Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Holenderski Amazon nie wysyła do Polski?
Nie. No.
Dzwoniłem na infolinię Poczty i żeby sie zapytać czy ich kurierzy mają terminal żeby to cło zapłacić. Laska mówi, ze nie tylko gotówka. Kolo mi przynosi Wnedersa, wręcza i nara. Hmm.. Czyli to potem trzeba pobrać z tej strony gdzie jest monitorowanie przesyłki deklarację i opłacić?
Jeżelei kupowałeś na amazonie UK i wysyłał amazon, to wszystkie opłaty były wliczone w cenę. Nic więcej nie musisz płacić


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ale mi Galapagos zaimponował. Przyszedł Oppenheimer w steelu i J-Card był… BEZ GLUTÓW!!!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Serio? Kiedyś jakiś dłuższy czas temu coś kupiłem i costam musiałem płacić. Dlatego sie zraziłem i od dawna na UK nic nie kupuję. A tu wychodzi na to, że cymbał ze mnie (zwłaszcza, ze specjalnie kesz z bankomatu wyciągnałem XD) .

Dzięki!
Płacisz tylko jeżeli na brytyjskim amazonie kupisz coś od kogoś kto swoje produkty tam wystawia (zewnętzny sprzedawca, tak jak allegro) i wysyłka nie idzie przez amazon tylko zajmuje się tym sprzedawca.
Brytyjski amazon ma wszystko uregulowane z UE i nic nie trzeba płacić kurierowi


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Pewnie to było z marketplace i nie skojarzyłęm faktów. Dzięki jeszcze raz
(22-11-2023, 15:31)RylandGrace napisał(a): [ -> ]Ale mi Galapagos zaimponował. Przyszedł Oppenheimer w steelu i J-Card był… BEZ GLUTÓW!!!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

I ten tłoczony tytuł na steelu. No ładnie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Jeśli kupuję coś na Amazon.de, ale mam adnotację:

Sprzedawca: RAREWAVES USA

To czego się można spodziewać w kwestii dodatkowych opłat?
Raz zamówiłem coś z amazon.pl z Anglii przez ich jakiś tam sklep i finalnie dowalili cło przy odbiorze Tongue
A teraz moja przygoda z paczką z Amazon.it >> dwa dni z rzędu szykują status na paczce, że jest przygotowana do doręczenia a nic z tego nie wynika. Tak jakby kurier poczty tego nie dobiera. Status dostawy na amazonie to dopiero pon, ale oni tam zawsze mają te daty bardziej orientacyjne niż to się ma w rzeczywistości. Tak więc podejrzewam że kurier jest zjeb@%y w akcji albo widzą że jeszcze coś do mnie idzie pod ten sam adres i czekają aby dostarczyć wszystko za jednym zamachem ?