Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Format 4K/Ultra HD
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
To nie jest wg. mnie najbardziej fortunne pytanie, bo odpowiedź może wywołać konfuzję. Gdybyś zapytał o coś bardziej obiektywnego, np. ktore z filmów, w mojej ocenie wypadły najlepiej pod względem PQ i dlaczego, nie mialbym kłopotu z odpowiedzią, która byłaby dla wszystkich zrozumiała, a przy tym być może pomocna. Natomiast w tym przypadku, sprowadza sie do do osobistych preferencji, ograniczen sprzetu i doswiadczeń, które są różne w przypadku poszczególnych widzów.
O ile posród produkcji telewizyjnych, jest dla mnie jeden krol - Grand Tour (Amazon), o tyle w kwestii pełnometrażowych filmów fabularnych, moja ocena i afekcja HDR (i WCG) ewoluowała wraz z kolejno oglądanymi tytułami. Od razu napiszę, że nigdy nie imponowaly mi "mocne latarki", choc akurat przywołany Pacific Rim robi bardzo dobre wrażenie wizualne.
Jestem zorientowany na naturalny obraz, wiec praktycznie w każdym filmie UHD HDR mozna znalezc sceny które mogą poszczycić się przewagą nad wersją SDR. Innymi słowy dostrzegam oślepiające rozbłyski, lsnienie chromów , detale w jasnych, dotychczas clipowanych partiach, ale najbardziej pasuje mi naturalnie wygladające swiatlo i color volume nieosiagalny, czy nieobecny w SDR.
Przywołując z pamięci honourable mentions: Life of Pi, Lucy, Great Gathsby, Everest, Lone Surivour, czy ostatni Startrek, osobistą palmę pierszeństwa przyznaje takim produkcjom jak Revenant, czy Planet Earth 2, choć HDR nie jest w nich tak wyżyłowany jak w innych filmach. Jednak obraz wyglada naturalnie, lub takim sie wydaje.
Dlatego wyczekuje Dolby Vision.
Niestey pierwszy dysk z DV, zapowiada się z animacją.
http://www.hdtvtest.co.uk/news/dv-bd-201703284449.htm
(28-03-2017, 10:54)Gieferg napisał(a): [ -> ]Oglądałem wczoraj na wystawie sklepowej 70 calowy TV na którym prezentowano porównania materiału bez HDR / z HDRem. Niestety nic ciekawego z nich nie wynikało - materiał bez HDR wyglądał jakby ktoś specjalnie go przygasił obniżając kontrast i saturację, natomiast ten z HDRem wyglądał przy nim jak - ustawiony jak należy, czyli tez nic nadzwyczjnego.
Jeśli widzieliśmy to samo, to tam bardzo małymi literkami w którymś rogu napisane jest, że to tylko symulacja Smile I to symulacja żenująca, bo obraz SDR wygląda tak jak opisujesz, co jest o tyle śmiechu warte, że dookoła stoją przecież telewizory wyświetlające SDR i nie wygląda to tak tragicznie, więc nie wiem kogo chcą nabrać Smile
Nie zauważyłem napisu, ale były to fotki z jakąś babeczką w różnych pomieszczeniach.
Dziś miałem wolne, więc odwiedziłem tutejszy MM, na moją prośbę w "małej sali kinowej" zapuścili Revenant na Samsung UE65KS8000. Wyglądało to naprawdę bajecznie. Pomijając aspekty techniczne, bo każdy je w necie znajdzie to wg mojej opinii różnica jest między blu a uhd jest od razu odczuwalna. Na jakim sprzęcie sam testowałeś - Nie_zbieram_ale_lubie. Z jakim pq?
Panasonic 65dx902 oraz Samsung 55KS7000
(29-03-2017, 10:21)Nie_zbieram_ale_lubie napisał(a): [ -> ]To nie jest wg. mnie najbardziej fortunne pytanie, bo odpowiedź może wywołać konfuzję. Gdybyś zapytał o coś bardziej obiektywnego, np. ktore z filmów, w mojej ocenie wypadły najlepiej pod względem PQ i dlaczego, nie mialbym kłopotu z odpowiedzią, która byłaby dla wszystkich zrozumiała, a przy tym być może pomocna. Natomiast w tym przypadku, sprowadza sie do do osobistych preferencji, ograniczen sprzetu i doswiadczeń, które są różne w przypadku poszczególnych widzów.
Masz racje pytanie było dość niefortunnie sformułowane, aczkolwiek udzieliłeś dokładnie takiej odpowiedzi o jaką mi chodziło. Ja również nie jestem fanem stosowania HDRu jedynie w celu wypalenia widzowi oczu, a wręcz przeciwnie, oczekuję poprawy jakości obrazu poprzez HDR i WCG. Zgadzam się z tym, że świetnie techniki te były wykorzystane w Revenant i Planet Earth II - najlepiej z filmów które widziałem, później jest Life of Pi, które również zrobiło na mnie wrażenie. Pozostałych wymienionych nie widziałem w UltraHD, aczkolwiek czekają na swoją kolej.

Użytkownik usunięty64562

Post usunięty
Na pewno ? Screeny raczej pachną jakimś rekompresowanym przechwytem, a nie 1:1 - rozdziałka 3084x2076 zamiast 3840x2160, widać też ewidentnie, że są przekonwertowane do rec.709.
Wygląda na to że chyba w końcu sie udało
przechwycone wszystkie scieżki audio i napisy,nie podkładki z bluray jak dotychczas Smile
(03-05-2017, 12:32)poral napisał(a): [ -> ][Obrazek: 579a6fb08f84626d3e11fcdfb9e0cffb_500.jpg]

Mamy pierwszy odblokowany film 4K Ultra-HD Smurfs 2 (53,30 GB)

http://www.imagebam.com/image/2d43ae545553428 4K Ultra-HD
http://www.imagebam.com/image/8a9ee5545553968 Blu-ray

W sensie, że nie ma blokady regionalnej? A to nie miało być tak, że wg specyfikacji 4K UHD Blu-ray znoszona jest regionalizacja w ogóle?