Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
To prawda, zapytałem o opłatę pocztową - ale założyłem, że z VAT-em nie będzie problemu. Czyli jednak może być niespodzianka na poczcie...
Eureka przynajmniej zwraca ten powtórnie naliczony VAT?
Nie ma żadnego podwójnego vatu, bo Eureka go nie nalicza w pierwszej kolejności. Za przesyłkę u nich zresztą też nie płacisz, tylko za same przedmioty.
Przepraszam, jeśli wprowadziłem jakieś zamieszanie. Faktycznie, Eureka nie bawi się w jakieś IOSS-y, ale chyba też nie odlicza VAT-u ichniego?
Akurat IOSS mają ogarnięty, ale przy kasie vatu nie płacisz. Niemniej na 5 zamówień w tym roku nie przypominam sobie jakichś większych opłat. Jak pisałem - sporo zależy od celnika i wartości zamówienia.
Okej, nie chcę dłużej mieszać, na dniach ma przyjść Żuławski więc wtedy zobaczymy Smile Ale spodziewam się jednak dopłaty VAT-u.
W sklepiku Eureki ceny zawierają UK VAT, czyli 20% i pod adres PL nic ponadto nie jest ani dodawane, ani odliczane przy checkoucie.
Jeśli mają ogarnięty IOSS/celnik nie będzie miał złego dnia, to do zapłaty będzie wyłącznie haracz 8,50 dla PP - i tego się właśnie spodziewam po moim zestawie Żuławskiego. A jeśli coś będzie tutaj namieszane to byłbym spokojny, że support Eureki weźmie to na siebie.
Żuławski przyszedł dziś i faktycznie tylko 8,50. Miałem z moimi ostatnimi zamówieniami z UK niezbyt pozytywne doświadczenia, stąd mój wcześniejszy pesymizm. Smile
No i git. Pamiętasz kiedy Eureka wysłała Ci Żuławskiego? Do mnie coś nie może dojść...
Wysłali 21, przyszło 29, więc bardzo szybko jak na Eurekę. Ostatnio nie za dużo u nich zamawiałem, więc nie wiem, czy coś się zmieniło w tej kwestii, ale przed Brexitem przeważnie szło od dwóch do trzech tygodni z tego co pamiętam, więc zacząłbym się tak na poważnie martwić dopiero właśnie po jakichś trzech tygodniach.
Dostałem dzisiaj SMS od PP S.A. ,że paczka (z Amazon.de) ma zostać dostarczona, ale dostarczona nie została, a w śledzeniu mam taki komunikat (nawet dwa razy w odstępie 20 minut):

"Pomiędzy klientem a przewoźnikiem zawarta została umowa przekierowania na adres. Paczka zostanie przekierowana na podany adres."
(i jeszcze status: Próba doręczenia - dosłanie)

Co to znaczy?
Byłem cały dzień w domu.