Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
No faktycznie Sad
Ostatnie lata to same wtopy i wieczne testowanie nowych sprzętu na ludziach.
Najlepszy monitor? Tak od 34 do maks 38 cali. Bo już mnie głowa boli od tych wszystkich topów, testów i porównań.
W topce mam LG, Xiaomi (choć to chinole, bleh) i Samsung Odyssey. Gigabyte też ponoć niezły. Ilyama mnie jakoś nie przekonuje.
Jak chodzi o Ultra Wide to poszedłbym raczej w Della (mają wbudowane KVM-y jak ktoś chce podpiąć kilka sprzętów pod jeden monitor). Osobiście mam Philipsa na VA i się trochę naciąłem, bo widać mocny ghosting i nierówne podświetlenie.
LG ogłosiło telewizory OLED na 2022 rok. M.in. wchodzą nowe wielkości - 42" (tylko C2) i 97" (tylko G2). Ciekawe na ile wycenią ten ostatni model Smile
W tym roku planuję przesiadkę na wyższą przekątną, ale 97" to melodia przyszłości, na razie styknie mi 77", ew. 83" jeśli pozytywnie zaskoczy ceną jeszcze w tym roku.

[Obrazek: ScNYNWQl.png]
https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1641348163

Wygląda na to, że QD-OLED to od dawna wyczekiwana nowość w tej technologii, która w zasadzie stała w miejscu od momentu swojego debiutu na rynku.

Na szybko - tradycyjne matryce OLED używane w telwizorach wszystkich marek produkowane były, i dalej są, przez LG Display a ich piksele (diody) składają się z 4 subpikseli WRGB - białego, czerwonego, niebieskiego i zielonego.

Matryce QD-OLED produkowane przez Samsung Display zawierają tylko niebieski subpiksel oraz zielony i czerwony konwerter kwantowy. Efekt? Podobno znacznie większa odporność na wypalenia, nieco ponad 90% pokrycie palety Rec.2020, jeszcze lepsze kąty widzenia (które w "zwykłych" OLEDach i tak są świetne) i wreszcie coś, na co wszyscy czekali - większa jasność. Samsung obiecuje 1000 nitów na planszy 10% i 1500 (!!!) na planszy 3%. Co ważne, matryca będzie w stanie wyświetlić faktyczne kolory mające bardzo wysokie wartości jasności, co na obecnych OLEDach jest niemożliwe.






Ostatnio trafiam tu i tam na głosy, że są jakieś problemy w nowych TV z ustawianiem obrazu, żeby wyświetlał poprawnie 4:3 (ale nie takie wsadzone w ramkę 1.78:1 jak na blu-ray tylko klasyczne 4:3 jak z DVD).

Mam trochę takich DVD i nie zamierzam tych pozycji upgrade'ować na blu, więc fajnie by było wiedzieć, czy faktycznie tak jest i czy ta przypadłość tyczy się wszystkich telewizorów, czy może jakichś konkretnych producentów?
kumpel kupił OLED LG i wiem wiem format antyczny ale dałem mu do testów próbkę avi, w 704x480 nie odtworzył za to ta sama próbka w 640x480 otworzył rip z NTSC Smile inny z PAL 704x528 łyknał bez problemu
Gieferg - pierwsze słyszę, na czym konkretnie polega problem ? Na moim LG OLED nie ma żadnych problemów z wyświetlaniem DVD 4:3.
U mnie też, właśnie z ciekawości wygrzebałem i sprawdziłem "Czerech pancernych i psa" Big Grin
Panasonic OLED.