Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

Uatu_TheWatcher

(23-08-2019, 01:34)Mr.Hankey napisał(a): [ -> ]
(22-08-2019, 20:28)Uatu_TheWatcher napisał(a): [ -> ]Byłbym wdzięczny za jakąś podpowiedź z waszej strony forumowicze.
Typ jest jeden - C8. Resztą kandydatów nie warto sobie zawracać głowy. Generalnie kupowanie oleda innego niż LG albo Panasonic jest ciężkie do uzasadnienia. Jeśli jednak chcesz czekać z zakupem do października, to może się okazać, że do tego czasu o C8 pozostanie już tylko wspomnienie...
Know-how z zakresu technologii odbiorników TV jest obecnie wprost niebagatelne! Popyt i podaż na najnowsze zdobycze technologiczne z tego zakresu krąży wokół wysokich wartości. Czekając z zakupem TV z matrycą OLED do października miałem na myśli tylko i wyłącznie spadek cenowy modeli telewizorów z tego i poprzedniego rocznika. To czy pojawiają się nowe modele, nie jest aż tak do końca dla mnie istotne, bowiem jeśli byłyby one stosunkowo tanie od 8000 do 9000 zł, wtedy zainteresowałbym się nowszym wersjami; wątpię jednak, że świeże wydanie sprzętu OLED będzie w październiku kosztować poniżej 12 - 15 tys. złotych.

Posiłkując się recenzjami telewizoru "LG OLED 65 cali, C8", wyszedłem z założeniem, że procesor alfa 9 w stosunku do niższego modelu alfa 7 nie wykazuje różnic w jakości obrazu. Jeśli takowe występują są one nieznaczne. Jedyna realna zmiana to parametr, z którym w ogóle nie jestem zaznajomiony: ,,bardziej gęste tablice 3D LUT", co doskonałe jest w SYTUACJI, jeśli ktoś prowadzi studio filmowe i chciałby skorzystać z tej możliwości kalibracji. Jak prawi "hdtvpolska",,dla użytkownika domowego pozostaje to bez znaczenia".

Bardziej niż LG C8, czy Sony AF8 w konfiguracjach telewizorów 65 cali OLED, interesuje mnie "Philips OLED+ 903" z dźwiękiem Bowers & Wilkins i trójstronnym systemem Ambilight. Mówi się, że jest to najlepszy tegoroczny telewizor OLED jeśli chodzi o jakość dźwięku. Dodajmy do tego wstawiony do niego kolejną generację procesora "P5 Perfect Picture Processing Engine", który ponoć sprawdza się tak samo znakomicie, jak lg-kowski "alfa 9".
Heh, marketing, marketing, marketing.

Co ten procesor Philipsa robi? Konkretnie poproszę.

Drugie pytanie: Ambilight - po co?
Uatu_TheWatcher, poniżej masz filmik przedstawiający plusy i minusy tego Philipsa.





Nie będę oryginalny i napiszę - OLED LG lub tegoroczny Panas jeśli zależy Ci na porządnej jakości obrazu z UHD HDR.
A w cenie tego Philipsa kupisz LG B8/C8, do tego w miarę sensowny soundbar i zostanie Ci jeszcze kasa na kilka filmów UHD BD.
(23-08-2019, 06:46)djgromo napisał(a): [ -> ]Z tym Dolby Vision kontra HDR (przejścia tonalne) to oczywiście zgoda. Podobnie obraz 4K skalowany w dół do FullHD będzie często lepszy niż natywny FullHD. Tu mi chodziło o to, że przy prawdziwej matrycy 12 bitowej ta różnica powinna być jeszcze bardziej odczuwalna.

Tak też uważam. Skalowaniem 4K w dół zainteresowałem się już kilka lat temu Nawet zamieściłem na forum wyniki badań przeprowadzonych dla potrzeb kin.

Korzystasz z Sony X700. Czy masz jakieś doświadczenie z podłączeniem tego odtwarzacza do wyświetlacza FHD?
Zerknij może na fotki pod tym podpisem aby zrozumieć o co mnie interesuje:

Cytat:
Oglądaj filmy w jakości 4K HDR nawet na telewizorach bez HDR i zobacz większą liczbę szczegółów w cieniach i światłach. Konwersja HDR-SDR umożliwia inteligentne przekształcenie obrazu o superszerokokątnej jasności HDR na obraz SDR, zapewniając niezwykłą jakość obrazu nawet na tradycyjnych telewizorach SDR.

https://www.sony.pl/electronics/odtwarzacze-blu-ray-disc/ubp-x700
Tak w ogóle czy czasem w 2020 nie wygasają Philipsowi patenty na Ambilight? A jeśli tak, to czy można się spodziewać, że ta funkcja pojawi się w telewizorach innych producentów?
X700 podłączałem tylko pod mój TV. W menu ma za to wiele opcji wyjścia obrazu. Da się wymusić np. wyjście obrazu jako FullHD. Da się też wymusić wyjście obrazu jako Dolby Vision nawet dla sygnału SDR lub HDR10 (choć to raczej ciekawostka / efekt uboczny ich oprogramowania).

Uatu_TheWatcher

Pomijając model telewizora OLED "Philips OLED + 903", skłaniałbym się w większej mierze w kierunku "LG 65 cali, C8". Te konkretne modelem telewizory - od 55 do 65 cali - mają bardzo płynną, inteligentnie odwzorowywaną paletę barw, oraz piękną, głęboką czerń wzmacnianą dodatkowo przez procesor "Alfa 9". Widziałem ten telewizor w akcji; jest genialny! Natomiast, jak na razie nie miałem styczności z niniejszym wymienionym modelem Philipsa. Nie wiem, czy ten rzekomo genialny dźwięk w tej opcji jest taki, jak się o nim mówi: sublrzestrzenny, wyborowy, krystaliczny. Mało tego, osobiście nie doświadczyłem jeszcze efektów działania mocy Ambilight w Philipsie. Ten system podświetlania matrycy ekranu muszę zobaczyć na własne oczy! Co do procesora p5, w który zaopatrzony jest ten model, mówi się, że daje on ciekawe możliwości obróbki obrazu jak np. SDR do HDR. (Perfect Natural Reality).

Zamiast kupować Soundbara, pieniądze na niego przeznaczone wydam na odtwarzacz Blu-Ray 4K, tak aby oglądać za jego pośrednictwem filmy w 4K na zakupionym OLEDzie, które można kupić w sklepach. Jaki model odtwarzacza więc polecacie?
Ja dziś w końcu zamówiłem Panasonica ub820 - dla mnie obecnie numer jeden na rynku i właśnie ten wyświetlacz bym polecał. Ma na pokładzie absolutnie wszystko co potrzeba. Niby odrobinę problematyczne DV ale z tym jest większy bądź mniejszy problem w zasadzie wszędzie poza Oppo.
(23-08-2019, 06:46)djgromo napisał(a): [ -> ]Bardziej niż LG C8, czy Sony AF8 w konfiguracjach telewizorów 65 cali OLED, interesuje mnie "Philips OLED+ 903" z dźwiękiem Bowers & Wilkins i trójstronnym systemem Ambilight. Mówi się, że jest to najlepszy tegoroczny telewizor OLED jeśli chodzi o jakość dźwięku. Dodajmy do tego wstawiony do niego kolejną generację procesora "P5 Perfect Picture Processing Engine", który ponoć sprawdza się tak samo znakomicie, jak lg-kowski "alfa 9".
Jeśli nie ma się amplitunera to można to rozważyć. Tegoroczne modele są jescze lepsze pod tym względem, lepszy procesor, obsługa DV, ale kosztują już słono.

(23-08-2019, 14:22)Uatu_TheWatcher napisał(a): [ -> ]skłaniałbym się w większej mierze w kierunku "LG 65 cali, C8". Te konkretne modelem telewizory - od 55 do 65 cali - mają bardzo płynną, inteligentnie odwzorowywaną paletę barw, oraz piękną, głęboką czerń wzmacnianą dodatkowo przez procesor "Alfa 9".

heh...jakby ktoś nie wiedział, matryce OLED produkuje wyłącznie LG, zatem natywna jakość obrazu jets identyczna we wszystkich OLEDach dowolnego producenta. Dodatkowo..."piękna, głęboka czerń" to jest właśnie referencyjna własność OLEDów, a nie tego konkretnego LG Wink Reasumując kupisz OLEDA będziesz mieć obraz taki sam zawsze, koncentrować się trzeba na innych elementach, jakość dźwieku, procesowanie ruchu, upscaling, procesowanie obrazu jeśli ktoś potrzebuje, input lag (dla gamerów) dodatkowe funkcje, system etc.

(23-08-2019, 12:25)Mierzwiak napisał(a): [ -> ]Nie będę oryginalny i napiszę - OLED LG lub tegoroczny Panas jeśli zależy Ci na porządnej jakości obrazu z UHD HDR.
Po raz kolejny zatem...porządna jakość obrazu będzie w każdym OLEDzie...te same matryce. Można zawęzić do "te same matryce z danego rocznika". Co nie kupisz, będziesz zadowolony w kwestii obrazu.

(23-08-2019, 14:10)djgromo napisał(a): [ -> ]Mało tego, osobiście nie doświadczyłem jeszcze efektów działania mocy Ambilight w Philipsie. Ten system podświetlania matrycy ekranu muszę zobaczyć na własne oczy!

To nie jest system podświetlania matrycy!

(23-08-2019, 13:52)Daras napisał(a): [ -> ]Tak w ogóle czy czasem w 2020 nie wygasają Philipsowi patenty na Ambilight? A jeśli tak, to czy można się spodziewać, że ta funkcja pojawi się w telewizorach innych producentów?
Przedłużyli patent  w zeszłym roku na kolejne chyba 5 czy 10 lat, nie pamiętam już.

Od siebie, jeśli ktoś wie co to Ambilight i mu nie przeszkadza jego brak, śmiało może brać LG. Ja bardzo lubię Ambilight, kino nabiera kolejnego wymiaru, no chyba, że ktoś za kino domowe uznaje wyłącznie oglądanie po ciemku...jak w kinie Smile Można tez brać pod uwagę kwestie autorski system vs Android. Komu nie przeszkadza brak Androida -> LG, kto zatęskni -> Philips lub inni.
Nic takiego nie pisałem Wink