Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Skoro tak, mówisz, to pewnie tak jest. Wkurza mnie ten fakt, że tv mają takie gówniane ustawienia i mówimy tu o tv za 8000 koła, co już małą kwotą nie jest, a wyregulowane to one być powinny. Niestety przeliczyłem sobie i ten w Polsce mnie wyniesie prawie tyle samo co za granicą. Różnica niecałych 100 zł, a wozić nie muszę tv. Kiedyś ktoś tu pisał o tym ,że wydał ponad 500 zł i to by była atrakcyjna oferta. Ten tv zamierzam sobie zostawić na trochę dłużej więc zainwestuję w kalibrację. Może będzie tak, że odczuję jakbym oglądał niektóre filmy na nowo
Gwarantuję Ci, że wszystkie filmy odkryjesz na nawo. Smile
@wolfman

Wymieniłem tryby które sam będę w przyszłości kalibrowac a które uważam za absolutne minimum, jak chcesz więcej to... jest tam informacja o rabacie w przypadku więcej niż dwóch trybów.

Już ci to pisałem ale widzę że idziesz w zaparte - poczytaj sobie recenzje to zobaczysz jak dobre ustawienia fabryczne potrafi mieć tryb Film np. w OLEDach LG, nazywania ich gównianymi szkoda komentować, podobnie jak wymagania od producenta by każdy TV był perfekcyjnie skalibrowany. (to nie trwa 5 minut)

Kalibrowałem swoją poprzednią plazmę, KS7000 też chciałem ale w końcu tak odwlekałem, że teraz gdy bliżej mi niż dalej do OLEDa zwyczajnie szkoda mi gotówki.
Do tej pory miałem do czynienia z zaledwie jednym egzemplarzem B8 i tam tryb kino, czyli jedyny słuszny pozostawiał sporo do życzenia - był zdecydowanie za żółty, w zasadzie nie można było mówić o bieli w TV. Dlatego nie przesadzałbym z tym pisaniem, że fabryczny tryb jest taki dobry, ale wiadomo - sztuka sztuce nie równa.

@ Mierzwiak
Nie miałeś problemu, by po skalibrowanej plazmie przesiąść się na nieskalibrowany KS7000?
Między nimi był jeszcze Samsung H6400 Smile Nie miałem problemu ale tęskniłem, choć ta plazma (Panaś G30E) wcale nie powalała jeśli chodzi o kontrast.

Może słowo "dobry" nie jest adekwatny, ale patrząc na odchyłki źle też nie jest, tak czy inaczej wniosek i tak jest jeden - kalibrować warto a nawet powinno się Smile

Użytkownik usunięty

Czy jest jakaś wartościowa alternatywa dla tego Macieja Kopera? Bo o ile kupując telewizor za 8000+ wydanie 700-800 zł na kalibrację nie wydaje się wielkim wydatkiem, ale w przypadku telewizora za 4000-5000 to już 20% ceny. A może dla takich telewizorów da się znaleźć parametry w necie?
700 zeta za kalibrację? Musiałoby mnie zdrowo pogiąć.

Użytkownik usunięty

To ile płacisz za kalibrację i gdzie? Bo na skalibrujtv.pl taki właśnie jest cennik.
Kto powiedział, że w ogóle płacę? Tongue
Nikt poza mną nie będzie grzebał przy moim telewizorze, ani mówił mi jak ma być ustawiony.

Użytkownik usunięty

No to nie trolluj.