Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Dobrze wiedzieć, w takim razie przy następnym zakupie TV będę musiał głębiej się zastanowić, ale do tego czasu jeszcze wiele się może zmienić.
Tymczasem w tym roku Samsung ma wprowadzić do oferty pierwsze telewizory MICRO LED o bardziej przyziemnych rozmiarach, od 50" w górę (50, 63, 76, 89, 101, 114 i 140"), ciekawe jak wypadnie ta technologia na tle dotychczasowych OLED i QD-OLED Smile

Link: https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1672809312
Czy Ktoś zauważył u siebie taki dziwny problem?
Netflix, materiały z HDR, a konkretnie z Dolby Vision - zmienia się jasność obrazu w obrębie jednej sceny, obraz przechodzi z jaśniejszego w ciemniejszy i na odwrót, zmienia się też kolorystyka. Czy to problem z tv, problem z DV czy jakieś problemy Netflixa?
Zmiana jasności i kolorystyki pojawia się zawsze w tym samym momencie, więc nie są to jakieś przypadkowe zakłócenia obrazu.
Mamy zgadywać jaki masz telewizor, o jaki film chodzi i które te momenty?
Sony Bravia XE93 55 cali, filmy to min. "Bielmo" lub "Pinokio" Del Toro, zjawisko obecna podczas całej projekcji filmu, po cofnięciu jest zawsze w tym samym momencie.
(06-01-2023, 14:35)lis22 napisał(a): [ -> ]jest zawsze w tym samym momencie.

W jakim konkretnie momencie? Podaj dokładny czas.
Nie wiem czy ktokolwiek zdołał kiedykolwiek pomóc lisowi z którymkolwiek z jego rozlicznych problemów. Ale powodzenia Wink
(06-01-2023, 14:54)misfit napisał(a): [ -> ]W jakim konkretnie momencie? Podaj dokładny czas.

Dzieje się tak przez całą projekcję filmu, ciężko jest podać konkretny czas - np. obecnie oglądam "Bielmo" i jestem w 42 minucie filmu i też się to zdarza, jednak już rzadziej niż wcześniej, po drugim uruchomieniu filmu jest lepiej niż za pierwszym.
Wnioskując po tym jak wygląda scena w 42 minucie gdzie w zależności od ujęcia albo jest, albo nie ma okna będącego źródłem intensywnego w porównaniu z resztą kadru światła to podświetlenie Twojego TV po prostu nie wyrabia.