Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Format 4K/Ultra HD
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Kolumny też raczej postawione żeby było równo i ładnie, dosunięte do samej ściany. Masa ludzi tak robi. A wystarczy odsunąć je od ściany i lekko skierować do środka i na pewno zagra to lepiej.
(21-06-2021, 09:32)misfit napisał(a): [ -> ]
(21-06-2021, 09:19)lis22 napisał(a): [ -> ]To jakoś szkodzi?

Szkodzi - zarówno na ampli jak i odtwarzacz nad nim.


Bzdury - TV UHD musi przeskalować taki obraz do rozdzielczości matrycy, tj. 3840x2160. No chyba, że odtwarzacz/tuner wcześniej zrobi to za niego...

Nie mam gdzie przestawić tego odtwarzacza 4K, ewentualnie na głośnik centralny od kina domowego tuż pod tv.

TV pokazuje, że zarówno programy SD jak i HD to 1080i/ 25Hz, więc nic nie jest skalowane przez tv. W przypadku TVP 4K pokazuje 4K 3840X2160P.

Kolumny mogę odsunąć i dać do środka, są tak ustawione, żeby wycentrować tv na ścianie Wink
Oczywiście, że skaluje do 2160p - jak to sobie wyobrażasz inaczej ?
TV po prostu pokazuje to co dostaje z tunera.
Ja nie mam tunera, mam moduł na kartę.
Odtwarzacz 4K po włączeniu płyty Blu-Ray pokazuje 3840X2160P a tv tylko 1080i/25Hz, ale pewnie się na tym nie znam Wink Są jeszcze kanały analogowe ale tam to już w ogóle jest tragedia Wink
To nie ma znaczenia - TV pokazuje Ci jaki sygnał dostaje, a nie to co później z nim robi.

Gdyby było tak jak piszesz to ekran byłby w 3/4 czarny.
Odnośnie tego sprzętu i jego rozmieszczenia:
Mogę mieć za darmo taką szafkę, komodę:

[Obrazek: 184800000_210479883992700_34087745738882...e=60D751B4]

Tutaj się wszystko zmieści i odtwarzacz nie będzie musiał stać na amplitunerze ale nie będzie miejsca na kolumny frontowe na podłodze. Można by je postawić na tej szafce ale moim zdaniem są na to stanowczo zbyt ciężkie. Nie mogę znaleźć wagi pojedynczej kolumny frontowej, internet podaje 19,12 kg ale nie pisze, czy to waga jednego czy obu głośników:

https://hifi24.pl/quadral-argentum-6000-system-kolumn-glosnikowych-5-0.html
Ty to masz wyobraźnię nie powiem Big Grin
Prawda jest taka ze jak ktos ma wiecej sprzetu np. amplituner, wzmak stereo, cd, dac, ps i inne wynalazki to szafki rtv gotowe do kupienia w sklepach nie nadaja sie zeby kazdy sprzet umiescic we wnekach z jakims zapasem przestrzeni dla ampli. Inaczej: dla Kowalskiego ktory ma tylko dekoder polsatu nie ma to znaczenia. Ja np nie wyobrazam sobie ze sprzet audio wstawiam do wneki "na wcisk".
(14-11-2021, 23:27)lovelybones napisał(a): [ -> ]
(14-11-2021, 22:04)misfit napisał(a): [ -> ]Nah, dyskutowaliśmy o tym u Mierzwiaka
Wiesz, wspominasz coś o kalibrowaniu obrazu... Bratu kalibrowali C8 kolesie z HDTV i w SDR nie da się tego oglądać, obraz jest tak ciemny, że tam nic nie widać.

No dobra, ale co to ma wspólnego z Bękartami wojny, którzy są w HDR ? Poza tym czy wiesz, że ten koleś z youtube'a co w drugiej swojej "recenzji" się kompromituje i popełnia najprostsze gafy ?

Brat kalibrował obraz w HDTV ? Tzn. hdtv.com.pl ? Jeśli tak to wyrazy współczucia dla brata.
hdtvpolska / skalibrujtv ? Mogę prosić o raporcik z kalibracji ?

Cytat:Ja swojego C11 ustawiłem sam z danymi z RTINGS.com i obraz jest dużo lepszy, bardzo przyjemnie ogląda się filmy w SDR.

Duży lepszy od czego ? W jaki sposób to określiłeś ? I co konkretnie przepisałeś z rtings ? Jeśli podstawowe ustawienia to spoczko, jeśli też ruszałeś kolorki, skalę szarości to:

Cytat:The following are the results of the white balance and colorspace calibration on our unit. They are provided for reference, and should not be copied as the calibration values vary per individual unit even for the same model and same size as the TV we reviewed due to manufacturing tolerances.
misfit wiesz w co się pakujesz, prawda?

EDIT: Pomyłka.