Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
FedEx to jakieś słabe jaja.

Najpierw w trackingu pokazują czas dostarczenia przesyłki - akurat godziny które mi nie pasują, bo nikogo nie ma w domu, ale w opcjach jest mozliwość dostarczenia do punktu odbioru których jest kilka w okolicy, więc zaznaczam, żeby tak zrobili. Wczoraj w trackingu widzę że jest "out for delivery", a dzisiaj już "delayed" i do tego "shipment refused by recipient" (WTF?), piszę do nich, żeby się dowiedzieć, co jest grane, bo niczego nie odmawiałem - ani nikt sie nie pojawił, ani nie było żadnej informacji, że paczka jest w punkcie - babka mi odpisuje, że wysyłający zażądał zwrotu. Piszę więc pytanie do wysyłającego o co chodzi, a ten na to, że Fedex mu powiedział, że odmówiłem odebrania paczki więc w tej sytuacji im powiedział, żeby odesłali.

WTF is this shit?
FedEX to najgorsza firma kurierska, jaką widziałem. Serio, a sprawdzałem naprawdę sporo. Zawsze jakieś dziwne problemy, a system rozliczania przez nich paczek woła o pomstę do nieba. Drogo jak nigdzie za tę usługę. Używam tylko wtedy, gdy nie ma innej opcji i gdy coś naprawdę chcę.


Pytanko mam, bo coś szukam i znaleźć nie mogę informacji. jak wygląda sytuacja z zakupami od Eureki? Myślę tu o VAT za przesyłkę. Płace od razu czy odliczają UK? A może ślą jak jest i mam być gotowy na pełną pulę? Tongue
UPS to jakiś żart. Zero kontaktu z żywym człowiekiem - czy to przez czat, czy przez telefon. A paczkę niby próbowano doręczyć (aha). I do tego to cudo:

To jest numer UPS Mail Innovations®. W przypadku tej usługi firma UPS przekazuje paczkę do lokalnego urzędu pocztowego w celu dokonania doręczenia. (...)
Nasi konsultanci nie mogą rozpocząć poszukiwania paczki, doręczonej przez urząd pocztowy.

Czyli nie mogę nic zrobić względem niczego, paczka jest lecz niewiadomo gdzie i generalnie bujaj się pan xD
Potwierdzam, UPS to tragedia. Za każdym razem mam z nimi problem.
Pracuję głównie na home office, więc w dniu doręczenia przesyłki czekam w domu na kuriera. Monitoruję tracking i zawsze nagle pojawia się status, że kurier nikogo nie zastał i zostawił przesyłkę w punkcie odbioru kilka ulic dalej.
Wtedy dzwonię na infolinię - nigdy nie miałem problemu, żeby połączyć się z człowiekiem - i robię awanturę - że kurier kłamie, że zapłaciłem za doręczenie do domu, a nie do punktu odbioru, itp.
Po paru godzinach, najdalej następnego dnia, kurier przynosi mi przesyłkę do domu.
Dla mnie czekanie z nadzieją że kurier dostarczy mi to do domu, to już za dużo stresu i nerwów. Po kilku przygodach, dla świętego spokoju sam zacząłem sam przekierowywać paczki do najbliższych punktów odbioru. Tylko trzeba się wbić w to okno pomiędzy przybyciem paczki do Polski, a wydaniem jej kurierowi.
Cytat:Po kilku przygodach, dla świętego spokoju sam zacząłem sam przekierowywać paczki do najbliższych punktów odbioru.
Też próbowałem, ale Fedex wiedział lepiej Tongue
Nie wiem co wy macie z tymi kurierami... u mnie brak nieprzyjemnych akcji, czy to z UPS, DHL, DPD, PP - ten ostatni zwykle przyjeżdża do mnie najwcześniej. Jedynie combo sklepik fnac.com + DPD powoduje u mnie często jajca w postaci tego, że kurier nie bierze przesyłki do mnie bo coś mu tam brakuje w papierach - i przez to może sobie ona przeleżeć w bazie w moim mieście tydzień, a czasami i więcej.
OK, muszę przeprosić UPS i zjebać od góry do dołu WOWHD. Okazało się, że UPS to tylko monitoruje, a dostarcza poczta polska. Ale poczta polska nie mogła dostarczyć, bo na etykecie było wszystko prócz adresu - dramat. Dramat o tyle większy, że w środku paczki znalazłem naklejki do potencjalnego zwrotu z... moim adresem xD Tyle dobrze, że był ten tracking, to zdołałem namierzyć pocztę i przechwycić paczkę zanim poszła do zwrotu. Ale chyba już tam zamawiał nie będę, bo to jakieś jaja.
Cytat:Tyle dobrze, że był ten tracking, to zdołałem namierzyć pocztę i przechwycić paczkę zanim poszła do zwrotu.

Tak samo się zakończyła akcja o której wspominałem parę postów wcześniej. W końcu dostarczyli, ale jakby nie to, że sprawdzałem tracking dzień w dzień i zaczałem do nich pisać, to by pojechało z powrotem.
Ponawiam pytanie...
Bo coś szukam i znaleźć nie mogę informacji. jak wygląda sytuacja z zakupami od Eureki? Myślę tu o VAT za przesyłkę. Płace od razu czy odliczają UK? A może ślą jak jest i mam być gotowy na pełną pulę?