Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cytat:dwa dni z rzędu szykują status na paczce, że jest przygotowana do doręczenia a nic z tego nie wynika.
Ostatnio są jakieś opóźnienia ze względu na warunki pogodowe. Mam sporo paczek w obiegu od dwóch tygodni i wszystko idzie wolniej niż zwykle.
@Gieferg

Jeśli wysyłkę realizuje Amazon, to teoretycznie nie powinno być żadnej dopłaty. Jeśli nie, to już gorzej. Dodatkowo zobacz czy na ostatnim etapie tuż przed złożeniem zamówienia wyświetla się informacja, że kwota do zapłaty zawiera VAT, podejrzewam, że nie, wtedy najpewniej będziesz mieć do zapłaty 8,50 zł dla poczty plus 23% wartości produktu jaką umieszczą na paczce.
Jak zamówiłem Malenę z Australii, obawiałem się, że będzie cło, ale ostatecznie było tylko to 8,50 do dopłaty
No nic, chyba się wstrzymam, przed świętami i tak nie lubię zamawiać z miejsc, z których długo idzie przesyłka.

EDIT: od wczoraj cena poszła 40 zeta w górę, więc na pewno się wstrzymam Tongue
(29-11-2023, 04:20)Gieferg napisał(a): [ -> ]Jeśli kupuję coś na Amazon.de, ale mam adnotację:

Sprzedawca: RAREWAVES USA

To czego się można spodziewać w kwestii dodatkowych opłat?
Z amazon nie płaciłem dodatkowo, a z ich sklepu już tak . Płyty włożyli do dwóch kopert i 2 razy po 8,50zł.
(29-11-2023, 17:01)Grievous napisał(a): [ -> ]Ostatnio są jakieś opóźnienia ze względu na warunki pogodowe. Mam sporo paczek w obiegu od dwóch tygodni i wszystko idzie wolniej niż zwykle.
Noż kur... Już dwie paczki stoją mi na głównym magazynie ze statusem przygotowane do doręczenia i nic się z tym nie dzieje... Pierwsza od trzech dni tylko podbija ten status a druga zalega od dziś. Poczta Polska pier ..
Otrzymałem w ubiegłym tygodniu fakturę od FedExu. Sprawa dotyczy przesyłki od VinegarS. Z tego co zrozumiałem, wartość w 6USD za 2 filmy blu-ray nie spodobała się celnikom, więc wpisali "wartość statystyczną" 194PLN i od tego policzyli VAT, + doszły jeszcze opłaty operacyjne no i razem do zapłaty 73,29PLN. Przesyłkę już dostałem już dawno temu, teraz według nr śledzenia "opóźniona". Ktoś miał podobną sytuację?
Ile faktycznie była warta przesyłka? Masz dowód na to, że rzeczywiście było to $6?
No nie, było razem z wysyłką 75.09 USD, ale nie wiem jak to zadeklarowali. Wygląda na to że po 3USD za płytę. Dziwi mnie to, że przesyłkę już dawno mam, a teraz przyszła faktura do zapłaty.
Nigdy nie miałem takiej sytuacji i nie chcę Ci doradzać, bo to się może źle skończyć Wink
Ale jeśli jesteś na 100% pewny, że to dotyczy przesyłki, którą już dostałeś, a nie jakiejś innej w drodze, o której zapomniałeś, to wygląda na to, że mają tam u siebie bajzel. Nie słyszałem, żeby opłaty zgłaszali po doręczeniu przesyłki - zwykle to jest wraz z doręczeniem, albo właśnie przed i od ich uregulowania uzależniają samo doręczenie.
Na pewno razem z fakturą dostałeś jakieś pismo przewodnie i tam napisali, jakie są konsekwencje, jeśli nie zapłacisz. Zwrot do nadawcy?
Jeśli nie napisali, zadzwoń na infolinię i zapytaj, ale nie mów, że przesyłkę dawno już dostałeś.
Czy komuś jeszcze nie wysłali Hakera i/lub Miami Vice? Smile