Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Format 4K/Ultra HD
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
(05-01-2018, 21:24)Mierzwiak napisał(a): [ -> ]No i Blade Runner 2049.

Blade Runner 2049 z potwierdzonym DV na razie widziałem od Sony. Od WB póki co okładka nie wskazuje na obecność DV, co jednak nie przesądza sprawy, że faktycznie go nie będzie w wydaniu USA.

Cytat:Zacznijmy od tego, że specyfikacja UHD BD na ten moment nie zawiera czegoś takiego jak HDR10+ Smile

True, ale to się zmieni Smile

Patrz komunikat prasowy -> https://news.samsung.com/global/20th-century-fox-panasonic-and-samsung-gain-momentum-for-best-possible-tv-viewing-experience-with-hdr10-technology

Cytat:In addition, Ultra HD Blu-ray metadata generation tools have been developed with third parties and will soon be available for content creators enabling Ultra HD Blu-ray players to enter the market. Details on the content transfer and interface format for the content creation pipeline will also be released shortly.
Spójrzcie ile filmów Warnera dostępnych jest w Dolby Vision na iTunes:

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1505495519

Swoją drogą gdzie wydanie UHD Gorączki Manna? Sad
DV na UHD BD dopiero się rozkręca, mam przynajmniej taką nadzieję Smile

W pełni dopracowany soft do authoringu DV dla UHD BD niedawno się pojawił, poza tym tylko jedno studio authoringowe obskakiwało te wszystkie płytki w DV (zmieniło się to począwszy od Transów).
Mam nadzieję, że Warner (Disney też mógłby w końcu ruszyć dupsko) w związku z tym w końcu się rozbryka z DV jeśli chodzi o UHD BD.
(05-01-2018, 19:36)misfit napisał(a): [ -> ]Miałem różne kable, od takich po ~100 zł za metr do chińczyków za kilka złotych. Wnioski identyczne z tym o czym pisze i udowadnia Maciek w swoim artykule, czyli nigdy nie spotkałem się z sytuacją aby pomiędzy prawidłowo wykonanymi kablami HDMI były jakieś różnice w postrzeganiu kolorków, kontrastu, ostrości obrazu, itd. itp.

To rozsądna wypowiedź i nie wyklucza mojej (szczególnie biorąc pod uwagę wytłuszczone przez Ciebie wyrazy). Wink
Dodatkowe kable Aurum kupiłem rozmyślnie. Mam nadzieję, że nie będę już musiał więcej eksperymentować.
To mamy zapowiedź pierwszego odtwarzacza UHD Blu-ray z obsługą HDR10+ od Panasonica.

UB820 będzie posiadał obsługę HDR10/HDR10+ oraz co ciekawe Dolby Vision pomimo tego, że Panas nie ma w planach żadnego wyświetlacza w tym formacie.
UB420 będzie posiadał obsługę HDR10/HDR10+
UB330 oraz UB320 - HDR10.

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1515296844
Zastanawiałem się gdzie zamieścić swoje pytania. Ostatecznie uznałem, że tu jest dobre miejsce. Chyba poniższa sprawa była już dyskutowana (?), niemniej spróbuję pewne kwestie doprecyzować...

Kilka lat temu na forum Kino Polska broniąc krążków BD napisałem, że internet nie jest w stanie zaoferować lepszej jakości. Wrzuciłem tam jakieś fachowe analizy z zrzutami. Jak to wygląda dziś? Pytania kieruję do osób korzystających z określonych kanałów internetowych.

1. Czy przy braku zakłóceń podczas transferu danych można obejrzeć / kupić i ściągnąć film w jakości dorównującej stricte Full HD BD?

2. A co z materiałami UHD?

Niedawno rozmawiałem z kumplem, który przestał kupować płyty. Stwierdził, że zadowala go jakość z internetu. Prawdopodobnie chodziło o Netflix lub inną płatną wypożyczalnię.
Biorąc pod uwagę bardzo dobrą jakość remuxów jakie się pojawiają w internetach HD i UHD, to raczej faktycznie wszystko idzie w tym kierunku...
(22-01-2018, 20:52)accept2 napisał(a): [ -> ]serio jeszcze kupujecie blu raye? Teraz to tylko 4k.

Które w wielu przypadkach nie jest 4K tylko upscalem z 2K (wszystko z CGI, na przykład)? I które nie robi żadnej różnicy jeśli nie ogląda się na telewizorze +50 cali? Tongue Tak, to miałoby sens.

Nie zamierzam się przenosić na UHD, Blu-ray mi wystarcza. Wyższa rozdzielczość, HDRy i inne nowe bzdety mnie do tego nie przekonają, jedynie mogą nowe remastery filmów, których nie wypuszczają - choć mogliby - na zwykłym Blu-ray (patrz, TDK). Ale to może za 5-10 lat, a wtedy okaże się, że wymyślą jeszcze nowszy nośnik i już się nie będzie opłacało. Dlatego Blu-ray FTW.
Nazywać HDR bzdetem może tylko ktoś kto nie widział tego na oczy Smile
On dopiero od nie dawna doszedł do wniosku że zamawianie filmów z zagranicy to coś dobrego, więc trzeba brać poprawkę na nieogar w tym temacie Wink