Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Format 4K/Ultra HD
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
(08-09-2016, 10:27)wolfman napisał(a): [ -> ]A o co chodzi w nowym sprzęcie? Będzie szybsza od poprzedniczki

Niby tak, ale już teraz wiadomo, że gry działające w 4K na tym całym "Pro" będą kastrowane z niektórych efektów. Przykładowo "Rise of the Tomb Raider" będzie miał 3 ustawienia graficzne:

1) 4K - tutaj gra zostanie pozbawiona niektórych efektów graficznych, żeby konsola mogła uciągnąć taką rozdzielczość
2) 1080p i 45-60 k/s - też będzie brakowało kilku efektów
3) 1080p i zablokowane 30k/s - tutaj gra będzie miała wszystkie efekty graficzne

To pokazuje, że konsola wcale nie będzie taka mocna, bo na PC 4K ma być w 30 k/s, ale z wszystkimi efektami graficznymi. Oni tylko podbiją rozdziałkę i nic więcej. HDR będzie też na starszym modelu, więc nowy model nie ma praktycznie sensu. Co innego, gdyby tworzyli gry pod 4K, ale na chwilę obecną mają być tylko podbite rozdzielczości, nic więcej. Zresztą, któryś z deweloperów wypowiadał się jakiś czas temu, że bebechy "Pro" nie będą w stanie zapewnić płynnego 4K i że będą musieli iść na jakieś ustępstwa (czyli ograniczanie efektów). Na chwilę obecną jedyne gry tworzone typowo w 4K są na Scorpio Microsoftu. Już teraz wielu twórców mówi, że zwykły Łan ich nie uciągnie. Mówiło się też, że "Pro" jest tylko po to, żeby uciągnąć VR, ale teraz okazuje się, że stare modele też dostaną VR. Tak więc ja naprawdę nie widzę sensu w tej nowej konsoli. I jeszcze w dodatku Slimke wypuszczają. Ktoś tam w Sony bardzo nie pomyślał. Brak napędy Ultra Blu-ray to już w ogóle pomyłka.

W sumie możne warto, przenieść te kilka postów do gier?
Kiedyś konsola kosztowała ps2-3 po ok 2400 , co było sporą kwotą i dawało niezły standard. Obecne ps4 kosztowało 2 koła, w przeliczeniu na pc kupujemy laptop - maszynę do pisania, albo stacjonarkę która będzie niewiele lepsza. Nie ma co liczyć na coś rewelacyjnego za takie pieniądze.
(23-05-2015, 13:43)Jaszczomp89 napisał(a): [ -> ]- nie będzie wsparcia dla 4K 3D,
Czy ta informacja nadal jest aktualna? Z obecnie dostępnych wydań nie znalazłem żadnego w 3D a dołączane płyty BD też są tylko w 2D.
Na dzień dzisiejszy nie istnieje coś takiego jak 4K 3D w specyfikacji UHD BD, może kiedyś się to zmieni.

Do wydań UHD BD są dołączane płyty 3D BD - zależy od konkretnego filmu.
Np. http://www.blu-ray.com/movies/Ghostbusters-4K-and-3D-Blu-ray/158499/
Na okładce "Człowieka ze stali" w wersji 4K jest chyba błąd, bo jest wzmianka o 4 godzinach dodatków. Niby jest dostępny komentarz Snydera, który był w wydaniu USA, a po specyfikacji widać, że płyty te same co wcześniej. Ktoś może potwierdzić, że tego dodatku brak i że to faktycznie błąd na okładce?
Z recenzji "Ghostbusters" (2016):

Cytat:The bad news is that Sony has once again decided to favor the "premium" status of its UHD line at the expense of its bread-and-butter 1080p Blu-ray audience by refusing to bring over the enhanced Atmos soundtrack from the pricier release. It would be nice if Sony could go even that half-extra mile and bump up to 7.1, but alas. The good news is that the included DTS-HD Master Audio 5.1 lossless soundtrack is still fantastic.

Czyzby pierwsze objawy sytuacji analogicznej do tej, która miała miejsce z DVD, gdy Blu-ray wystartował?
Było już trochę tego - Deadpool, 5th Wave, Risen... na razie to odosobnione przypadki (chociaż u Sony i Foxa to już praktycznie standard z Atmosem tylko na płycie UHD), zobaczymy jak będzie z czasem.

edit: Nie wiem czy wiecie, ale w USA aktualnie na nośniku lepiej sprzedają się filmy UHD BD niż 3D BD.
Dobra, nie jest to jakieś wielkie osiągnięcie biorąc pod uwagę, że zdecydowana większość osób ma wyjebkę na domowe 3D, ale jak na nieco ponad pół roku istnienia formatu UHD BD myślę, że jest to niezła i niespodziewana rzecz.

W sporej mierze dzięki UHD BD udało się też przystopować spadek sprzedaży filmów Blu-ray w USA (ok, Star Wars VII też miało w tym swój udział Wink ). Póki co po 3 kwartałach w tym roku jest to +9% w stosunku do tego samego okresu roku poprzedniego (BD, 3D BD oraz UHD BD liczone jako całość) . Dla przykładu 2015r. zamknął się w -4.6% a 2014r. -8%
Może Amerykanie odkryli , że rip blu ray 2gb w 1080p pobrany z Zatoki piratów wygląda trochę gorzej Wink.
Dobre wieści odnośnie konsoli Xbox One S:
http://www.avsforum.com/dolby-atmos-on-the-xbox-one-s-coming-soon/

Użytkownik usunięty64562

Post usunięty