Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Jakikolwiek, który gwarantowałby przepustowość 18 Gbps. Żaden odtwarzacz UHD BD nie ma złącza HDMI 2.1, więc 48 Gbps do niczego nie jest ci potrzebne.
Aby uniknąć retencji obrazu, ustaw [ustawienie jasności logo] na Maksymalne

Ja mam to podbić do 100%, tak?

Czytałem na forach, że nie jest to jednoznacznie ustalone np przy telewizorach LG, stąd mimo instrukcji wolę dopytać Smile


edit//
Dobra, znalazłem, ustawiłem na MAX.
(23-03-2023, 15:42)misfit napisał(a): [ -> ]Tak więc jeśli macie wyświetlacz HDR10 only, to lepiej żeby algorytm mapowania tonów był dobry, bo inaczej może być różnie Wink

Na moim Sonym KD-65XE9005 HDR only finałowy pojedynek Preda z Arnim to jedna wielka ciemnica, BR 2049 cały film ciemny i Łowca Jeleni od sekwencji w Wietnamie do samego końca ciemnica. Na projektorze jest w porządku , myślisz że to wina właśnie tego TV ?



Przypomnijcie mi, czy Samsung wprowadzając QD-OLEDy nie reklamował ich, że ryzyko wypaleń ma być w nich znacząco niższe niż w WOLED od LG?
Wygląda na to, że jest na odwrót - tak więc uważajcie w OLED Samsunga i Sony A95K z programami informacyjnymi, itd.

Pred - nie wiem jak ma się sprawa z algorytmem mapowania tonów w Twoim Sony, na tyle na ile pamiętam posty z tamtego okresu to raczej nie zgłaszano takich problemów na wyświetlaczach tego producenta w HDR10, a wręcz przeciwnie - algorytm mapowania dawał w miarę wysoką jasność APL, ale kosztem widoczności detali w obszarach z wysoką jasnością. Ale nie pamiętam już czy to też dotyczyło akurat Twojego modelu TV.
Na nieskalibrowanym TV wszystko jednak możliwe i może krzywa EOTF jest znacząco rozjechana i stąd Twoje narzekania na to, że obraz jest zbyt ciemny. Może być też tak, że ktoś ogląda treści SDR ze znacząco podbitą jasnością i stąd narzekania na zbyt ciemny obraz w odpowiedniku HDR.
(30-03-2023, 11:17)misfit napisał(a): [ -> ]Przypomnijcie mi, czy Samsung wprowadzając QD-OLEDy nie reklamował ich, że ryzyko wypaleń ma być w nich znacząco niższe niż w WOLED od LG?
Zgadza się, niestety Samsung uwielbia reklamować swoje produkty w ten sposób, czyli "lekko" zakłamując rzeczywistość, a z drugiej strony uwypuklać słabsze strony konkurentów. Temat wypaleń według moich obserwacji ogólnie przycichł od momentu kiedy Samsung wypuścił OLEDy.
Niestety OLEDy Samsunga mają więcej wad oprócz wypaleń - odsyłam na wątek poświęcony temu modelowi na forum HDTVpolska. Ja nadal kibicuje LG, ponieważ Samsung wiele lat temu wystawił ich we wspólnym projekcie wprowadzenia OLED-ów, dzisiaj mają dużo większe doświadczenie w tej materii, a z drugiej strony Samsung wprowadzając nowe TV wymusił na LG postęp w swoich produktach pod kątem jasności ekranu. Zobaczymy co będzie dalej.
Taa, obiło mi się o uszy, że lepiej tego Samsunga nie czyścić... Wink No i ogólnie wygląda na to, że jest dość awaryjny (zielone paski, itd.). Może z tegoroczniakiem im lepiej pójdzie - dynamiczne mapowanie tonów dla treści HDR10 w końcu wprowadzili? Bez tego pisanie, że DV w Samsungu jest zbędny to niezła herezja. A nawet wtedy pozostaje kwestia mniej lub bardziej spartolonych wydań, które dopiero w DV FEL prezentują się w miarę poprawnie (spora część StudioCanali, ale nie tylko).
QD-OLED brzmiał obiecująco, ale z relacji znacznie większe wrażenie robi na mnie MLA; szkoda, że LG woła sobie za to aż taką kasę, ale pewnie za 3, maks 5 lat będzie to już u nich standardem w większości modeli.


W sam raz telewizor do podziwiania oryginalnych napisów z krążków UHD od Kino Lorber w 5k nitów.
A tak poza tym to powiedziałbym, że bieda z nędzą - chyba nawet Sony dał sobie siana z wypuszczaniem filmów w ekstremalnej jasności highlightsów...
No dobra, są jeszcze gry - jak kogoś rajcuje taka pogoń za nitami to może będzie miał radochę Wink
irytuja mnie ci wszyscy "testerzy" z youtube bo zaden z nich nie rozbiera TV na drobne czesci Confused
ocenianie sprzetu na bolka oko mnie juz nie rajcuje...