Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Z cyklu "wysyłka itemka z USA pocztą vs kurier".

DHLem paczka przyszła w 6 dni z tego 2 to był weekend. Tymczasem USPS... Big Grin

https://i.imgur.com/hoxtidy.jpg

Sprawdziłem sobie. Pociąg z Austin TX do Chicago IL jedzie trochę ponad 1 dzień. Także nawet biorąc pod uwagę, że paczka musiała przejść przez huby i sortownie, to dajmy nawet tydzień na przeprocesowanie paczki... ale 3 tygodnie?! Tylko dla cierpliwych Wink
Heh, Amazon właśnie przebił sam siebie - dostałem dzisiaj wielkie pudło wypełnione papierem, pod którym smacznie spał... jeden amaray xD Wysyłka PP.
Lepsze wielkie pudło na jeden amaray niż te pseudo koperty z luźnymi uszami, które wyłażą ze środka i gubią zawartość przesyłki.
Do mnie dzisiaj przyszło średnie pudło z włoskiego amazona - a w nim brakuje trzech zamówionych filmów. Do paczki na pewno nikt się nie dobierał więc musieli namieszać podczas pakowania w magazynie.
Uwielbiam takie akcje.

EDIT: Jak to jest z pre-orderami na fnac.com - kasę pobierają w momencie złożenia zamówienia czy może w okolicach premiery ? Paypal jakby co...
Mi najpierw autoryzowali siano na paypal w momencie zamówienia a w dniu wysyłki je ostatecznie zaksięgowali.
Mi póki co nic nie wzięli, a przy zamówieniu mam na czerwono napisik "Cliquer ici pour modifier votre moyen de paiement et payer votre facture".
Więc wolę się dopytać czy tak jest ok przy pre-orderach, bo jeśli okaże się w okolicach premiery, że były problemy z płatnością i w międzyczasie film się wyprzeda to się lekko wkurwię Wink
Coś chyba jest nie tak, bo właśnie autoryzacja pay pal na pre orderze Ligi ostatecznie pomyślnie rozpoczęła realizację mojego zamówienia.
(21-05-2021, 13:41)misfit napisał(a): [ -> ]Przy okazji mogę polecić francuski sklepik fnac.com - dwa razy u nich zamawiałem i za każdym razem wysyłka była tego samego dnia od złożenia zamówienia. Paczki idą przez chronopost, a u nas dostarcza toto DPD po ok 3-4 dniach od wysyłki. Amazon może się wypchać z tymi swoimi ograniczeniami na nowości dla zagraniczniaków.


Potwierdzam wszystko szybko i sprawnie. Zapłacone pay-pal za pre-order Ligi Sprawiedliwości 25.05, następnie 06.06 wysyłka Chornpostem - DPD >> tracking na track-your-parcel . Film zawitał dzisiaj rano w pancernym kartoniku podobnym do tych na steelbooki od zavvi tylko dwa razy większy. Naprawdę musiałby ktoś umyślnie skatować taką przesyłkę aby doszło do jakiegokolwiek uszkodzenia. Tak więc tak jak kolega misfit polecam Fnac.com.
A ile tam sobie życzą za wysyłkę do Polski? Bo nie mogę znaleźć informacji. Rozważam trochę zakup tych francuskich wydań Kurosawy. Smile
U mnie jest to 4,10 EUR za 1 film, i dodatkowe 0,30 EUR za każdy następny.

Często mi też przysyłają oferty na karty podarunkowe 50 EUR + 10 EUR w gratisie. Tylko trzeba się spieszyć bo szybko znikają.