Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Nie to odpowiednik DV w wersji samsunga

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
Dla mnie brak HDR10+ nie jest przeszkodą. Tylko samsung się go trzyma, dlatego jego tv nie mają Dolby Vison.Nie wiem czy są filmy na płytach, które obsługują tylko HDR10+. Swego czasu oba standardy konkurowały ze sobą, ale Dolby Vision widząc po Netflixie i wydaniach fizycznych wygrał. Myślę że po HDR10+ niedługo słuch zaginie. Jeśli chodzi o jasność to zależy, z jakiego TV się przesiadasz. Dla mnie jest to kwestia kontrastu, i to 700 nitòw wieczorem przy atramentowej czerni potrafi zrobić robotę. Będzie Pan zadowolony Smile
(20-09-2021, 10:43)Qlas1990 napisał(a): [ -> ]Dla mnie brak HDR10+ nie jest przeszkodą. Tylko samsung się go trzyma, dlatego jego tv nie mają Dolby Vison.Nie wiem czy są filmy na płytach, które obsługują tylko HDR10+. Swego czasu oba standardy konkurowały ze sobą, ale Dolby Vision widząc po Netflixie i wydaniach fizycznych wygrał. Myślę że po HDR10+ niedługo słuch zaginie. Jeśli chodzi o jasność to zależy, z jakiego TV się przesiadasz. Dla mnie jest to kwestia kontrastu, i to 700 nitòw wieczorem przy atramentowej czerni potrafi zrobić robotę. Będzie Pan zadowolony Smile

HDR10+ mają na wyłączność wybrane filmy Warnera (Scooby Doo) i Universala (O Yeti) oraz dużo tytułów Foxa (Alita, Ad Astra, Bohemian, Mroczna Phoenix, Obcy). Większość nowych premier Universala i Warnera zawiera zarówno Dolby Vision i HDR10+. Więc treści są Tongue
Alita ma też Dolby Vision, a Ad Astra nie ma HDR10+.

Ogólnie po przejęciu Foxa przez Disneya niezmiernie rzadko zdarzają się filmy tylko z HDR10+. Ale i w nich jest obowiązkowo HDR10 jako podstawa więc niewielka strata, czy wręcz żadna jeśli algorytm mapowania tonów w wyświetlaczu jest dobry.
Smile

[Obrazek: rKrgXO7.jpg]
Ja pierdziu, ale mistrz Big Grin
Ponieważ od lat jestem stałym klientem firmy Panasonic, nigdy nie zadawałem sobie pytania: "Jaki telewizor wybrać?"  Tongue
Nieco martwią mnie najnowsze doniesienia iż firma kończy produkcję we własnej fabryce i w następnych latach będzie korzystać z usług innych "partnerów".
Mam nadzieję że to nie odbije się na jakości, a jedynie ceny staną się bardziej atrakcyjne.
Zobaczymy, Vincent uspokaja  Wink


O Panasa bym sie nie martwil, zawsze robili najlepsze telewizory i raczej zawsze beda robic.
No tak, Panasonic zawsze produkował bardzo dobre telewizory. Jednak jeżeli zlecą produkcję innej firmie to może być różnie. W Internecie są różne doniesienia, choćby takie, że teraz ma dla nich produkować TCL.
Ale wtopa >>