Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
To mój dylemat teraz to brac 65B9 albo poczekać na 55CX. I nie wiem czy całe czy nity?
55 cali odpuść sobie później będziesz żałować, że nie kupiłeś 65 Wink Ja na twoim miejscu dopłaciłbym do 65C9. Lepszego oleda do 10K raczej nie znajdziesz a tegoroczny CX to raczej downgrade niż upgrade i nie warto dopłacać. Ja czaję się na tegorocznego flagowca od panasa HZ2000, ale jeżeli HZ1000 został wyceniony na ponad 12K to najwyższy model będzie pewnie kosztować na premierę w granicach 20K.
Prawdopodobne w moim przypadku skończy się na zakupie C9 Wink
Tylko 65C9 już w sumie nie ma, zaś B9 jest za 6200
(17-06-2020, 08:40)Pablosss napisał(a): [ -> ]To mój dylemat teraz to brac 65B9 albo poczekać na 55CX. I nie wiem czy całe czy nity?

Dołączę do kolegów- jeśli kupować, to 65". Dwa lata temu, w ramach oszczędności kupiłem 55", a po roku sprzedałem i kupiłem 65". Teraz, to jest to, czego potrzebowałem Smile
(17-06-2020, 11:20)Pablo0909 napisał(a): [ -> ]jeśli kupować, to 65".
Podbijam. Zmieniałem 55 na 65" i miałem obawy, że oglądanie z 2,5 metra to będzie za dużo i nie ogarnę, ale po pół roku użytkowania jestem pewny, że i 77 spokojnie bym przyjął Big Grin
Może będę tego żałował, ale celuję w 55" Big Grin Widziałem co nieco na takich tv stojących w pokojach, które miały szerokość ok. 410-420 cm i było w sam raz. Mój salon w środku ma jakieś 394 cm od ściany do ściany i odejdą mi jeszcze odległości, bo narożnik, który planuję kupić będzie odsunięty aby łatwiej było na za nim odkurzać, z kolei telewizor będzie stał na szafce (nie chcę sobie psuć nowych ścian przykręcaniem). Spodziewam się więc oglądać z odległości 2,5-2,9 m (zobaczymy jak wyjdzie).
Ty chcesz oglądać 4K z odległości 3m? Do 55 cali zalecana odległość to 1,10 m dla 4K i 2,30 do FHD Wink
Zalecane to jest nie oglądanie przez dziecka TV do 2 roku życia a to z jakiej kto odległości ogląda TV pozostawcie w spokoju...
Na 4K mam na razie w planach kupno całych 5-6 filmów. Do tych seansów znajdę jakieś rozwiązanie, a do FullHD 2,5 metra (lub nawet trochę więcej), powinno być w sam raz.
(17-06-2020, 12:26)Dziel napisał(a): [ -> ]Ty chcesz oglądać 4K z odległości 3m? Do 55 cali zalecana odległość to 1,10 m dla 4K i 2,30 do FHD Wink
Ile razy można powtarzać że GŁÓWNE zalety UHD czyli szeroka paleta barw i HDR widoczne są niezależnie od odległości?

Te zalecane odległości zakladają, że każdy oglądany materiał to idealne co do piksela, natywne 4K, a dobrze wiemy że tak nie jest.