Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Format 4K/Ultra HD
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Poznajcie Xbox One S - 40% mniejszy od poprzednika z obsługą HDR w grach oraz Ultra HD Blu-ray.

[Obrazek: xboxones-5.jpg]

Dostępność: koniec sierpnia 2016
Cena: 299 EUR (dysk 500GB), 349 EUR (dysk 1TB), 399 EUR (dysk 2TB).

http://www.xbox.com/en-US/xbox-one-s

A pod koniec przyszłego roku ma wyjść Xbox Scorpio, który ma ponoć mieć wzrost mocy obliczeniowej do 6 teraflopów (obecna konsola Xbox One ma ~1.3 teraflopów) co pozwoli pociągnąć gry w rozdzielczości 4K + zapowiadana obsługa VR.

Czekamy na oficjalną odpowiedź Sony, ale najprawdopodobniej nie stanie się to na obecnych targach E3
A jak się ma na dzień dzisiejszy sprawa odtwarzania filmów UHD BD na HTPC? Czy coś się ruszyło w temacie?
PowerDVD z obsługą Ultra HD Blu-ray w tym roku na pewno nie - możliwe, że stanie się to w przyszłym roku.

Co do hardware'u - "nasz napęd" LG BH16NS40 nie widzi płyt BD-66 (na których póki co wychodzą filmy UHD), potrafi to natomiast nowsza wersja napędu LG BH16NS55, ale nie sposób teraz na 100% powiedzieć czy mając ten napęd będzie można odtworzyć płyty UHD BD w którejś z przyszłych wersji PowerDVD czy może wymagany będzie jakiś autoryzowany napęd.

Jeśli kiedyś anyDVD lub inny soft odblokuje te płyty to wtedy raczej nie będzie problemu z odtworzeniem takiego filmu w MPC-HC (madVR już teraz ma obsługę HDR) mając ten nowszy napęd LG.
Potrzebna też będzie grafika z HDMI 2.0a i HDCP 2.2 - w tym roku jest/będzie ich wysyp zarówno od Nvidii jak i AMD. Z tego co pamiętam to masz na płycie głównej jeden wolny slot na kartę PCI-E, tylko czekać na jakiś tańszy model bardziej pod HTPC, a nie granie.
Czyli bez zakupu nowego napędu BD się nie obędzie. Do tego trzeba czekać na info od anyDVD ws. odblokowania płyt UHD BD. No i zakup nowej karty graficznej też wchodzi w grę. To i tak taniej (i to zdecydowanie) niż kupno stacjonarnego playera.
Czy dobrze rozumuję? Popraw jeśli się mylę.
I jeszcze jedno: znasz dane podzespołów mojego HTPC. Czy taki sprzęt (+ ewentualny nowy napęd, odpowiednia karta graficzna oraz oprogramowanie) udźwignie filmy UHD BD?
Zakładam, że w Twoim przypadku zerkasz na HTPC nie tylko przez pryzmat ceny, ale też większej funkcjonalności.

Na razie tak sobie czysto teoretyzując, bo nie ma co się pakować w niesprawdzony sprzęt skoro nie ma oficjalnego playera do jego przetestowania, gdyby ten nowy LG współpracował z przyszłym PowerDVD odnośnie obsługi UHD BD to wymiana kosztowałaby Cię ok. 150 złociszy. Zakładając, że dotychczasowy napęd zdecydujesz się opchnąć na allegro...
Do tego grafika - zakładam, że nadchodzącego RX 460 nie obetną z HDMI 2.0a, ale na razie brak pewnego info - spodziewana cena ~100 dolców, czyli u nas w sklepach można się spodziewać w okolicy 500 zł. Pewnie z czasem pojawi się jeszcze jakaś tańsza opcja.
Do tego ewentualny upgrade PowerDVD do nowszej wersji, mam nadzieję, że w przyszłym roku takowej się doczekamy...
Na tym kończą się Twoje koszty - zasilacz ma odpowiedni zapas mocy aby pociągnąć tą grafikę, a upgrade do Windowsa 10 (który z bardzo dużym prawdopodobieństwem będzie wymagany do obsługi UHD BD przez PowerDVD) możesz zrobić za darmo do końca lipca, o ile MS nie przedłuży promocji.

O Dolby Vision HDR na razie nie wspominam bo to jest nutka przyszłości w odniesieniu do UHD BD, której na razie fizycznie nie ma i na razie nie zanosi się aby do końca roku się coś w tym względzie zmieniło zarówno jeśli chodzi o sprzęt jak i same filmy.
Dzięki za rzeczowe wyjaśnienie. Czyli jednym słowem, na razie wstrzymać się (do końca 2016) z zakupami niezbędnych akcesoriów (napęd, grafika) i bacznie obserwować co się dzieje na rynku (np. spadek cen).
Liczę też na to, że anyDVD jakoś sobie poradzi z odblokowaniem płyt UHD i zaprezentuje nam swoje wyniki. Wtedy kwestia PowerDVD odpada, jak i upgrade'u do Windowsa 10.
Super sprawa, czyli już nie będzie kolejnych generacji po prostu będą wychodzić co rok - dwa kolejne mocniejsze konsole.Przy okazji odtwarzać uhd 4k
To wcale nie oznacza, że nie będzie kolejnych generacji. Ta po prostu nie jest tak mocna i jest to sposób na przedłużenie jej trwania (bądź co bądź konieczny ze względu na obsługę VR i nowych formatów)
Niby czym więcej różniła się kolejna generacja od poprzedniej jak nie nowym napędem i lepszym procem. Tu masz co dwa lata update i kompatybilność gier z poprzednią. Moim zdaniem jest lepiej jeśli ta sama gra będzie mi się odpalać na każdej konsoli , w lepszych bądź gorszych detalach
VR nie potrzebuje nowej konsoli. Będzie działa w pełni ze zwykłym PS4.
A nowe PS4 czy Xbox Scorpio to ciągle wielkie niewiadome.
Sony pewnie chciało pokazać nowe PS4 ale jak zobaczyli, że nowy X jest prawie 3 krotnie lepszy to się uciszyli.
I tak jeden drugiego napędza przy okazji dymajac graczy bo sprawdzili ,że ludzie są w stanie dawać za nową grę 250 zł i do tego remastery, więc i nowe konsole kupią bo pokaże sie im w liczbach że są lepsze a potem wyjdzie , że szału nie ma ( choć nie musi )
Kolejne lata będą bardzo ciekawe bo nie wiadomo kto wyjdzie zwycięsko z tej batalii!