Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Mi dzisiaj wysłali Hakera. Kurier PP. Zapewne w piątek już będzie. Jeżeli chodzi o Miami Vice od 88Films ja również czekam na wysyłkę.
Czy poczta polska może być jeszcze bardziej zj*bana?

Drugi dzień z rzędu dostaję powiadomienie mailem i smsem, że moja paczka będzie dzisiaj dostarczona, i drugi dzień z rzędu w śledzeniu widzę, że status "W doręczeniu" z godziny porannej zmienia się na popołudniowy a kolor z niebieskiego na czerwony.

W domu ktoś jest, więc to nie tak, że nikogo nie zastali. Awiza brak. Przekierować się oczywiście nie da, bo przecież mamy zaledwie 2023 rok, a ich paczkomat który mam w poczcie tuż obok swojego bloku jest tylko dekoracją.
Do mnie listonosz z PP przychodzi raz na ruski rok. Na pocz. grudnia dostałem paczkę listów, najstarszy z połowy października. Na 17 stanowisk listonoszy, obsadzonych 5. Awizo już dawno nikt nie nosi. Staram się nie dokładać im pracy, jak tylko mogę to korzystam z usług innych firm. Ale czasem nie mam wpływu.
Też nie chciałbym dokładać im pracy (i sobie nerwów), no ale niestety amazon nie oferuje wyboru przewoźnika przy składaniu zamówienia :/
Niedawno kupiłem na Rarewaves 5 filmów - i to jedno zamówienie podzielili na... 4 przesyłki. Nie miałbym z tym większego problemu, gdyby nie fakt, że za każdą paczkę PP kasuje 8,50. I tak pierwotny koszt wysyłki został potrojony.
(06-12-2023, 09:19)kulcikriu napisał(a): [ -> ]Zamawiał ktoś może na polskim amazonie z Newtownvideo_EU? Bez wysyłki amazona. Trzeba raczej doliczyć cło, bo to US?

Zamawiałem kilkanaście razy u nich przez Amazon PL, mają filmy w magazynach w Niemczech, czasami wysyłają ze stanów, czasami mają ceny lekko wyżej od Amazon USA czasami jak coś im zalega na magazynie w Niemczech to można wyrwać film naprawdę w dobrej cenie. Pobierają ryczałtowy koszt przesyłki nie pamiętam czy 24,99 czy 29,99 od filmu. Nie łączą kosztów wysyłki - bynajmniej nie robili tego wcześniej, bo filmy lecą z różnych magazynów bezpośrednio do Ciebie. Niestety towar dostarcza PP i często gęsto dolicza 8,50 przy większych kwotach VAT. Ale jako konsument kupując na Amazon PL a nie na Amazon USA masz pełne prawo do zwrotu od nich kosztów VAT oraz haraczu. Tylko musisz mieć takie drukowane potwierdzenia z okienka na poczcie. Nadrobiłem u nich naprawdę kilkanaście unikalnych pozycji z wantlisty, potem na poczcie ogarnąłem kwity i grzecznie wszystko mi zwrócili na kartę kredytową - a było łącznie z 20 tych przesyłek w ciągu kilku miesięcy.
Pisałeś o zwrot bezpośrednio do Newtownvideo_EU? dzięki, pozbyłem się postu, bo stwierdziłem, że może jednak głupie pytanie zadałemSmile
Ktoś kojarzy taki sklep "EV Asset", który sprzedaje przez Amazona (PL w tym wypadku)? Tj. sprzedaż i wysyłka jest realizowana przez nich.
Adres siedziby wskazuje Francję, pytanie, czy faktycznie wysyłają z Francji i czy mają francuskie wydania?
Ktoś ma jakieś doświadczenia z nimi?
(06-12-2023, 09:40)kulcikriu napisał(a): [ -> ]Pisałeś o zwrot bezpośrednio do Newtownvideo_EU? dzięki, pozbyłem się postu, bo stwierdziłem, że może jednak głupie pytanie zadałemSmile

nie ma głupich pytań, są tylko mądre odpowiedzi Smile

Tak, każdy film to osobne zamówienie - i tak nie robią wspólnych wysyłek i nie łączą kosztów - pisałem do nich.
potem w systemie po otrzymaniu przesyłki piszesz wiadomość o zwrot załączając skany kwitów z poczty podpięte pod "ścieżkę audytu" do danego zamówienia - piszesz normalnie po polsku - jesteś klientem polskiego sklepu
oni ci odpowiadać jak Kali zjeść krowa z translatora ale kasę ty otrzymać z powrotem na kartę kredytową
ta sama sytuacja i procedura jest z M & L Polska - podobnie działają ale mają więcej pozycji na magazynach w DE i mają lepszą politykę combine shippment - płacisz 24,99 za pierwszą przesyłkę oraz 9,99 za każdą kolejny film w jednym zamówieniu.

czasami ten sam film jest tu i tu - jeśli cena jest podobna i wahasz się to wybieraj zawsze M & L Polska- sprawniej i szybciej u nich
dzięki za poradęSmile