Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Format 4K/Ultra HD
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
(03-04-2018, 11:52)lis22 napisał(a): [ -> ]Podczas odtwarzania filmu z płyty, może, ale z YouTube? Tutaj kabel nie ma, chyba znaczenia?

Oczywiście, że ma. Niemniej jak jest to zawieszenie, no to wina raczej odtwarzacza. Kable potrafią często szwankować i wtedy telewizor całkowicie gubi obraz albo pojawiają się różne zakłócenia.

Nie twierdzę, że obraz na UHD nie może być ciemniejszy, ale porównywanie typu wkładam płytę UHD, patrzę na obraz, a potem wkładam płytę BD i porównuje, nie ma najmniejszego sensu.
Przygaszone kolory to moje, subiektywne odczucie, bez porównania z wersją BD.
Sprawdzam sobie właśnie 'Spider Man Homecoming" i na pierwszy rzut oka: napisy nie świecą tak, jak w Strażnikach, jasność na razie jest ok ale dopiero co włożyłem płytę do napędu i nie sprawdzałem jeszcze BD.
Mimo wszystko nie narzekam, bo mój poprzedni tv, Samsung KS7000 w ogóle nie pokazywał takiej jasności na płytach UHDBD ani na BD, choć samą jasność miał w porządku, więc to może jest wypadowa możliwości tv Sony i HDRu a ja, po prostu za dużo oczekiwałem?
Jeśli idzie o kable, to mam ten sam do UHDBD, PlayStation Pro i Xboxa One i tam nie ma takich problemów. Odtwarzacz potrafi się zwiesić, gdy pauza jest tak długo, że uruchamia się wygaszacz ekranu ale bardziej martwi mnie ten nowy objaw z dzisiejszej nocy.
Na KS7000 eksplozje na takich filmach jak Man of Steel, Batman v Superman czy seria Transformers rażą w oczy. To samo tyczy się innych jasnych źródeł światła.

Co chwila piszesz jasność, jasność, jasność. Co to znaczy? Do czego się odnosisz? Do suwaczka w menu? Do teoretycznej jasności telewizora? Oceniasz konkretną scenę?

Jak dla mnie nie wiesz jak ustawić sprzęt, albo mylisz płyty. Nie z takimi rzeczami można się spotkać na forach.

Włóż płytę UHD, włącz film, wciśnij info na pilocie, zrób zdjęcie i pochwal się na firum co tam ciekawego masz napisane.
Nie mogę ocenić, np. działania HDR na KS7000 w grach, gdyż wtedy posiadałem tylko Play Station 4, które niby wspiera HDR ale nie wspiera HDMI 2.0, więc ten efekt w grach był raczej niezauważalny. Efekt o którym piszesz wyżej, widzę w grach dopiero teraz, po przejściu na XE93 i Pro ale może to tylko kwestia zmiany konsoli?
Film UHDBD na KS7000 nie miał takiej jakości jasności, HDR, jak obecnie, po prostu widać było tylko zmianę natężenia światła w zależności od ujęcia, robiło się ciemniej ale nie było takiej jasności, jak obecnie. Nie zdążyłem tego dokładniej sprawdzić, gdyż zgłosiłem tv na gwarancje i Samsung nie potrafił go naprawić, więc oddał mi kasę.
Oglądając "Spider Mana" wydaje mi się, ze ogień w nocnych scenach jest jaśniejszy, niż w "Strażnikach" ale to moja subiektywna opinia. Cały czas biorę pod uwagę to, że nie potrafię ustawić sprzętu ale Weź też pod uwagę, że ja widzę znacznie gorzej, niż Ty i reszta forumowiczów.
Oczywiście że efekt na zwykłym PS4 jest zauważalny, bo kontroler HDMI w PS4 jest kompatybilny z wersją 2.0. Wystarczy kabel o odpowiedniej przepustowości, więc znowu bajki opowiadasz.

NIGDY NIE PORÓWNUJ DWÓCH RÓŻNYCH FILMÓW!!! Odpowiadają za nie inni twórcy, mający inne podejście i wizję wyglądu swojego filmu. Na jednym ogień będzie razić w oczy, na innym nie będzie się różnić aż tak bardzo w stosunku do BD.

Wkleisz zdjęcie z info o odtwarzanym filmie?
Na PlayStation 4 i KS7000 z efektem HDR grałem w "Uncharted 4: Kres Złodzieja", 'Uncharted Zaginione Dziedzictwo", "Horizon Zero Dawn", " i "Infamous Second Son" i prawdziwy efekt HDR i taki efekt "łał' pojawił się dopiero po podłączeniu PS4 PRO do XE93 i odpaleniu "Horizon Zero Dawen". Kolega, z którym wtedy grałem stwierdził, że zwykły tv FHD i zwykła PS4 nadają się obecnie na śmietnik Wink
Ogólnie, byłem zadowolony z Samsunga, miał świetny pilot i system Tizen, ale dopiero po przesiadce na Sony zauważyłem w. opisane efekty, szczególnie HDR.
"Zwykła" PS4 i PS4 Pro wyświetlają taki sam HDR, różnica sprowadza się do - co zależy od twórców - wyższej rozdzielczości, dodatkowych efektów graficznych czy 60 fps.

Po raz trzeci ponawiam prośbę o wklejenie zdjęcia z info o odtwarzanym dysku.
(03-04-2018, 13:44)lis22 napisał(a): [ -> ]Na PlayStation 4 i KS7000 z efektem HDR ...prawdziwy efekt HDR i taki efekt "łał' pojawił się dopiero po podłączeniu PS4 PRO do XE93

Najpierw pisałeś o porównywaniu efektów na różnych filmach z UHD i BD oraz youtube teraz wychodzi że, porównujesz gry i to na różnych telewizorach. Z tego co widziałem korzystasz z forum hdtvpolska więc zakładam że, czytałeś testy obu telewizorów? Jest tam taki rozdział 'Jasność efektu HDR'. Porównaj sobie te wartości podane przy obu TV.
(03-04-2018, 14:03)Mierzwiak napisał(a): [ -> ]"Zwykła" PS4 i PS4 Pro wyświetlają taki sam HDR, różnica sprowadza się do - co zależy od twórców - wyższej rozdzielczości, dodatkowych efektów graficznych czy 60 fps.

Po raz trzeci ponawiam prośbę o wklejenie zdjęcia z info o odtwarzanym dysku.

O jakie konkretnie info Ci chodzi? Jakie dane? Gdzie mam znaleźć takie info? Chodzi o wyświetlacz odtwarzacza?

Skoro obraz z PS4 i z PS4 PRO w HDR jest taki sam, to dlaczego w.w. gry na KS7000 i zwykłej PS4 w trybie HDR były znacznie ciemniejsze, niż z wyłączonym trybem HDR, a na XE93 i PRO nie ma takiego efektu i obraz jest na prawdę jasny i efekt HDR rzuca się w oczy?

(03-04-2018, 14:24)Kirek napisał(a): [ -> ]Najpierw pisałeś o porównywaniu efektów na różnych filmach z UHD i BD oraz youtube teraz wychodzi że, porównujesz gry i to na różnych telewizorach. Z tego co widziałem korzystasz z forum hdtvpolska więc zakładam że, czytałeś testy obu telewizorów? Jest tam taki rozdział 'Jasność efektu HDR'. Porównaj sobie te wartości podane przy obu TV.

Proszę bardzo:

Samsung KS7000:

Cytat:Wyniki można zinterpretować w następujący sposób (na obecny czas):
350 cd/m2 – minimum, by w ogóle było widać, że jest to obraz z efektem HDR
351 – 500 cd/m2 – przedział w którym da się odczuć wyższą jasność i większą ilość detali w bielach, ale nie ma jeszcze przepaści względem treści SDR
501 – 750cd/m2 – zaczyna się robić przyjemnie, czuć, że obcujemy z nową jakością obrazu
751 – 1 000 cd/m2 – efekt HDR wyraźnie odczuwalny, ilość detali w jaskrawych polach jest bardzo duża
1 001 – 1 500 cd/m2 – efekt HDR w pełnej krasie, wywołujący efekt WOW >
1 500 cd/m2 – pieśń przyszłości, sam czekam na wyświetlacz, który będzie w stanie pokazać efekt HDR w takim wymiarze.

Jasności rzędu 450-550cd/m2 pozwalają poczuć nową jakość i większy realizm filmów. Nie są jednak one aż tak dobre, jak sugerowałaby maksymalna jasność, zmierzona na syntetycznej planszy, co poświadczał certyfikat. Nie są one też ponadprzeciętne na tle konkurencji. Telewizor z krawędziowym podświetleniem nie jest w stanie jednocześnie ściemnić i rozjaśnić sąsiadujących ze sobą obszarów. Telewizor najwidoczniej podejmuje decyzję, że lepiej będzie nieco ograniczyć jasność HDR by nie rozjaśnić nadmiernie czerni. Efekt HDR było zatem czuć, aczkolwiek miejscami pozostawał pewien niedosyt. Sprawdza się tu opinia, że jeśli oczekujemy efektów najwyższych lotów, to musimy wybierać najwyższe modele telewizorów, np. KS9500.
Źródło: https://hdtvpolska.com/samsung-ks7000-ue55ks7000-test-najtanszy-suhd-ultra-hd-premium/

Sony XE 9305:

Cytat:Wyniki jasności HDR na XE93 są wręcz… spektakularne! Są to najwyższe wartości jakie zanotowaliśmy na telewizorze z podświetleniem krawędziowym i w ścisłej czołówce najlepszych telewizorów do HDR (takich jak Panasonic DX900, czy Sony ZD9). Testowany wyświetlacz uzyskuje zatem średnią wartość na poziomie aż 1 100 nitów! Widać to, oj widać i to bardzo mocno. Sceny z HDR dosłownie wylewają się z ekranu i urzekają. Rzadko kiedy można oglądać tak dobry efekt! Żeby nie było jednak w samych superlatywach, to przyznać trzeba, że miejscami XE93 nie jest aż tak jasny jak procedura by sugerowała. W bezpośredniej konfrontacji z telewizorem OLED było kilka scen, gdzie ten drugi zapewniał jaśniejsze efekty. Taka już natura ekranów bez podświetlenia direct. Oferują one dużo, ale nie przez cały czas. Nie można więc powiedzieć, że XE93 może równać się z ZD9 pod kątem efektu HDR (ale to przecież nie te same półki cenowe!). Warto jednak podkreślić, że nawet w momentach, gdy łapał on „czkawkę”, to nadal jasność była wysoka, a efekt wyraźny. Coś pięknego.
Źródło: https://hdtvpolska.com/sony-xe93-test-kd-55xe9305-najwyzszy-model-led-lcd-4k-hdr-od-sony-z-dolby-vision/

Właśnie po lekturze testu na HDTV postanowiłem zakupić XE93.
Nie chodziło mi o cytowanie tylko o przeczytanie i zastanowienie się czy na ich podstawie możesz odpowiedzieć sobie na pytanie dlaczego na jednym z nich inaczej odbierasz efekt HDR niż na drugim bo chyba tego dotyczyła cała ostatnia dyskusja.