formalność z Niemiec - taki se transfer, ale lepszego nie ma. Brak angielskich napisów.


La corrispondenza z Włoch - jeszcze czeka na swoją kolejkę do obejrzeniana. Nastawiam się na najmniej udany film Tornatore w moim posiadaniu, ale może mnie pozytywnie zaskoczy ?



Zastanawiający jest wciąż brak "Wszyscy mają się dobrze" i "Sprzedawca marzeń" choćby na BD skądkolwiek.
(19-09-2022, 12:27)misfit napisał(a): [ -> ]Great Silence to nowy remaster - podobieństwa do Nienawistnej ósemki zupełnie nieprzypadkowe. W obu Eurekach jeszcze trafiły się książeczki.

Gdzie kupiłeś i za ile, skoro od miesięcy rzecz wyprzedana. Nie przeszkadza Ci black crush, który ponoć tam jest?
Dobrze że wyłączyłeś ASBL bo inaczej The Northman mógłby być ciężki w oglądaniu Smile
Wierzę na słowo Smile
Ile jeszcze zostało ci do końca gwarancji ?

(19-09-2022, 13:37)Mefisto napisał(a): [ -> ]
(19-09-2022, 12:27)misfit napisał(a): [ -> ]Great Silence to nowy remaster - podobieństwa do Nienawistnej ósemki zupełnie nieprzypadkowe. W obu Eurekach jeszcze trafiły się książeczki.
Gdzie kupiłeś i za ile, skoro od miesięcy rzecz wyprzedana. Nie przeszkadza Ci black crush, który ponoć tam jest?

Z Amazon UK za 11 funtów (po wykorzystaniu kodu -5). To jest edycja 2022 - różni się od 2021 tylko brakiem slipcovera. Jak zamawiałem to były jeszcze dwie sztuki na stanie, ale widzę, że wciąż da się zamówić, tylko trzeba trochę poczekać na wysyłkę.

Jest trochę mniej detali w cieniach, ale nie przypominam sobie aby w trakcie seansu coś mi doskwierało. Biorę jednak poprawkę, że oglądane było z pozycji łóżka (jakieś cholerne grypsko mnie dopadło ponad dwa tygodnie temu), więc w wolnej chwili zerknę jeszcze raz na to i ew. posteryzację.
Poza tym w dwóch miejscach pojawia się coś takiego:

[Obrazek: 25JOxGdl.jpg]

Ale tylko na ułamek sekundy, więc jeśli w tym czasie ktoś mrugnie okiem to tego nie zauważy Smile
(19-09-2022, 12:27)misfit napisał(a): [ -> ]Dawno temu w Ameryce już miałem, tutaj jest ta wersja rozszerzona z nowszym transferem ze skanu 4K. Kolorki na pewno nie każdemu podejdą (Ritrovata), ale tym razem ma to swój urok... Są też angielskie napisy jakby ktoś pytał.
Skąd zamawiałeś, jest jeszcze do dorwania to wydanie?
(19-09-2022, 16:18)misfit napisał(a): [ -> ]Wierzę na słowo Smile
Ile jeszcze zostało ci do końca gwarancji ?
Jakieś 14 miesięcy Tongue

Dla jasności - zgaduję, nie sprawdzałem czy innym posiadaczom OLEDów ten dysk dał we znaki, ale w kinie wielokrotnie myślałem "Oho" Big Grin
(19-09-2022, 16:52)Fitzer napisał(a): [ -> ]
(19-09-2022, 12:27)misfit napisał(a): [ -> ]Dawno temu w Ameryce już miałem, tutaj jest ta wersja rozszerzona z nowszym transferem ze skanu 4K. Kolorki na pewno nie każdemu podejdą (Ritrovata), ale tym razem ma to swój urok... Są też angielskie napisy jakby ktoś pytał.
Skąd zamawiałeś, jest jeszcze do dorwania to wydanie?

Wciąż dostępny - https://www.amazon.it/gp/product/B09MDS2TFP

Ale tak jak pisałem, opakowanie w środku jest okropne w tym wydaniu, więc sugerowałbym od razu przełożenie płyty do amaraya.

[Obrazek: 6c7b1U4m.jpg]
(19-09-2022, 17:02)misfit napisał(a): [ -> ]Ale tak jak pisałem, opakowanie w środku jest okropne w tym wydaniu, więc sugerowałbym od razu przełożenie płyty do amaraya.
Cholera, faktycznie wygląda to co najmniej dziwnie. Dzięki!