Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
OkSmile powalcze, napisalem do SS i zobaczymy.
(04-10-2023, 15:13)kulcikriu napisał(a): [ -> ]naliczyli mi oplate 54,50 - 46 zl to zapewne clo
Nie cło, tylko VAT. Niestety zdarza się przy niekompetencji PP. Zapłać kartą i poproś o wydruk, większe szanse, że SS Ci zwróci.
No to jak vat, to moze zwroca, bo na fv od nich wyraznie.mam napisane, ze vat brytyjaki zaplacilem. Dzieki!

EDIT: Second Sight błyskawicznie odpowiedział - faktycznie "wspaniała" PP doliczyła po raz drugi vat. Po odbiorze mam przesłać im zdjęcie z wydatkiem i zwrócą mi kasę. Zatem obsługa klienta działa tam szybko i efektywnieSmile
Tja, mi też doliczyli...
Dowiedziałem się, że podobno była awaria i Royal Mail miał problem z obsługą IOSS. Napisałem do Second Sight i poprosili o przesłanie dowodu zapłaty i napisali, że mi oddadzą drugi raz pobrany VAT. Wysłałem im w piątek, na razie kasy nie mam, ale jestem dobrej myśliWink
A mnie poza haraczem dla poczty nic nie doliczyli. Smile
A co im konkretnie wysłałeś jako dowód zapłaty? Wydruk z karty? Kwit z PP?
Wysłałem kopie z płatności kartą i poprosiłem na poczcie o paragon i to też posłałem. Na tym paragonie mam nawet napisane, że ta kwota to podatek VAT.
Czy ktoś może ma doświadczenie - jeśli z amazona amerykańskiego zamówiłbym przedmiot wysyłany przez amazon, ale sprzedawany przez innego dostawcę, to mogę spodziewać się, że będę dopłacać coś czy amazon ogarnia to tak jak swoje produkty? Z tego co widzę, vat pobierają przy zakupie.
Amazon ogarnia.