Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
(19-07-2022, 09:17)MiMiK napisał(a): [ -> ]albo się HDR poprawnie załączy
O kurde to już chyba bym wolał ręcznie włączanie Big Grin jak to zrobili w swoich odtwarzaczach blu-ray i funkcji dolby vision Big Grin
Nic to nie daje bo telewizor głupieje z mapowaniem kolorów i masz podobnie jak tutaj
[Obrazek: MEBRSD7_t.jpg] [Obrazek: MEBRSD8_t.jpg]
Restart pomaga do czasu Big Grin
Ostatni hit to pasek poziomy/pionowy wyświetlający się losowo na YT, Netflix ale też na konsolach. Większość myśli że TV pada a restart i jest ok do następnego razu Big Grin
Forum polskie ale i zagraniczne pęka od sfrustrowanych posiadaczy XH XJ itd także jak usłyszę kolejne oh i ah o Sony Bravia to zapraszam do siebie Smile Telewizor jak dla mnie nadaje się tylko i wyłącznie do SDR (jak ktoś oglądał Wiedźmina na Netflixie w 4k to niech się nie dziwi że mu na Sony obraz raz się rozjaśnia raz przyciemnia).
Wielkie dzięki wszystkim za odpowiedzi, przekażę bratu i będzie decydował.
Nie znam sprawy. Kumpel ma telewizor jakiś czas i jest bardzo zadowolony. Obejrzałem z nim sporo materiałów i nic mi nie doskwierało.
Ktoś kto posiada LG CX/C1 najlepiej rozmiar 65 i więcej mógł by u siebie sprawdzić jak wygląda apka youtube, chodzi o jakość czcionek ikon grafiki ogólną ostrość i przejrzystość.
U mnie na B1 wygląda to tragicznie zresztą menu home z ikonkami wyboru apek również text /grafika postrzępione i nie wyraźne gdy popatrzymy na to z bliska. W apple tv 4k wszystko jest ostre i wyraźne jak brzytwa.
Ok popytałem C1 G1 ma to samo ewidentnie interfejs youtuba i wielu innych aplikacji na webos jest w niskiej rozdzielczości, niezła popelina.

Góra lg webos b1, dół apple tv 4k gen2.
[Obrazek: gzmO2hp.png]
(25-07-2022, 11:31)lis22 napisał(a): [ -> ]misfit - jaki producent tv oferuje najlepszy efekt Dolby Vision według Ciebie?
LG, skoro oferuje wsparcie dla większości standardów HDR?

To zależy co kto rozumie przez "najlepszy efekt".
Dla mnie najlepszy to taki, który oferuje najwierniejszą reprodukcję obrazu. Pod tym względem telewizory Panasonica są najlepsze, przynajmniej jeśli chodzi o wyższe modele ich OLEDów i można tutaj nawet się obyć bez kalibracji obrazu.
Poza tym, w przeciwieństwie do LG czy Sony, Panasonic obsługuje HDR10+. Ale biorąc pod uwagę, że ten standard jest już praktycznie martwy jeśli chodzi o nośniki fizyczne, to zupełnie bym się nie sugerował tym czy TV ma obsługę HDR10+ czy też nie.

Niestety Panasonic mocno się ceni i ciężko u niego z dostępnością telewizorów powyżej 65 cali - chyba tylko jeden model wyszedł w 77 calach, a konkretnie TX-77LZ2000E, za który trzeba zapłacić blisko dwa razy więcej w stosunku do konkurencji.

O LCD, QLED, itd. mnie nie pytaj - nigdy nie kupiłem telewizora w tej technologii pod kino domowe i nie interesuję się co tam jest z nich teraz najlepszego.

Cytat:Do oglądania z płyt UHDBD wystarczy HDMI 2.0 czy konieczne jest 2.0a? Ja mam cały sprzęt podłączony do amplitunera Denona AVR-X1600H DAB a do tv idzie tylko jeden kabel HDMI 2.0.

Wrzucasz do jednego wora złącza HDMI z kablami HDMI - to są dwie różne sprawy.
Jeśli chodzi o kabel pod Twój sprzęt to ma być taki aby nie było problemów z obrazem przy przepustowości 18 Gbps. A jak się będzie nazywał to już mniej istotna sprawa. Przy małych odległościach zadaniu może podołać nawet taki sprzed kilkunastu lat, o ile jest porządnie wykonany.
Testujesz kabel przy obrazie 2160p 50/60 Hz w 10-12 bit 4:2:2 - jeśli nie ma zaników obrazu, zakłóceń, problemów z HDMI Handshake to kabel jest dobry. A jeśli są to zwrót i szukasz dalej. Tyle.
O taka plama na LG B1 po około tygodniu się pojawiła albo wcześniej tego nie dostrzegałem, w dzień nie dostrzegalne ale w nocy irytuje mnie to coraz bardziej. Wydaje mi się że dnia na dzień jest coraz lepiej zobaczymy także dam mu jeszcze czas.

To jest coś jak ciemna plama która ma zafarb czerwonym kolorem, także lipa.

[Obrazek: GptTl3v.jpeg]
[Obrazek: rFAwtqf.jpeg]
[Obrazek: vxmKcCj.jpeg]
(26-07-2022, 20:22)misfit napisał(a): [ -> ]Pisałem ci kilka razy - player-led, co na Sony kończyło się m.in. ciemniejszym obrazem względem trybu HDR10, czy konkurencji z DV tv-led. Mnóstwo filmików i tematów powstało na ten temat na zagranicznych forach i była to jedna z największych bolączek telewizorów od Sony.

Ps. Proponuje przenieść dyskusję np. w to miejsce, bo na pewno ostatnie kilkanaście postów nie ma nic wspólnego z tym tematem.

Nie mam porównania płytowego pomiędzy HDR10 a Dolby Vision, bo mój odtwarzacz 4K nie obsługuje DV ale na Netflixie, Amazonie czy Disney+ jest na prawdę dobrze w tej kwestii. Jak pisałem, wyświetla mi się wtedy tryb obrazu 'tryb Dolby Vision" zamiast "kino pro".

Jak się nazywa ta nowa, ubiegłoroczna technologia? Mini LED? Ona obejmuje też OLEDy czy tylko LEDy?

Taki Samsung 55QN91A ma ponoć aż 576 stref podświetlania a QN91B ma HDR na poziomie 1 375 nitów i świetną czerń ale nie ma Dolby Vision, w końcu to Samsung. Z Sony warte uwagi są chyba A90J z OLEDów i X95J ale on jest tylko w rozmiarze 65 cali?
(26-07-2022, 19:42)prodarek napisał(a): [ -> ]Co nie zmienia postaci rzeczy że ma dalej zajebisty tv. A 5 lat? w oledach pikuś się zmienił w 5 lat twój B8 jest z chyba 2018 przed wczoraj widziałem C7V który jest z 2017 świeci mocniej o mojego B1 z 2022 ale się zmieniło Big Grin ohohoh. Dopiero w tym roku mamy jakieś ożywienie w temacie QD-OLEDy.
I co te śmieszki na temat OLEDów wnoszą do błędnej tezy na temat krawędziowych LCD którą podał lis?

Starszy flagowiec Sony ZD9 miał tylko 40 nitów mniej w tym samym teście, tegoroczny miniLED QN91B jest lepszy o 30%. (przekłamywanie krzywej EOTF przemilczmy)

Taki zajebisty TV to czemu nie szukałeś używki tylko się w OLEDy bawisz i szukasz plam na matrycy? Smile