Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
A czy ten odtwarzacz 4K UHDBD jest ok?

https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/odtwarzacz-blu-ray-4k-sony-ubp-x800m2

Nic lepszego tam nie mają a pewnie i tak jest lepszy od mojego Samsunga.
Masz wątku o odtwarzacza zostało już tam wszystko napisane, poczytaj.
Bierz 820stke Panasa i nie wydziwiaj, ok Smile
(22-05-2021, 21:43)misfit napisał(a): [ -> ]Nieco ponad 100 nitów.
Gdyby tak było efekt nie był by praktycznie zauważalny.

jcv 540
[Obrazek: HZTSF1K.png]
epson tw9400
[Obrazek: Qjx2P18.png]

Byłem na seansie sprzęt jvc rs1000 w salonie obok oled c8, jeśli ktoś chce sobie wmawiać że na projektorze nie ma HDR... ani czerni to nie się puknie mocno w głowę. Nie dość że efekt jest rewelacyjny to na dodatek efekt wielkiej przekątnej po prostu powala. I tak jak pisałem wcześniej w takich warunkach to na tv można sobie reklamy oglądać albo netflixa, filmy tylko projektor.
Pytanie kluczowe do czego odnosi się to pojęcie "maksymalna jasność".

Poniżej masz post Kopra, w którym pisze, że pmcompa JVC RS520 realnie daje jakieś 120 nitów w HDR po kalibracji na ekranie 118" z gain 1,2.

https://hdtvpolska.com/forum/topic/40684-epson-tw9300-tw7300-w-codziennym-u%C5%BCytkowaniu/page/135/?tab=comments#comment-466824

Ale niechby to było nawet 160 nitów. Niczego to nie zmienia - namiastka HDR Smile
W epsobnie masz np takie kwiatki
[Obrazek: VPhwC4b.png]

(14-06-2021, 13:51)misfit napisał(a): [ -> ]namiastka HDR
Ja mam teraz tak po obejrzeniu projektora że TV to dla mnie namiastka kina.
Ale po co te burackie teksty o pukaniu się w głowę? Wiadomo że rozmiar ekranu ROBI WRAŻENIE i dla kogoś będzie to ważniejsze niż lepszy HDR.

Mnie taka licytacja bawi o tyle, że do projektora trzeba mieć odpowiednie warunki. Kupisz mi go? Sfinansujesz dostosowanie pokoju do oglądania na projektorze? Zapomniałbym o najważniejszym: kupisz mi nowe mieszkanie? Bo w obecnym dla projektora nie widzę miejsca.

Więc nie, nie jest to kwestia prostego wyboru TV czy projektor, ale całej masy innych (kosztownych) czynników.
Oj kolego to ty już jesteś kapitanem swojego statku Smile. Wiesz co w swoim burackim tonie pisałem troszkę w odpowiedzi na post
https://forum.filmozercy.com/watek-jaki-telewizor-wybrac-pytania-i-porady?pid=80869#pid80869

Tak jak by osoby które kupują projektor nie miały rozumu... heh, ale masz rację nie ma co się licytować najlepiej po prostu sobaczyć sobie samemu jeśli ktoś ma dylemat co kupić.
(14-06-2021, 13:53)prodarek napisał(a): [ -> ]W epsobnie masz np takie kwiatki

Czytałem tę recenzję kilka lat temu - i co w związku z tym ?
Wiem tez, że ma kontrast on/off na poziomie ~4500:1, niemalże tyle co mój prawie 15 letni staruszek Epson TW2000. Kupiłbyś coś takiego za ponad 10 tysi ?

(14-06-2021, 13:53)prodarek napisał(a): [ -> ]Ja mam teraz tak po obejrzeniu projektora że TV to dla mnie namiastka kina.

To kupuj projektor jeśli masz na niego warunki - nikt Ci nie broni. Tylko do HDR radzę taki z dobrze działającym dynamicznym mapowaniem tonów, bo później nie raz i nie dwa będzie narzekanie, że film X zbyt ciemny, film Y z poprzepalanymi bielami, itd. itp.
To jeszcze; LG C1 czy Sony A8?
Matryca ta sama ale ponoć Sony ma lepszą elektronikę, co skutkuje bardziej naturalnymi kolorami, lepszym dźwiękiem i lepszym odzwierciedleniem ruchu. Jeśli Sony to może lepiej już AG9? 300 zł drożej ale lepszy dźwięk - A8 ma 20 W a AG9 60 W. Czym się różni KE 55A8 od KD 55A8?