Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Owszem tylko zauważ że profilem DV czy to kino czy to kino domowe są w zasadzie wymaxowane jeśli chodzo o suwaki.

Mapowanie tonów tak wiem że można tym odbić jasność ale też nie zawsze z tego co zauważyłem.

Na spokojnie potestuje jeszcze i dam znać.
Sprostowanie:
(03-07-2022, 09:42)Mierzwiak napisał(a): [ -> ]Jeśli Aquaman w HDR10 wygląda super, a w DV jest ciemny i nieoglądalny, to znaczy że coś jest źle ustawione.
tryb Kino jest nie oglądalny w trybie Kino domowe napisałem że DV wydaje mi się gorszę od HDR, poniżej rozwinięcie tematu.


Ok wracam trochę pomarudzić Smile a więc tak w nocy sprawdziłem tego Aquamana jeszcze raz, wyzerowałem sobie ustawienia dla HDR ustawiłem tryb film, dla DV "Kino domowe" (tryb "Kino" jest bezużyteczne nawet gdybym był w czarnej *** to nic przy tym nie widać nie sorry widać białe napisy które wypalą ci oczy. Zrównałem jasnością tryby HDR Kino i DV Kino domowe no i... jest podobnie i tu rodzi się pytanie skoro jest podobnie to gdzie sens DV? muszę więcej filmów porównać wtedy coś więcej jeszcze napiszę.

Duże zniesmaczenie w LG powoduje u mnie interfejs menu ikonki/czcionki są brzydkie nie ostre a w nocy menu potrafi wypalić oczy.
Tryb Kino domowe jest przekłamany bo ma podpitą jasność całego kadru więc nie oddaje wiernie źródła które oglądasz. To sie nadaje co najwyżej jeśli ktoś koniecznie chce oglądać filmy jak mu słońce wali w okna Smile

HDR i Dolby Vision nie mogą mieć tych samych ustawień. W HDR opcja "Oświetlenie OLED" ma być ustawiona na 100 a w Dolby Vision na 50. Dolby Vision oparty jest na zupełnie innej metodzie odczytu metadanych, pytania jaki jest jego sens nie chce mi się komentować bo nie ma na to krótkiej odpowiedzi Tongue

W UB820 masz na pilocie przycisk HDR, powiedz mi jak odtwarzasz film w HDR (nie DV) i wciśniesz ten przycisk, to jak wyskoczy okienko jaką tam masz ustawioną opcję.
(04-07-2022, 10:39)Mierzwiak napisał(a): [ -> ]W HDR opcja "Oświetlenie OLED" ma być ustawiona na 100 a w Dolby Vision na 50.

W nowszych seriach to już jest nieaktualne i zarówno w HDR10 i DV Oświetlenie OLED standardowo jest na 100.
Ale tak, majstrowanie przy tej opcji to tylko proszenie się o problemy i wtedy krzywa EOTF idzie się kochać.

Nie wykluczałbym również takiej opcji, że tryb DV może być po prostu skiepszczony przy ustawieniach standardowych - z tego co pamiętam to pisałeś, że któraś aktualizacja wprowadziła u ciebie black crusha i musiałeś zmienić jasność ze standardowego 50 na 55. Nie wiem, może u prodarka jest podobnie na B1.
Sorry że tak chaotycznie piszę ale mam chorobę w domu...

Znowu na szybko sprawdziłem DV tryb Kino i wiem już wiem w czym problem był... sprawdzałem różnicę w apce HBO MAX i tam jest ciemnica w trybie Kino, w nocy sprawdzę Aquamana na ub820 w trybie Kino ale wydaje się że będzie ok.

(04-07-2022, 10:39)Mierzwiak napisał(a): [ -> ]HDR i Dolby Vision nie mogą mieć tych samych ustawień. W HDR opcja "Oświetlenie OLED" ma być ustawiona na 100 a w Dolby Vision na 50
Oba są na 100 domyślnie.

(04-07-2022, 10:39)Mierzwiak napisał(a): [ -> ]W UB820 masz na pilocie przycisk HDR, powiedz mi jak odtwarzasz film w HDR (nie DV) i wciśniesz ten przycisk, to jak wyskoczy okienko jaką tam masz ustawioną opcję.
Stand.
(04-07-2022, 12:22)prodarek napisał(a): [ -> ]Znowu na szybko sprawdziłem DV tryb Kino i wiem już wiem w czym problem był... sprawdzałem różnicę w apce HBO MAX i tam jest ciemnica w trybie Kino

Dlatego nie bez powodu zadałem ci pytanie w poście #1247 "co oglądasz (płyta/vod/streaming) i z jakiego konkretnie urządzenia".
Wczoraj odpisałeś mi, że z stacjonarka UB820 - teraz wychodzi, że jednak HBO Max we wbudowanej apce. Strasznie mieszasz Smile
Gorączka jeszcze daje po głowie ale tak Aquaman to płyta na ub820 i tam porównywałem HDR vs DV.
Natomiast tryb Kino DV sprawdziłem na wielu filmach na HBO MAX i już więcej tego trybu nie dotykałem.
Ja bym zrobił twardy reset telewizora bo tam jest coś ewidentnie nie tak.
Znaczy się chyba jest wszystko już okej, problem trybu kinowy dla Dolby Vision i tego że ciemno jest tylko w Hbo Max czy to w tv czy to na Apple TV. Sprawdzałem na ub820/netflix i tam tryb Kino nie ściemnia tak mocno obrazu.
Wracając do LG oeldka B1 ..W apce Disney również tryb "Kino" dla Dolby Vision nie od użytku także musimy się posiłkować Kino domowe i w nocy zmniejszać jasność.
Dodatkowo podczas korzystania z wbudowanych apek menu ustawień tak potrafi przymulić... rok 2022 a telewizor menu nie potrafi płynnie menu wyświetlać masakra...