Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Czyli teraz albo przerzucić się całkiem na amazony, albo zamiast na filmy odkładać kasę na cło i opłaty PP. Fantastycznie.
Trzy paczki z Australii, jedna z Kanady, jedna z zavvi i co najmniej jedna rzecz, którą chciałem u nich zamówić jak pojawi się na magazynie. Aź się boję ile te zakupy "po taniości" ostatecznie będą kosztować. Coś czuję, że za granicą zacznie się sezon ogórkowy i spamowanie skrzynek mailowych okazjami w stylu "tak dawno nie robiłeś u nas zakupów, tęsknimy- oto kod rabatowy 10%"...
Od biedy został nam ten Amazon UK (+ sklepik Arrow i kilka innych, które nie lecą sobie w kulki i odliczają UK VAT) i byłoby ok gdyby nie to, że Amazon robi ograniczenia przy sporej części pre-orderów nie pozwalając na złożenie zamówienia pod adresy UE - w niektórych przypadkach nawet w dniu premiery (i długo później) cały czas jest to ograniczenie.

Trochę dziwi mnie, że base.com działa teraz tylko na terenie UK - odliczali UK VAT, koszty wysyłki do PL też nie były zbyt wygórowane... mogła to być sensowna alternatywa dla zavvi od lipca. Zgaduję, że w ostatnich dniach dostali wiele zgłoszeń z pretensjami od nieświadomych klientów (a trzeba wiedzieć, że ta opłata od zgłoszenia celnego w innych krajach bywa wyższa, duuużo wyższa) i postanowili to co postanowili.
@mistif znajdz sobie w generatorze adres z UK i zamawiaj preordery na ten adres, a gdy będzie już możliwość wysyłki do Polski wtedy zmienisz. Ja tak robię i nie mam z tym problemu Wink
(09-07-2021, 19:23)MiMiK napisał(a): [ -> ]nadany w Szwecji zakupiony w czerwcu na ebay-u i musiał zapłacić oczywiście 8,50zł za rzekome "przedstawienie przesyłki do oclenia" oraz 23% VAT-u. Na pytanie jaki VAT skoro Szwecja jest w UE nikt w PP nie jest w stanie odpowiedzieć. Ba nawet nie wiedzą czy to jest w ogóle VAT.
Ten opis sugeruje, że jak to zwykle bywa, personel nie został przeszkolony z nowego prawa. Dostali pewnie wytyczne typu 'jeżeli przesyłka jest z zagranicy to pobieraj 8,50 PLN i dolicz 23%'. Zapowiada się niezły chaos, ale jeżeli tak rzeczywiście to działa i będą ten mechanizm stosować do każdej przesyłki to jest szansa, że w końcu ktoś się wkurwi, zostanie to nagłośnione i to ogarną.
Dziel - jest to jakiś pomysł, tylko trzeba pamiętać aby w danym momencie zmienić ten adres lub anulować zamówienie gdy pre-order w okolicach premiery wciąż będzie niedostępny pod adres PL.
No i najlepiej w takich przypadkach nie trzymać kasy na koncie tylko zasilać je w razie potrzeby Smile

Myślałem nad True Romance czy nie anulować zamówienia w sklepiku Arrow - z Amazona byłoby taniej o kilka funtów + nie byłoby tej opłaty 8,50, ale nie będę ryzykować bo równie dobrze to ograniczenie pod adres PL może cały czas pozostać (tak jak to ma miejsce choćby w przypadku Battle Royale), a jak anuluję w sklepiku Arrow to ponownie już nie zamówię bo jest wyprzedany.
(08-07-2021, 12:17)Mister Tadeo napisał(a): [ -> ]Dopłacić brakujące 3% i 8,5 zł dla Poczty, czyli jakieś 12 zł dla przesyłki o wartości 100 zł
A w jaki sposób jest ta dopłata egzekwowana? Listonosz prosi o kasę, czy dostajemy awizo i trzeba odebrać paczuszkę w urzędzie pocztowym i tam zapłacić ile trzeba? Czy poczta ma prawo otworzyć taką paczkę i sprawdzić, czy zawartość odpowiada deklaracji na naklejce?

(10-07-2021, 09:12)truvneeck napisał(a): [ -> ]Coś czuję, że za granicą zacznie się sezon ogórkowy i spamowanie skrzynek mailowych okazjami w stylu "tak dawno nie robiłeś u nas zakupów, tęsknimy- oto kod rabatowy 10%"...
Obstawiam, że pierwsze będzie zavvi.
(10-07-2021, 06:29)misfit napisał(a): [ -> ]Wałkowaliśmy to już wielokrotnie - gdyby zavvi należało do systemu IOSS to przy checkoucie widziałbyś ceny sklepowe powiększone o 3% (różnica między UK i PL VAT). Tak nie jest.
To, że zaavi nie korzysta z IOSSa to raczej pewne. Ale czy zaczną?
Co do różnicy którą podajesz to ja poproszę o jakieś linki do przepisów/ustaw żebym mógł sobie poczytać.

(10-07-2021, 06:29)misfit napisał(a): [ -> ]Do tego ten sklepik jest na tyle bezczelny, że jawnie okłamuje swoich kupujących na swojej stronie o wysyłce większości produktów z magazynów w UE - wciąż prawie wszystko idzie z Guernsey.
Z tego co czytałem to z Guernsey (nie jest częścią UK ani UE i są traktowani jako wyjątek wg. przepisów UE sprzed 1 lipca 2021) wysyłają głownie steelbooki a slipcase z Hiszpanii. Co do reszty produktów to się nie wypowiem bo nic innego nigdy od nich nie zamawiałem.
Na pewno mają magazyn w PL w okolicach Błoni Wrocławskich (tam gdzie ma swoje dwa magazyny amazon Wink ) ale co z niego wysyłają i dokąd to nie wiem.

(10-07-2021, 06:29)misfit napisał(a): [ -> ]Scam sklepik dla kupujących spoza UK i tyle w temacie.
Niezły mi "sklepik":
https://en.wikipedia.org/wiki/Zavvi_(retailer)
https://en.wikipedia.org/wiki/The_Hut_Group
https://craft.co/zavvi/metrics

U mnie na razie idzie jedna przesyłka z zavvi (looper) więc zobaczymy ja kto będzie. Na razie pre-ordery i tak są ustawione na kartę revolutu na której prawie nic nie ma więc w każdej chwili mogę napisać papa i cancel Wink Aktualnie najbardziej zależy mi na wypasionym wydaniu Diuny (ew. ghost in the shell oraz labyrinth których nie znalazłem gdzie indziej) którą zapewne wyślą z Hiszpanii.
GITS akurat znam sklep, gdzie można kupić o pomniejszony VAT dla UK i z taką samą wysyłką.
(10-07-2021, 18:04)sebas napisał(a): [ -> ]Mister Tadeo napisał(a):
Dopłacić brakujące 3% i 8,5 zł dla Poczty, czyli jakieś 12 zł dla przesyłki o wartości 100 zł

A w jaki sposób jest ta dopłata egzekwowana? Listonosz prosi o kasę, czy dostajemy awizo i trzeba odebrać paczuszkę w urzędzie pocztowym i tam zapłacić ile trzeba? Czy poczta ma prawo otworzyć taką paczkę i sprawdzić, czy zawartość odpowiada deklaracji na naklejce?

Listonosz mnie zastał w domu - zapłaciłem i pokwitowałem odbiór paczki podpisem na tablecie. Jakby mnie nie było, przesyłka zostałaby awizowana. Poprosiłem o potwierdzenie zapłaty (żeby mieć dowód, gdy będę pisał do sklepu o zwrot VAT), bo nic takiego nie otrzymałem (wszystko przez ten tablet). Pani listonoszka przyniosła kwit następnego dnia razem z innymi listami.
A czy poczta może otworzyć paczkę? Nie mam pojęcia.
Oczywiście, że mogą otworzyć. Jak podejrzewają, że paczka jest warta więcej niż zadeklarowano mogą też poprosić o dowody zakupu, tak jak dotąd to było przy zakupach z Chin.