Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Skąd byś nie zamawiał to i tak prawie wszystko jest nadawane z Guernsey.
Zavvi nie ma odzielnych sklepów w różnych krajach, jak Amazon. To wszystko ten sam brytyjski sklep, tylko różne wersje językowe stron internetowych i ograniczona oferta w porównaniu ze stroną UK.
(17-12-2021, 12:23)slavekg napisał(a): [ -> ]Zavvi nie ma odzielnych sklepów w różnych krajach, jak Amazon. To wszystko ten sam brytyjski sklep, tylko różne wersje językowe stron internetowych i ograniczona oferta w porównaniu ze stroną UK.

Dzięki za info! Teraz już wszystko jasne Smile
Ciekawostek parę o paczkach z Zavvi:

1. Dotarły do mnie 3x filmy na uhd w amarayach kupione w promce black friday na zavvi w jednej paczce! To dla mnie nowosc bo przed 1 lipca skorzystalem z podobnej promki (30funtow za 3 UHD) i kazdy film zapakowali oddzielnie.

2. Dotarl film wyslany powtornie z zavvi (labirynt rocznicowy inicjalnie zamówiony bodaj w sierpniu), na paczce napisali ze wartosc paczki wynosi 0funtow jako, że jest to replacement.

Nasze PP skasowalo mnie za obie paczki twierdzac, że wiele sklepów online probuje ominac nasze przepisy i celowo wpisuje zerowe wartosci. Nie wiem jak oni wyliczyli naleznosci od zera no ale widocznie sie da. Na nic zdały sie moje tlumaczenia Smile
Ale ile Ci policzyli od tej paczki 0 GBP?
Mnie w przypadku relacemantu najpierw zapytali o wartość.
Swoją drogą, ciekawe, czy pierwotna przesyłka kiedyś się odnajdzie i do mnie dotrze. Czekam już 3,5 miesiąca Smile
(17-12-2021, 12:42)slavekg napisał(a): [ -> ]Ale ile Ci policzyli od tej paczki 0 GBP?
Mnie w przypadku relacemantu najpierw zapytali o wartość.
Nie wiem ile dokladnie policzyli per paczka. Suma sumarum zaplacilem 56pln = 2x8,50pln (co ma sens bo to stale i znane oplaty) +39pln. Pytalem za ktora to paczke, to mi Pani tlumaczyla, że te 39pln to suma wartosci za dwie paczki.
(17-12-2021, 12:42)slavekg napisał(a): [ -> ]Swoją drogą, ciekawe, czy pierwotna przesyłka kiedyś się odnajdzie i do mnie dotrze. Czekam już 3,5 miesiąca Smile
Mialem podobnie z filmem looper w steelu. Po kwartale czekania poprosilem o wyslanie replacementu i po tygodniu od wyslania go do mnie nagle dotarla ta pierwsza paczka (oplacilem na PP, angole zwrocili 100%). Po kilku kolejnych dniach dotarl tez replacement (zaplacilem jedynie 8,50pln na PP bo angole wpisali wartosc 0). Dlugo nie zastanawiajac sie opchnalem zafoliowany duplikat za 180pln na lokalnym allegro wiec nie gniewam sie ani na PP ani na zavvi Wink

Zazwyczaj czekam kwartał. Jezeli do tego czasu paczka do mnie nie dociera to prosze o wyslanie replacementu póki jest na stocku. Na szczęscie o replacement Labiryntu zdazylem poprosic zanim bylo out of stock. Kiedys niestety bylo za pozno na replacement (z w/w powodu) więc zwrocili kase.
(17-12-2021, 12:54)Glaeken napisał(a): [ -> ]Nie wiem ile dokladnie policzyli per paczka. Suma sumarum zaplacilem 56pln = 2x8,50pln (co ma sens bo to stale i znane oplaty) +39pln. Pytalem za ktora to paczke, to mi Pani tlumaczyla, że te 39pln to suma wartosci za dwie paczki.

To bierzemy kalkulator do ręki i liczymy. Na tej podstawie stwierdzam, że nie wygląda mi na to aby cokolwiek Ci policzyli za drugą paczkę 0 GBP (poza 8,50 zł opłaty).

30 funtów wartości pierwszej przesyłki, tj. ~164 zł przy obecnym kursie. + 23% (VAT) = 38 zł. Ta złotówka róznicy to pewnie kwestia zawyżonego kursu po jakim liczyli vacik.
Może to wlasnie ta symboliczna zlotowka to jest ta oplata.
Albo Pani sie pochrzanilo i masz racje.
Mam takie pytanie, przepraszam, jeśli już kiedyś je zadawałem, ale wydaje mi się, że jeszcze nie. Czy w końcu Poczta Polska ogarnęła IOSS? Smile A bardziej szczegółowo - czy jeśli ktoś zamawiał coś ze sklepu spoza UE obsługującego IOSS, z dostawą Pocztą Polską, to czy naliczyli mu podatek jeszcze raz, czy może już ogarnęli jak to działa?
Myślę, że to zależy od dwóch czynników - sklepu (w Zavvi to całe IOSS wydaje się być ściemą z ich strony, bo nie tylko polscy celnicy je ovatowują) i tego jaki konkretny celnik zajmie się Twoją przesyłką - innego wytłumaczenia nie widzę dlaczego jedne przesyłki z rarewaves IOSS przychodzą mi z vatem i opłatą 8,50, a inne tylko z opłatą (niezależnie od kraju nadania).