Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Format 4K/Ultra HD
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Sony jeszcze przed E3 potwierdziło, że nie pokaże PS4 Neo na tegorocznych targach bo jest na to zbyt wcześnie.
Szef działu PlayStation przekonuje, że powstanie PS4 Neo jest opcją dla osób, które rezygnowały z konsol na rzecz mocniejszych PC.
Cytat:"PS4 Neo to tylko dodatkowa opcja, high-endowa wersja PS4, a nie zmiana generacji. Uznaliśmy, że jest szansa dania części klientów czegoś trochę lepszego i postanowiliśmy z niej skorzystać. (...) Zauważyliśmy, że część naszych klientów odchodziła w kierunku high-endowych PC pod koniec życia poprzedniej platformy. Te osoby potrzebowały najlepszych osiągów graficznych. Więc postanowiliśmy dać im argument do zostania z PlayStation.

Konsola ma zapewnić lepsze wsparcie dla VR, a gry będą posiadać więcej detali graficznych bądź działać na wyższych framerate'ach.

Nowe generacje nadal będą powstawać, PS4 Neo i Xbox Scorpio są tylko ich przedłużeniem. Nikt z dnia na dzień nie przemodeluje rynku konsolowego w taki sposób, że nagle będą wychodzić co jakiś czas lepsze modele konsol działające wstecz. Na dobrą sprawę, do tej pory nie było żadnych przeszkód żeby poprzednie i obecne generacje były kompatybilne wstecz, ale po co to robić, skoro można zrobić remastera. MS zrobił w pewnym sensie niespodziewany ruch umożliwiając odpalanie gier z X360 na One (co prawda nie wszystkich, ale lista stale się powiększa), ale nie jest pewne czy ten trend się utrzyma. Kolejne generacje są pewniakiem.
Akurat argument typu "PS4Neo jest opcja dla osób, które zrezygnowały z konsola na rzecz mocniejszych PC " jest okropnie naciągany i żałosny.
Argument typu "robimy PS4 neo żeby zedrzeć z Was kasę" bardziej mi pasuje
Jakby kiedykolwiek, cokolwiek od dużych firm nie było "zdzieraniem kasy". Argument typu: "Robimy mocniejszą maszynę, by dogodzić konsumentom, dla których jedyny wyznacznik czegokolwiek to grafika i by w końcu nie zasysać tak bardzo na tle kompów w tym prężnie rozwijającym się biznesie, gdzie za rogiem widzimy VR na którego mamy trochę mocy, ale nie ma mowy o patrzeniu w przyszłość... a to wszystko pojawiło się w takim czasie, że nie możemy zarżnąć PS4, bo wtedy ono samo w sobie byłoby największym skokiem na kasę" , to bardziej mi odpowiada. Zresztą PS4 to fajny sprzęt, ale prawdziwa przyszłość leży w M$ i ich patrzeniu na jednolite, rozbudowane struktury (do czego mają niesamowite narzędzia przecież). W tym aspekcie (i wielu innych z czasem) pozamiata Sony.
(17-06-2016, 09:57)whiteHussar napisał(a): [ -> ]Akurat argument typu "PS4Neo jest opcja dla osób, które zrezygnowały z konsola na rzecz mocniejszych PC " jest okropnie naciągany i żałosny.
Argument typu "robimy PS4 neo żeby zedrzeć z Was kasę" bardziej mi pasuje

No co Ty nie powiesz XD
Brak obsługi UHD BD w PS4 Pro - nóż w plecy dla tegoż formatu, a przy okazji strzał w stopę ze strony Sony.
Jednak nie wierzę, że postanowili zaoszczędzić $15 na napędzie, wciąż się jednak łudzę, że kiedyś pojawi się stosowny update - może jakiś czas po premierze ich stacjonarki UHD BD, która powinna zawitać na początku 2017r...
Mają to w d...pie bo plejszrot 4 to lekko upgradowane zwykłe ps4. Więc gry dalej będą na blu. Jak dla mnie mogłaby konsola kosztować 15$ więcej, ale nie oszukujmy się zainteresowanie tym formatem jest niezbyt duże. Płacenie za film (obecnie na blu po 100 i więcej) to chory żart. A Uhd po 150 nowości? Dziękuję , postoję
Dla mnie Sony dało d..y po całości z tym całym "Pro". Brak napędu Ultra Blu-ray, HDR i VR dostępne też na starym sprzęcie, więc właściwie po co to komu? Gry jak na razie nie będą tworzone w 4K, ale podbijane. Już lepiej upolować obecny model na promocji. M$ jakoś wepchnął odtwarzacz Ultra Blu-ray do modelu "S" i nie podniósł ceny. Wręcz przeciwnie, konsola jest tańsza od tego całego "Pro". Cieszę się, że zrobiłem przesiadkę na X-pudełko. Za rok, jak wyjdzie Scorpio będzie wiadomo, czy to całe 4K się u nas przyjęło. Ceny telewizorów też powinny trochę zlecieć, więc będzie można robić przesiadkę. Oczywiście, jeżeli będzie sens ją robić, bo na razie tylko Galapagos zainteresował się formatem.
Zapowiedziane wczoraj PS4 Pro nie będzie mieć odtwarzacza do płyt Ultra HD.
Nasuwa się pytanie: to czym ta konsola będzie się różnić od zwykłej PS4 ?
(08-09-2016, 10:13)whiteHussar napisał(a): [ -> ]Zapowiedziane wczoraj PS4 Pro nie będzie mieć odtwarzacza do płyt Ultra HD.
Nasuwa się pytanie: to czym ta konsola będzie się różnić od zwykłej PS4 ?

A o co chodzi w nowym sprzęcie? Będzie szybsza od poprzedniczki
Czyżby nowy magiczny format 4k zyskuje coraz więcej zwolenników Big Grin