Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Wysłałem maila, na razie czekam na odpowiedź. Tak czy siak mojej paczki jeszcze nie ma na terenie Europy.
Do mnie zadzwonili i wygląda to tak, że tylko sklep ma prawo zmienić adres odbiorcy przesyłki i mają u siebie w USA nadać na poczcie i przesłać poczcie polskiej jakiś druk CN 17.
(19-10-2023, 13:26)misfit napisał(a): [ -> ]Strach obecnie kupować cokolwiek ze sklepiku dystrybutorów UK, bo ewidentnie są jakieś problemy z ogarnianiem IOSSa...
Nawet nie strasz bo właśnie w drodze mam swoją pierwszą paczkę od Arrow.
Rozumiem, że w razie czego trzeba zapłacić na poczcie tak aby dostać fakturę i zgłosić się z tym do sklepu?
Arrow bez problemu akurat. Tylko zwykła opłata pocztowa.
(16-10-2023, 14:42)misfit napisał(a): [ -> ]
(10-10-2023, 07:40)kulcikriu napisał(a): [ -> ]Dowiedziałem się, że podobno była awaria i Royal Mail miał problem z obsługą IOSS.

Chyba na to samo trafiłem, tyle że ze sklepiku Eureki. Do zapłaty poza haraczem był też vacik. Trzeba będzie przetestować support Eureki...

Kontynuując wątek podwójnie zapłaconego vatu, napisałem w tej sprawie do Eureki, przy okazji załączając dowód zapłaty od PP i przeliczyłem im ile to będzie do zwrotu w funtach (8,50 zł im podarowałem Tongue ). Następnego dnia odpisali mi:

Cytat:Unfortunately you should not have paid any VAT as it has been pre-paid by us and you should have challenged this.

We will now have to seek a refund for the VAT paid.

Zakwetionować cokolwiek postanowionego przez PP? Dobre, dobre... Wink
Tak czy owak dostałem informację o zwrocie we wnioskowanej przeze mnie kwocie £9, a 24h później kasa pojawiła się na koncie w Revolucie, więc skończyło się wszystko dobrze.
Podejrzewam, że jednak z supportem Arrow czy Rarewaves już tak łatwo by nie poszło Big Grin Big Grin
(17-10-2023, 10:33)piti198 napisał(a): [ -> ]@Mierzewiak i co w końcu z Twoją paczką? Bo do mnie wczoraj wieczorem dzwoniła ta pierwsza babka, że mają podjąć decyzję w mojej sprawie i dziś do mnie zadzwonią.
Moja doszła bez problemu - Marketplace Japan wymienili w adresie aż 3 razy (lol) ale była ulica, numer mieszkania i kod pocztowy więc dotarła. A Twoja w końcu jak?
Napisałem do wowhd to co mi kazali z tego WER Lublin i dalej nic, nie mam żadnych wiadomości. W sumie to nie sprawdzałem statusu paczki.
Czy Arrow pobiera od razu za preordery?

EDIT: nie pobiera.
Co jest z BFI? Dostałem przesyłkę, ale trzeba było dopłacić kasę poza haraczem dla poczty.
Nie powiem, zaimponował mi ostatnio amerykański amazon, bo dostałem przesyłkę w paczce z poduszkami zamiast w standardowej bida kopercie. Więc jak chcą to potrafią.