Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Ale Amazon to sprzedaje (sprzedawał) czy tylko przez pośredników? Pytam bo przy Amazon Price jest - czyli tak jakby nie sprzedaje (lub nie ma na stanie) tego w ogóle, tylko jest pośrednikiem (a sprzedaje filmnight). Natomiast u kumpla przy tym samym sprzedawcy (filmnight dzisiaj sprawdzał i pisał czy bym mu nie zamówił) jest że na podany adres nie można dostarczyć. Trochę to jest dziwne mimo wszystko.
Na tym właśnie polega ograniczenie, że z Twojego IP nie jesteś w stanie zamówić tych filmów bezpośrednio od Amazona bo widnieją jako niedostępne/wyprzedane - i nie dotyczy to tylko Polski, ale całej Unii Europejskiej.
A np. z UK, USA czy jakiegoś afrykańskiego IP oba te filmy można zamówić od Amazona w cenie odpowiednio £59.99 oraz £29.99.

[Obrazek: AAk9tEE.png]
Ok kumam, a co w sytuacji jak "widzi" na Amazonie za 36 funtów (potem amazon odlicza vat itd) i ja od tego FILMNIGHT mogę zamówić a u niego na czerwono że nie można wysłać na podany adres? I ja i on adres w Polsce...
Dziś przyszedł mi jeden z dwóch filmów zamówiony w promocji Amazon.uk - 10 funtów z kodem przy zakupie za 25 . Film wysłany DHL - zero dodatkowych opłat, tak więc można bezpiecznie zamawiać. Wracając jeszcze do mojej Ekspresowwej przesyłki z UK to wkurzyłem się i wysłałem Teściowej która pracuje na poczcie mój nr przesyłki, która garuje gdzieś w Polsce. Jak się okazuje przesyłka cały czas jest w ruchu, nie wszystkie powiadomienia są udostępniane na oficjalnej stronie trackingu poczty. Obecnie coś się ruszyło bo moja paczka jest już w Pruszczu Gdańskim na kontroli celnej. Może w końcu na dniach zawita do mnie. Teściowa przekazał że wszystko się opóźnienia przez ten burdel z cłem i opłatami, sami nie wiedzą ile ten chaos jeszcze potrwa.
MiMiK - nie wiem, u siebie też mogę zamówić od FILMNIGHT.
Ale to nie ma sensu - drogo... poza tym nie byłbym pewien czy PP nie dowali tu jeszcze 23% VATu i opłatę.
To już lepiej zamówić w zavvi - w najgorszym razie wyjdzie podobnie cenowo, a jest szansa, że obędzie się bez opłat jeśli wyślą kurierem tak jak co niektórym na forum.
yyy to mimo iż Amazon zdejmie vat 20% i naliczy 23% (tak by wynikało z rozpiski co podaje) to PP może się mimo wszystko doczepić? Myślałem że skoro Amazon odlicza i nalicza VAT i jest w tym ich systemie IOSS to już PP nie ma nic do tego? Na szczęście nie moje pieniądze dopytam się tylko czy na pewno chce i za taką kasę.
Rarewaves oraz ebay.pl się "wypieli" jeśli chodzi o opłatę za film oraz VAT który dzieciak odebrał i zapłacił (zamówiłem w czerwcu na eBay-u polskim sprzedawał Rarewaves nawet nie raczą odpisywać na maile), z kolei dostałem odpowiedź od Base.com dlaczego zatrzymali wysyłkę do UE w tym do Polski

"I am very sorry at this time we are not shipping any orders outside of the UK,
We want to continue to ship to everyone but without issues.

Brexit and the EU e-commerce rule changes have caused such confusion and delays in overseas shipments that we have suspended all, until such time as the situation stabilises.
Hopefully, we can recommence overseas shipping in the future but at this time I am unable to guarantee this or put a time frame on when this will be."
Gdybyś mógł zamówić bezpośrednio od Amazona to na pewno nie byłoby żadnych opłat, ale nie kupujesz od nich tylko od FILMNIGHT.
Na Twoich screenach nie widzę niczego co wskazywałoby na jakieś odliczanie UK VAT i doliczanie polskiego, wręcz przeciwnie.

EDIT: Chociaż nie, wychodzi na to, że jednak jest 23% vacik - sorry.
I tak zamówiłbym na zavvi - z kodem -10% wychodzi £29.98 z wysyłką do PL. To jest 162 zł. Jeśli dostarczy PP to skończy się na ~210 zł - to wciąż taniej niż od FILMNIGHT.
Ja to nie mam szczęścia do przesyłek z Zavii, albo zaginie albo uszkodzona. Tak czy siak dzięki za info o niższej cenie, przekaże dalej Wink
Też mnie dziś skasowali na dodatkowe 33,50 zł. Piąty element w 4K wydanie brytyjskie, zamówiony z niemieckiego Amazonu 22 czerwca. Tekturowa koperta rozerwana i sklejona taśmą poczty polskiej i naklejka z uzasadnieniem rewizji celnej. Najlepsze, że to gdzieś przez Szwecję szło. Rozumiem, ze oni nie mogą zaznaczyć "gift" na tej naklejce? tylko muszą "sale of goods". No nic trzeba będzie sobie odpuścić zamawianie filmów z UK.
Niemiecki Amazon, brytyjski Piąty element... rozumiem, że zakup nie był bezpośrednio od Amazona tylko od jakiegoś innego sprzedawcy z UK (rarewaves ? ). Mimo wszystko zgłosiłbym im to bo tak czy siak pośredniczyli przy sprzedaży.