Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Ostatnio był w promocji Samsung 65 q77 za 3200 i to rozsądny wybór

Wysłane z mojego SM-G996B przy użyciu Tapatalka
(11-07-2022, 08:23)misfit napisał(a): [ -> ]I podtrzymuję zdanie z poprzedniego posta - jak widzę gdy ktoś pisze, że wszystkie tryby filmowe są zdecydowanie za ciepłe, sikowate, itd. to od razu zakładam, że taki ktoś nie ma za wiele pojęcia jak wygląda wzorcowy obraz w D65

To znaczy że Koper robi kalibrację chyba pod D75 albo i więcej Smile skoro widziałem przez niego skalibrowane jvc rs2000, panasonica oleda i jakoś sikami nie zachodziły.

(11-07-2022, 11:13)Mr.Hankey napisał(a): [ -> ]Co jest w nim takiego zajebistego? To, że przez jakieś 80% czasu sztucznie podnosi jasność obrazka? A tam gdzie trzeba wydobyć szczegóły np. z bieli po chamsku przygasza całość, zamiast zrobić to punktowo tak jak Panas?
Mimo wszystko mi się podoba na ten moment muszę więcej pooglądać jeszcze.
(11-07-2022, 11:13)Mr.Hankey napisał(a): [ -> ]Sprawdź w zasadzie dowolny film od Sony i rozpocznij testy jeszcze raz.
Sprawdziłem owszem na filmach sony jest już jakaś zmiana.
(14-07-2022, 18:30)prodarek napisał(a): [ -> ]To znaczy że Koper robi kalibrację chyba pod D75 albo i więcej Smile skoro widziałem przez niego skalibrowane jvc rs2000, panasonica oleda i jakoś sikami nie zachodziły.
Przełączałeś się na tych sprzętach między trybem skalibrowanym i nieskalibrowanym? Innymi słowy: czy porównywałeś je do czegokolwiek czy widziałeś ot tak, po prostu?

Bo jeśli nie to nie wiem na jakiej podstawie stwierdzasz, że "nie zachodzily sikami." Na własnym TV można to dostrzec na dokładnie tej samej zasadzie na jakiej wyolbrzymiona wydaje się nowa kolorystyka wielu remasterów gdy porównujemy screeny.
Mam pewne fragmenty plików testowych których kolorystykę znam miałem je ze sobą u znajomych, nie nie przełączałem oglądałem tylko tryby skalibrowane, u siebie na lg od razu przełączyłem na kinowe.
Ogólnie nie rozumiem skąd podważanie mojego zdania o moim tv który chyba lepiej wiem jak wygląda zgadza się? jak bym kupił C1 i napisał że zachodzi czerwonym(gdzie przeczytałem o tym w przynajmniej 4 miejscach) to też byście mi wmawiali że tak jest ok bo co lg w fabryce skalibrowało tip tip ekran?

I nie nie zostało oszukane moje oko już idą do znajomych ze swoimi plikami oznacza że byłem odpowiednio przygotowany.

(10-07-2022, 21:01)misfit napisał(a): [ -> ]To ja ich obu pogodzę - gamma 2.2 w trakcie oglądania przy świetle dziennym, gamma BT.1886/2.4 w warunkach kinowych (czyt. przy pełnym zaciemnieniu).
Próbowałem 1886 jednak po 2 nockach nie da rady bo jest zbyt duża utrata detali, wróciłem do 2.2 i zjechałem 2 punkty jasności.
(14-07-2022, 19:00)prodarek napisał(a): [ -> ]Mam pewne fragmenty plików testowych których kolorystykę znam
Nie podważam Twojego zdania tylko metodę która - jak się okazało - jest po prostu głupia Smile Z pamięci to można wierszyk na lekcji recytować Tongue
(14-07-2022, 19:00)prodarek napisał(a): [ -> ]Próbowałem 1886 jednak po 2 nockach nie da rady bo jest zbyt duża utrata detali, wróciłem do 2.2 i zjechałem 2 punkty jasności.

[Obrazek: O7q3GrQ.gif]

KA LI BRA CJA Smile

Na skalibrowanym wyświetlaczu nie ma żadnej utraty detali w cieniach przy gammie 2.4. U ciebie te 2.4 to może być w praktyce np. 2.8 (i więcej) przy jasności 1-5% i stąd takie wrażenia.
Już nawet mniejsza z tym jaka jest u ciebie w praktyce gamma, ale nie czaję jak przy opcji 2.4 i jasności 50 może być utrata detali, a przy 2.2 i jasności 48 już nie. Jakiś ewenement Big Grin
Nie to złoty środek.
(14-07-2022, 14:34)kulcikriu napisał(a): [ -> ]Zwracam się z prośbą, może ktoś doradziSmile - brat przymierza się do kupna tv, chce wydać tak do 2500, 2600 top. Ogląda głownie sport, dzieci bajki plus vod streamingowe. Coś sensownego 4k da się znaleźć? Brat celuje w 65 cali.

Może jakiś model Sony Bravia. Zanim weszły na rynek OLEDy lokalny serwisant bardzo zachwalał wszelkie Bravie. Osobiście testowałem z kumplem jeden z nowszych wypustów Sony na wszelkie możliwe sposoby. Plusem są niezłe poziomy czerni jak na LEDy.
Teraz namierzyłem KD55X85JAEP 55" LED 4K za jakieś 3000 - 3300 koła. Może warto rozważyć w jakimś MM raty bez oprocentowania?

EDIT:
Zapomniałem dodać, że znajomy sporo gra i ogląda różne VODy. Jest naprawdę zadowolony.
Witaj
A ja z kolei odradzałbym telewizory marki Sony. Kiedyś to może i była jakość, teraz jest bylejakość. Od serii XH (LCD) wzwyż  jest kopiuj wklej ten sam hardware (MT5895) tylko zmienia się matryca przez co ciągle telewizory mają te same błędy. Sony nie ogarnia eARC, nie ogarnia poprawnie HDR-a  (albo za bardzo wygasi albo nie wygasi, albo się HDR poprawnie załączy albo za bardzo przyciemni/rozjaśni jak mu się "uwidzi"), nie wspominając o problemach z gubieniem klatek w 23.976fps a ostatnio nawet i w 25fps (ale naprawili za to gubienie w 23.976fps w ostatnim sofcie). Sony zostało oskarżone i słusznie o wprowadzanie w błąd twierdzeniem że telewizor obsługuje 4k 120Hz(fps) przy poprzednich softach była pełna rozdzielczość 4k a teraz po aktualizacji jest 1440p120Hz (4k60Hz to max obecnie na tych tv i to że pisze 4k120Hz nie znaczy że jest to natywne 4k tylko w rzeczywistości 1440p). Po przesiadce z Samsunga można doznać szoku odnośnie wsparcia technicznego gdyż Sony ma jedno rozwiązanie na wszystko proszę zresetować do ustawień fabrycznych telewizor. O poprawka Sony też można napisać dużo zwłaszcza o opieszałości (nie wiem czy ktoś pamięta ale moduł CAM i pikseloza w tych telewizorach najpierw wymieniali płyty główne wraz z modułem by potem załatwić temat błędów softem który wyszedł 6-7msc po wystąpieniu problemu). Serwis Sony robi też łaskę że jednorazowo czyszczą matryce jeśli kurz się w niej zbierze (w Samsungu nie miałem nigdy z tym problemu i na gwarancji 3-krotnie czyścili). Co mi po jakości obrazu jak soft leży i kwiczy.