Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Tak to prawda. Dostarcza PocztaPolska. Do zapłaty standardowe 8,5 plus vat. Ja z kolei mam z nimi miłe doświadczenia. Ostatni zakup to Robocop 4K. Po odebraniu paczki od razu e-mail ,ze zdjęciem dostarczonej paczki. Nie trzeba żadnych świstków potwierdzeń. Wystarczy zdjęcie z naklejką na przesyłce. Jest specjalna rubryka "zwrot vat" sucha wiadomość. Po 3 dniach pieniądze na koncie.
Może coś się ostatnio zmieniło, bo jak pół roku temu zaginęła mi przesyłka z Arrow to musiałem wykonać kilka maili żeby wyprostować sprawę i każdorazowo na odpowiedź musiałem czekać ok. tydzień. Więc łącznie zeszło blisko miesiąca Big Grin

EDIT:

Kilka cytatów z wczoraj z forum blu-ray.com:

"Helen at 13:35, Apr 19:
Any customs charges are at the discretion of their country's customs when importing so we can't cover those unfortunately."

"I am sorry but we are no longer able to refund customs fees."

"I do apologise but as we are going round in circles and there is nothing more I can help you with. I will end the chat, if you need anything else, please do get back in touch. "

Także póki co radzę omijać sklepik Arrow szerokim łukiem.
(20-04-2022, 10:14)misfit napisał(a): [ -> ]Może coś się ostatnio zmieniło, bo jak pół roku temu zaginęła mi przesyłka z Arrow to musiałem wykonać kilka maili żeby wyprostować sprawę i każdorazowo na odpowiedź musiałem czekać ok. tydzień. Więc łącznie zeszło blisko miesiąca Big Grin

EDIT:

Kilka cytatów z wczoraj z forum blu-ray.com:

"Helen at 13:35, Apr 19:
Any customs charges are at the discretion of their country's customs when importing so we can't cover those unfortunately."

"I am sorry but we are no longer able to refund customs fees."

"I do apologise but as we are going round in circles and there is nothing more I can help you with. I will end the chat, if you need anything else, please do get back in touch. "

Także póki co radzę omijać sklepik Arrow szerokim łukiem.


A ja w niedzielę zamówiłem Henrego


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
No cóż, to moich pieniążków już nie zobaczą. Już od ładnych paru lat "szorują po dnie", a teraz jeszcze to.
Zavvi zwraca i obecnie ma lepsze oferty ich filmów, aniżeli oni sami. W sumie tak powinno być. Macie do wyboru wysyłkę za 1 funt i za 8. Polecam za 1 bo to kurier i prawdopodobnie nic nie zapłacicie extra
VAT to nie jest "customs fees" Wink
Ale obecnie nie widzę sensu kupowania bezpośrednio z Arrow, skoro te same promocje w okresie wyprzedaży ma Zavvi. No i koszty wysyłki z Zavvi są niższe - stałe niezależnie od ilości filmów, a w Arrow zależne od wagi.
Widzę, że dobrze zrobiłem odpuszczając zakupy w Arrow
Moją paczkę rzekomo dzisiaj wysłali, dam znać jak to się skończy Big Grin
Trzymam kciuki zatemSmile
(22-04-2022, 07:40)slavekg napisał(a): [ -> ]Jak dla mnie wystarczyłoby, gdyby koszty wysyłki wróciły do rozsądnych poziomów, jak przed pandemią.

No właśnie tak jakby koszty wysyłki wróciły do poziomów z 2018-2019 na amazon.com. Tylko niestety pomiędzy 2018, a 2022 masz:
- 23% VAT, którego nie da się już uniknąć.
- ~20% wyższy kurs dolara do złotówki.

I to robi przede wszystkim różnicę.
Przy podobnych kosztach wysyłki w 22-04-2018 za dwa Criteriony po $25 zapłaciłbyś 210 zł, a dziś byłoby to 320 zł.