Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
A nie ma czasem oplaty celnej, jesli zakupy są powyzej kwoty 150 euro?
Przecież amerykański amazon nalicza opłaty celne przy koszyku.
Dzięki Mefisto! Nie zamawiałem tam jeszcze
Tak to wygląda mniej więcej:

Item(s) Subtotal:$40.96
Shipping & Handling:$19.77
Total before tax:$60.73
Estimated tax to be collected:$13.97
Jakie macie doświadczenia z przesyłkami nadawanymi RoyalMail/PP? Zauważyliście różnice pomiędzy nieśledzonymi, a śledzonymi w czasie dostawy?
Wczoraj chciałem sobie coś zamówić z promocji z bfi, ale kiedy zobaczyłem koszty wysyłki, to zrezygnowałem. Wcześniej było 10 funtów, a teraz 15. Już wcześniej było na granicy opłacalności, a teraz to już drobne przegięcie pały.
(09-05-2023, 11:20)Fitzer napisał(a): [ -> ]Zauważyliście różnice pomiędzy nieśledzonymi, a śledzonymi w czasie dostawy?

Pomijając fakt, że z tego śledzenia to ostatnio niewiele wynika, bo najczęściej informacje "stoją w miejscu" bądź się urywają, to w sumie te różnice są minimalne.
Mial ktos kiedykolwiek do czynienia z przesylkami dostarczanymi przez La Poste? Film kupiony przez polskiego amazona, sprzedawca nie byl bezposrednio amazon. Przesylka mocno sie spoznia, ma caly czas status w drodze, oczywiscie reklamacje zlozylem, kase oddali ale czy jest szansa ze to jeszcze dotrze?
A ile już czekasz? W przypadku przesyłek nadanych w Europie tracę cierpliwość po ok. 4-5 tygodniach. W zeszłym roku pamiętam taką sytuację z polskiego Amazona i przesyłka nigdy nie dotarła, był to sprzedawca Widescreen Ltd i chyba właśnie La Poste.
Zakupiłem na amazon.pl :Better Call Saul.Zostało wysłane przez Chalkys PL i była opłata 8,50zł. Zakupy w polskim sklepie i opłata?.