Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Śledzenie DPD nie działa dopóki paczka nie będzie na terenie PL.

A jak statusy paczki wyświetlane bezpośrednio na amazonie?
Z Amazon.com jak wygląda sytuacja z dodatkowymi opłatami?
Od pięciu lat niczego tam nie kupiłem.
Nic ponadto, co naliczają w koszyku. Czyli VAT od produktu i wysyłki. O ile nie robisz zakupów za ponad 150 euro (chyba), bo wtedy dochodzi cło.
Amazon zrezygnował z wyświetlania zmian cenowych w koszyku, czy to znowu u mnie coś nie działa?
Nie zrezygnował - u mnie działa.

Przy okazji zapytam o filmy w dystrybucji USA kupowane w sklepiku Arrow - czym wysyłają i jaki jest mniej więcej czas oczekiwania do PL?
FedEx to tragedia - ostrzegam przed tą firmą.
Czekam na przesyłkę z USA od Vinegar Syndrome z filmem "eXistenZ". Koszt wysyłki to 80zł!!!
Obecnie paczka utknęła w warszawskim urzędzie celnym.
Fedex zażądał takich to dokumentów: oświadczenie o wrtości przedmiotu, pełnomocnictwo do działania, (te dwa druki mają przygotowane), potwierdzenie płatności i potwierdzenie transakcji internetowej.
Po pierwszym mailu ich olałem, ale dzisiaj dostałem ponownie wezwanie i ostrzeżenie, że zaczną naliczać opłatę za magazynowanie przesyłki, a po 5 dniach odeślą ją do nadawcy.
Normalnie bym odpuścił, ale UHD "eXistenZ" to limitka, która już się rozeszła.
Wysłałem im ten komplet papierów i teraz czekam na ile mnie skasują.
Setki zamówień z całego świata i nigdy nic podobnego mnie nie spotkało.
Albo rzeczywiście "FedEx to tragedia", albo Vinegar Syndrome nawalił i nie udostępnił im dokumentacji - tj. przede wszystkim deklaracji celnej. Bo przewoźnik musi skądś mieć te informacje zanim przedstawi przesyłkę do odprawy celnej. Dostaniesz paczkę, to będziesz wiedział, czy deklaracja celna na niej jest.
A jeśli przewoźnik nie ma tych danych od nadawcy albo uważają, że są niepoprawne, to pyta odbiorcę. Nie raz miałem taką sytuację z PP.

Generalnie przy zakupach spoza EOG ze sklepów innych niż Amazon (mam na myśli wysyłkę realizowaną przez Amazon, a nie jakiś sklepik, który się pod nich podpiął), to zawsze jest jakieś ryzyko, że po drodze pojawią się niespodzianki kosztowe.
Sklepik dystrybutora Vinegar nie nalicza polskiego vatu przy checkoucie, więc ewentualny wcześniejszy brak opłat od strony kuriera traktowałbym w kategoriach szczęścia, czy raczej czyjegoś niedopatrzenia.

Przy okazji podzielę się doświadczeniem z ostatnim zamówieniem z australijskiego jbhifi. Tak jak wcześniej pisałem, po raz pierwszy otrzymałem nr. do śledzenia przesyłki, która ogólnie dotarła dość szybko jak na ichniejsze standardy, bo po 4 tygodniach - z czego 3 tygodnie paczka przeleżała na lotnisku w Melbourne. Oczywiście przy odbiorze trzeba było dopłacić vacik + haracz dla PP, ale to standard.
(23-01-2024, 23:40)Redrum napisał(a): [ -> ]FedEx to tragedia - ostrzegam przed tą firmą.
Czekam na przesyłkę z USA od Vinegar Syndrome z filmem "eXistenZ". Koszt wysyłki to 80zł!!!
Obecnie paczka utknęła w warszawskim urzędzie celnym.

Współczuję, zwłaszcza że też zamawiałem ten film niedawno i do mnie przyszło bez żadnych problemów, nawet miałem w tym temacie napisać, że FedEx nie jest taki zły itp.

W 2023 roku miałem dwie przesyłki od VS z kilkoma filmami:
Pierwsza wysłana 29-09-2023 dotarła 5-10-2023, druga wysłana 19-12-2023 dotarła do mnie 29-12-2023.

Żadnych dopłat, w warszawskim urzędzie celnym stały tylko kilka godzin.
Moim zdaniem to wina sklepu, że zabrakło jakiś informacji na paczce.
"eXistenZ" zamawiał też Mefisto, ciekawe jak było w jego przypadku, może przy większych paczkach bardziej się starają  Tongue

U mnie najgorzej wypada UPS, a to z tego względu, że w ogóle nie informują o spodziewanej dostawie, kurier też nie dzwoni jak nie zastanie odbiorcy w domu, o ile w ogóle się fatyguje pod adres, bo mam pewne wątpliwości  Tongue