Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Nie wiem za bardzo co masz na myśli "za bardzo świeci w ciemnych partiach obrazu" ale muszę przyznać że podczas oglądania na OLED z HDR, przy jasnych scenach całkowicie zaciemniony pokój staje się nagle jasny Smile, u mnie pewnie ten efekt potęgują jeszcze białe meble.
Chodzi o to co jest główną wadą technologii LCD. Niby czarne piksele, a świecą. U mnie stref mało. Stąd myśli o oledowej czerni.
Skoro ten Sharp sprawuje się wedle Ciebie fenomenalnie, to takie ZD9 przeniesie Cię wechikulem czasu do zupełnie innego standardu oglądania. Smile Sony jest telewizorem lepszym w każdej kategorii o co najmniej kilka klas. Obstawiam, że doznasz jakościowo szoku.
Fenomenalnie gdy ogladam w dzien i sceny sa jasne Smile w innych przypadkach slabiej Smile

Teraz mam dylemat czy oled czy topowy lcd. Wielkość 65"-75", warunkowana budżetem.
Jeśli interesuje Cię topowe 75" to wyjścia są w zasadzie dwa - ZD9, albo ewentualnie nowe Q9.
Sokal, jak blisko zamierzasz siedzieć takiego 75-calowca? Bo biorąc pod uwagę słabe kąty widzenia może się okazać że obraz po bokach będziesz mieć skopany a tylko środek będzie wyglądać jak trzeba Smile

Jakiś czas temu pisałem że jednak stawiam na LCD ale... nie, jednak nie Smile
Jeszcze jest OLED np. LG 77C8 Smile

(02-05-2018, 19:27)Sokal napisał(a): [ -> ]Na pytanie co i w jakich warunkach planuję oglądać odpowiem: w 90% płyty bd i uhd, w 80% przypadków w nocy (lub z kotarami). Pozostałe 10% to streaming.

Skłaniałbym się osobiście ku OLED, a LG B7/C7 to w tej chwili IMO najbardziej opłacalna opcja, co nie znaczy, że najlepsza Smile
Nie ma idealnego wyświetlacza, samemu trzeba podjąć decyzję które z zalet/wad danej technologii są dla nas najważniejsze.

Sam się zastanawiam czy brać teraz B7/C7 póki są jeszcze dostępne w fajniutkiej cenie czy poczekać i dołożyć do B8/C8. Zważywszy na to, że u mnie ogląda się sporo Netfliksa i prędzej czy później przyjdzie też czas na ATV, a dzięki nowemu prockowi, w teorii tegoroczne LG mogą sobie lepiej poradzić z mniej lub bardziej skompresowanym źródłem to skłaniam się ku C8. Liczę na to, że Vincent pokusi się o stosowne porównanie w niedługim czasie i pomoże w decyzji.
Siedzę okolo 3 - 3,5m od ekranu. Za rok przeprowadzka do większego mieszkania, więc może być inaczej.

Te 75" to takie wishful thinking - nie chcę wydać więcej, niż "naście" tysięcy Smile

Zastanawiam się po prostu czy na spokojnie rozejrzeć się za rok lub dwa, już na nowym kwadracie, czy kupić coś już teraz, w ostatnich egzemplarzach z 3d. Co myślicie?
Jeżeli chcesz 3D to musisz sięgnąć po egzemplarze z 2016. Ja dokładnie z podobnego powodu zacząłem rozglądać się za zmianą TV. Chciałem przesiąść się na 4K z opcją zachowania 3D. Tylko że, u mnie max budżetu to było 10K. Na początku tego roku wyglądało to mniej więcej tak:
OLED 6B - nie posiada 3D
OLED 6C - odpuściłem ze względu na zakrzywiony obraz
OLED 6E - cena 14k (gdyby mi budżet pozwalał to byłby mój wybór nr 1, choć dla Ciebie może być problemem pasywne 3D bo z tego co pamiętam nie przepadasz za nim)
ZD9 - cena około 14k
DX900 - cena również 14k
Poza Sony pozostałe dostępne tylko w małych sklepach, w dużych sieciówkach obowiązywały już modele z 2017 ewentualnie trafiał się z 2016 ale powystawowy.
W ten sposób musiałem pomyśleć o mniejszym ekranie. Tutaj z pomocą przyszedł DX900 który, posiada model 58 cali czyli zawsze to więcej niż u pozostałych 55. Znalazłem sklep oferujący go za 9K, model przeznaczony na rynek niemiecki ale Panasonic Polska potwierdził mi że, honorują gwarancje i już byłem zdecydowany na jego zakup gdy trafiła się promocja w Saturnie na OLED65B7 za 9,1K i tak pogrzebałem swoje plany o zachowaniu 3D w nowym modelu Smile

Z 2017 3D posiada tylko Panasonic EX780 (występuje również w 75 calach). Niestety z testu wynika że, HDR jest dość subtelne.

Po zakupie TV przestałem śledzić dokładnie co będzie oferowane w 2018 roku. Wstępnie wynikało że, nawet Panasonic wycofa się całkowicie z 3D czyli nie będzie już żadnego nowego modelu oferującego tą technologię.

Może za rok, dwa gdy już będziesz na nowym mieszkaniu 3D ponownie wróci do łask więc czekanie może okazać się nie najgorszym rozwiązaniem. Tylko na przykładzie siebie wiem że, jak się człowiek nastawi na kupno to później bardzo ciężko mu przychodzi decyzja o jego odłożeniu na tak długi czas Wink
Sokal - skoro masz ciśnienie na 3D to bierz ZD9 jeśli znajdziesz go w fajnej cenie.

LG OLED z 2016 odradzam. Za dużo rzeczy do poświęcenie dla samego 3D - m.in. większa podatność na wypalenia, sporo gorszy algorytm mapowania tonów obrazu (czyt. brak dynamic tone mapping - dotyczy treści HDR10), gorszenie radzenie sobie ze skompresowanym źródłem, w szczególności w ciemnych scenach.